Provence s vůní levandule a koupáním - letecky

Středověká města i vesničky plné barev uprostřed vinic a levandulových polí, místa, která lákala i slavné malíře včetně Van Gogha. Nadchnou Vás antické památky v Orange a Arles. Poznáte Lubéron, který voní tymiánem a levandulí, a jedinečný přírodní park Camargue mezi mořem a zemí, kde se pěstuje rýže, v salinách se získává sůl z moře, žijí tu plameňáci, bílí koně a černí býci a vykoupete se i v moři…. Letecká přeprava do Lyonu pro vaše pohodlí.

 • ubytování: hotelubytování: hotel
  strava: snídaněstrava: snídaně
  doprava: leteckydoprava: letecky
  • Poznávací zájezdy
  • Památky a umění

Termíny a ceny

Zájezd nemá k dispozici žádné termíny.

Vysvětlivky

 • D: Dospělí

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Lyonu, transfer autobusem do Avignonu, ubytování. AVIGNON (UNESCO) - večerní město, opevněné centrum Provence , výhledy na Villeneuve-les-Avignon a na středověký most, atmosféra provensálských uliček, fakult. večeře.
2. den: Přírodní park LUBÉRON s cedrovými lesy, kouzelné kamenné městečko BONNIEUX - středověký most a levandulová pole. Cesta kolem hradu Lacoste (proslulý markýzem de Sade). ROUSSILLON - turistika barevnými bauxitovými skalami, naleziště malířských hlinek. GORDES - pohled na městečko s hradem, ABBAYE DE SENANQUE - proslulý klášter obklopený poli levandule. Fakultativně ochutnávka vína s možností nákupu, pozdní návrat.
3. den: AVIGNON (UNESCO) - procházka po hradbách Rocher des Doms, Papežský palác, most St-Benézet, římský akvadukt PONT-DU-GARD (UNESCO). LES BAUX-DE-PROVENCE se zbytky rozsáhlého hradu nad Val d´Enfer (Pekelné údolí) s expozicí středověkých obléhacích strojů, středověké dolní město, skalní katedrála, umělecký bonbónek projekce Carrieres-Lumieres, ST-REMY-DE-PROVENCE -nejzachovalejší římský kenotaf na světě, klášter St-Paul-de Mausole, kde pobýval Van Gogh.
4. den: ARLES - antická aréna, románský klášter St-Trophime, Espace Van Gogh, žlutá kavárna a nemocnice z obrazů Van Gogha. Přírodní park CAMARGUE, jezírka s růžovými plameňáky a bílými volavkami. Poutní město SAINTES-MARIES-DE-LA-MER - opevněný kostel Marií, hrob „černé“ svaté Sáry, vyhlídka na střeše kostela, koupání na dlouhých městských písečných plážích, malý rybářský přístav, možnost posezení v plážovém baru nebo restauraci, uličky plné provensálských suvenýrů, přejezd do SALÓN DE PROVENCE.
5. den: CASSIS - rybářské městečko , přírodní park CALANQUES - lehká turistika po útesech kolem úzkých hlubokých zátok, výlet lodí kolem Calanques, koupání na plážích v zátokách. AIX-EN-PROVENCE - město Paula Cézanna a bývalé hlavní město Provence, katedrála de Saint-Sauveur, Cours Mirabeau, individuálně Cézannův ateliér a zahrada, boulevardy s proslulými kašnami.
6. den: MARSEILLE - starý přístav, bazilika St-Victor s kryptou, chrám Notre-Dame-de-la-Garde, fakultativně výlet lodí kolem ostrova hraběte Monte Christa IF na FRIOULSKÉ OSTROVY - koupání a relax u moře, moderní budova MuCem – Muzeum civilizací Evropy a Středomoří, fakultativně večeře ve vyhlášené rybí restauraci, návrat na ubytování.
7. den: Cesta provensálskou krajinou podél řeky Durance, ORANGE (UNESCO)- bývalé římské město, zachovalý vítězný oblouk. LYON (UNESCO) - renesanční čtvrť tkalců.
8. den: Ráno transfer na letiště, přílet do Prahy dopoledne.

Cena obsahuje

 • letenku Praha – Lyon - Praha včetně poplatků
 • dopravu autobusem po Provence dle programu
 • 7x ubytování v hotelu (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím)
 • 6x snídani
 • průvodce
 • CK si vyhrazuje právo drobných přesunů programu především vzhledem k počasí a event. změnám letového řádu.

Fakultativně

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 280 Kč)
 • připojištění vyššího storna (příplatek: 200 Kč)
 • 1x večeře v Marseille (příplatek: 650 Kč)
 • 1x večeře nebo oběd v Avignonu (příplatek: 600 Kč)
 • 1/1 pokoj (povinný při nedoobsazení) (příplatek: 4900 Kč)

Nejoblíbenější destinace

Odběr novinek

(nabídky last moment)

E-KATALOG

mayer katalogstahnete si náš katalog a mějte jej stále po ruce
Stáhnout

OCENĚNÍ INVIA

invia2016Získali jsme ocenění volba klientů pro rok 2015
Více informací

KATALOG DOMŮ

katalog 2Nechte si zaslat tištěný katalog přímo domů
Zaslat domů

TOPlist