Vydejte se s námi do Portugalska. Budete uchváceni nádhernou krajinou, plážemi i divokým pobřežím Atlantiku a především úchvatnými kulturními a historickými památkami, z nichž mnohé jsou zařazeny na seznam UNESCO.

 • ubytování: hotelubytování: hotel
  strava: snídaněstrava: snídaně
  doprava: leteckydoprava: letecky
  • Poznávací zájezdy
  • Památky a umění

Termíny a ceny

Zájezd nemá k dispozici žádné termíny.

Vysvětlivky

 • D: Dospělí

Program zájezdu

1. den: V ranních hodinách (06:00) odlet z ČR do Lisabonu . Dopoledne transfer do hotelu a uložení zavazadel. Dále prohlídka centra Lisabonu (pěšky nebo veřejnou dopravou). Prohlídka historického centra, čtvrti Alfama, náměstí Rossio, které je kulturním i společenským centrem města aj. Vydáte se rovněž k hradu Sv. Jiří, který nabízí úžasné výhledy na město. Navštívíte in netradiční katedrálu Sé, na jejiž místě dříve stávala mešita. Později odpoledne návrat do hotelu a ubytování.
2. den: Dopoledne se nejprve krátce zastavíte v přímořském letovisku Cascais a poté zamíříte na mys Cabo da Rocca - nejzápadnější výběžek Evropy. Odtud se vydáte do Sintry . Sintra je královské letovisko, jedno z nejstarších v Portugalsku, opěvované pro svoji krásu mnoha básníky. Prohlédnout si můžete královský palác (zapsán na seznam UNESCO), zámek Pena i řadu dalších historicky cenných staveb. Večer příjezd do Fatimy , jednoho z nejvýznamnějších poutních míst křesťanského světa. Ubytování v hotelu. Pozdě večer můžete navštívit baziliku Santuário s přilehlým náměstím, které patří mezi největší na světě.
3. den: BATALHA – pro svou krásu ve všech dějinách umění vyzdvihovaný klášter. ALCOBACA – starobylé městečko s klášterem P. Marie z 12. století. TOMAR – historické město, kterému vévodí templářský hrad z 12. století, později v 15. století přestavěný na tzv. Convento de Cristo. Konvent představuje neuvěřitelně rozsáhlý komplex staveb. Přejezd na sever Portugalska. Nocleh.
4. den: Dopoledne prohlídka přístavního města PORTO , známého svým vinařstvím (portské). COIMBRA – univerzitní město (druhá nejstarší univerzita v Evropě), první hlavní město Portugalska. Stará katedrála, kostel sv. Kříže, univerzita s proslulou knihovnou. Nocleh.
5. den: Dopoledne příjezd do Lisabonu . Tentokráte zamíříte do čtvrti Belém - místa, odkud vyplouvali portugalští mořeplavci na své objevitelské plavby do vzdálených zemí celého světa. Zde na vás čeká nejvýznamnější památka Lisabonu - klášter Sv. Jeronýma, ve kterém pobýval i slavný mořeplavec Vasco di Gama. Prohlédnout si budete moci také obranou věž Torre de Belém. Odpoledne ubytování v hotelu v Lisabonu . Večer doporučujeme posezení v některé z typických portugalských restaurací s živou hudbou ve stylu fado. Možná neodoláte ani projížďce historickou tramvají.
6. den: Évora - historické centrum je na seznamu památek UNESCO. Odpoledne přejezd na nejnavštěvovanější portugalské pobřeží - Algarve . Večer ubytování v hotelu v Albufeiře .
7. den: Algarve - jedno z nejkrásnějších pobřeží Evropy s písečnými plážemi i rozeklanými útesy. Procházka kolem útesů a koupání na plážích zasazených mezi skalisky. Návštěva Cabo de San Vincente - nejjihozápadnějšího výběžku Evropy s majestátním majákem. Možnost plavby lodičkami kolem rozeklaného skalnatého pobřeží u Lagosu . Večer návrat do hotelu.
8. den: Dopoledne individuální volno - můžete se vydat na nákupy do centra Albufeiry , nebo vyrazit na místní pláž (od hotelu cca 1 km). Odpoledne odjezd z hotelu na letiště ve Faro . V podvečer (18:05) odlet z Fara (Algarve ) do Lisabonu . Zde přestup na let do Prahy.
9. den: Krátce po půlnoci (01:45) odlet z Lisabonu do Prahy, přílet do Prahy v časných ranních hodinách (06:00).

Cena obsahuje

 • leteckou dopravu Praha - Lisabona zpět
 • leteckou dopravu Faro (Algarve) - Lisabon
 • zavazadlo k odbavení
 • autobusovou dopravu v Portugalsku
 • 7x ubytování (2lůžkové pokoje s příslušenstvím)
 • 7x snídani
 • 3x večeři
 • průvodce

Fakultativně

 • pojištění léčebných výloh a storna do 40 000 Kč (příplatek: 480 Kč)
 • 1/1 pokoj - zde povinný při nedoobsazení (příplatek: 6990 Kč)

Odběr novinek

(nabídky last moment)

E-KATALOG

mayer katalogstahnete si náš katalog a mějte jej stále po ruce
Stáhnout

OCENĚNÍ INVIA

invia2016Získali jsme ocenění volba klientů pro rok 2015
Více informací

KATALOG DOMŮ

katalog 2Nechte si zaslat tištěný katalog přímo domů
Zaslat domů

TOPlist