Přírodní krásy a památky Malajsie + možnost prodloužení o Singapur

Zájezd do Malajsie, země, která zaujme svoji vyspělostí a též přívětivostí k turistům, svou krásnou exotickou přírodou a třpytivým mořem. Na zájezdu budete moci obdivovat krásné chrámy a svatyně, města s koloniální architekturou i moderními stavbami, přírodní zajímavosti, jako krajinu a čajové plantáže pohoří Cameron Highlands či tropickou vegetaci ostrova Langkawi. Na začátku i na konci zájezdu navštívíte dvě asijské metropole Kuala Lumpur a Singapur, kde se prolíná supermoderní architektura s tradičními čínskými, indickými i jinými vlivy.

 • ubytování: hotelubytování: hotel
  strava: snídaněstrava: snídaně
  doprava: leteckydoprava: letecky
  • Poznávací zájezdy
  • Památky a umění

Termíny a ceny

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
616-01 4.11. - 15.11.2023 53 990 Kč rezervovat »
volno

Vysvětlivky

 • D: Dospělí

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Kuala Lumpur .
2. den: Přílet do Kuala Lumpur .
3. den: KUALA LUMPUR s moderní čtvrtí plné mrakodrapů, které dominují věže PETRONAS TOWER (452 m). KLCC PARK nabízí odpočinek od městského shonu a zároveň díky své poloze v centru moderní čtvrti pěkné pohledy na Petronas Tower i okolní mrakodrapy. Moderní a historickou část města spojuje moderní nadzemní dráha, ze které je možné pozorovat město. Čínská čtvrť, čínský chrám Chan See Sbu Yuen, hinduistický chrám SRI MAHAMARIAMMAN, Central Market, náměstí nezávislosti s historickou budovou Nejvyššího soudu. Nejstarší mešita ve městě MASJID JAMEK aj.
4. den: KUALA LUMPUR – hinduistická svatyně BATU CAVES – komplex tří jeskynních hinduistických svatyní připomínající Indii. Ze svatyň můžeme zaslechnout zpěv manter. K největší jeskyni nás dovede 272 schodů, vchod do jeskyně hlídá ohromná zlatá socha boha Murgy (43 m vysoká, největší na světě), okolo je možné navštívit systém dalších menších jeskyň se zajímavými výjevy. Příjezd do CAMERON HIGHLANDS - pohoří s příjemným klimatem objevené již Angličany s mnoha stavbami připomínajícími jejich přítomnost. Camerom Highlands jsou známé pro své čajové plantáže, ale také jsou centrem pěstování jahod. Při příjezdu do pohoří zastávka u působivého vodopádu LATA ISKANDAR.
5. den: Malebné pohoří CAMERON HIGHLANDS . Návštěva čajových plantáží, čajové keříky se táhnou po okolních kopcích a vytváří krásné, šťavnatě zelené scenérie, které jsou pastvou pro fotografy. Možnost ochutnávky čaje na místních plantážích. Čínský chrám SAM POH TEMPLE s vyhlídkou na vesnici a okolní kopce. Cestou na pobřeží zastávka u mešity UBUDIAH – jeden z nejzajímavějších příkladů islámské architektury v Malajsii. Příjezd na ostrov PENANG .
6. den: Výlet po ostrově PENANG – zubačka na PENANG HILL – výhledy na město a přes mořskou úžinu na malajskou pevninu. Na vrcholu jsou též hinduistický chrám a malá mešita. Největší a nejposvátnější buddhistický chrám v Malajsii KEK LOK SI – jedna z nejvýznamnějších památek Malajsie. Rozsáhlý komplex chrámů, krásných zahrad s 30m vysokou pagodou deseti tisíců Buddhů BAN PO THAR. Chrám představuje spojení buddhistů z různých zemí, nachází se zde thajská, čínská i barmská architektura. Vše zastřešuje ohromná bronzová socha bohyně milosrdenství - Kuan-Jin. Centrum města GEORGETOWN – historicky významný a překrásně zdobený chrám Khoo Kongsi, koloniální čtvrť s pevností Fort Cornwallis , hodinová věž, zajímavé malby rozeseté po městě – „street art“. Chrám WAT CHAYA MANGKALARAM také známý jako „chrám ležícího Buddhy“, který je třetím největším ležícím Buddhou na světě.
7. den: Transfer na LANGKAWI – přírodně zajímavý ostrov s krásnými plážemi, vysokými horami, palmovými háji a působivými ostrůvky rozesetými kolem hlavního ostrova. Langkawi je tropický ráj, klenot malajského státu Kedah a též bezcelní zóna.
8. den: Výlet do nejvyššího pohoří ostrova. Výjezd soustavou lanovek na MACHINCHANG MOUNTAIN. Návštěva visutého mostu, LANGKAWI SKY BRIDGE, který spojuje vrcholky strmých hor. Působivé výhledy na kopce porostlé bujnou vegetací tyčící se vysoko nad mořskou hladinou. Oriental village s restauracemi a obchůdky. Hlavní město ostrova KUAH – market, Eagle square s ohromnou sochou orla – symbolu Langkawi.
9. den: Výlet na východní stranu ostrova do národního parku KILIM GEOFOREST PARK, kde lodičky jezdí průlivy mezi skalnatými ostrůvky s bujnou vegetací, zastávka na rybí farmě, pozorování hnědých orlů symbolu Langkawi, výjezd až na otevřené moře, plavba podél útvarů skalnatého pobřeží. V rámci plavby návštěva netopýří jeskyně se stovkami těchto živočichů na stropě jeskyně.
10. den: Přelet do Kuala Lumpur nebo Singapuru. Odlet do Čech nebo pokračování zájezdu v SINGAPURU. Večerní procházka osvětlenou metropolí zaujme každého návštěvníka Singapuru.
11. den: SINGAPUR - prohlídka jednoho z nejčistších a nejzajímavějších měst světa s úchvatnou kosmopolitní atmosférou. Návštěva centra města s koloniální čtvrtí a křesťanskými kostely (katedrála sv. Ondřeje, Arménský kostel aj.), barevné čínské čtvrti s malebnými chrámy (např. Buddha Tooth Relic Temple, Thian Hock Keng Temple), čtvrti Little India (malá Indie) se zajímavými chrámy (Sri Srinivasa Perumal, Sri Vadapathira Kaliamman aj.) i muslimské části s mešitou Sultan Masjid. Na závěr navštívíme i proslulou Orchard Street s vyhlášenými hotely a nákupními centry. Večer odlet do Prahy.
12. den: Přílet do Prahy.

Cena obsahuje

 • letenky Praha – Malajsie (Singapur) – Praha
 • vnitřní přelet z Langkawi
 • transfer Penang – Langkawi
 • dopravu minibusem po Malajsii
 • průvodce
 • 8x ubytování v hotelích – dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím v Malajsii
 • 8x snídani

Fakultativně

 • pojištění léčebných výloh a rozšířeného storna do 40 000 Kč (příplatek: 800 Kč)
 • 1/1 pokoj - zde povinný při nedoobsazení (příplatek: 5800 Kč)
 • prodloužení o Singapur (příplatek: 2800 Kč)

Odběr novinek

(nabídky last moment)

E-KATALOG

mayer katalogstahnete si náš katalog a mějte jej stále po ruce
Stáhnout

OCENĚNÍ INVIA

invia2016Získali jsme ocenění volba klientů pro rok 2015
Více informací

KATALOG DOMŮ

katalog 2Nechte si zaslat tištěný katalog přímo domů
Zaslat domů

TOPlist