Řecko - velký okruh

Starověké Řecko - kolébka evropské civilizace. Kolik památek vlastně Řecko ukrývá? Poznejte v Řecku alespoň nejvýznamnější z nich, a to nejen ve vlastním Řecku, ale také na poloostrově Peloponés.

 • ubytování: pensionubytování: pension
  strava: polopenzestrava: polopenze
  doprava: autokaremdoprava: autokarem
  • Poznávací zájezdy
  • Památky a umění

Program zájezdu

1. den: Odjezd brzy ráno z ČR, trasa přes Maďarsko, Srbsko, Makedonii.
2. den: Příjezd do Řecka. Návštěva SOLUNĚ (UNESCO) - prohlídka města (Bílá věž, hradby, přístav, Galeriův vítězný oblouk, Rotunda, chrám Agios Dimitros, kostelík Panagea Chalkeon); LEPTOKARIA (letovisko pod Olympem) - ubytování ve 2-3 lůžkových pokojích, večeře, nocleh.
3. den: Ráno odjezd směr křižácký hrad PLATAMONAS, dále do pohoří OLYMP - výjezd na vyhlídku, LIFIDRA - magnetická hora, archeologický areál DION, LITOCHORO - krátká prohlídka města, večeře, nocleh.
4. den: Odjezd na poutní místo AGIA PARASKIEVI v soutěsce TEMBI mezi pohořím OLYMPOS a OSSA; dále směr Larisa, Trikala, Kalambaka, METEORA (UNESCO) - tajemné kláštery na skalách, kouzelná krajina. Večeře, nocleh v Leptokarii.
5. den: Odjezd směr DELFY (UNESCO) - nejslavnější svatyně Řecka, působiště věštkyně PYTHIE, odjezd do Athén, ubytování, nocleh.
6. den: Prohlídka ATHÉN (UNESCO) - nejvýznamnější starověké památky (Akropole, řecká a římská agora, Archeologické muzeum), nocleh.
7. den: Dokončení prohlídky ATHÉN, odpoledne odjezd na PELOPONÉS, AKROKORINTH - hora nad areálem starého města, krásné výhledy, KORINTHOS (UNESCO) - průplav. Odjezd do TOLA na ubytování.
8. den: EPIDAUROS (UNESCO) - sídlo boha lékařství Asklépia se zachovalým antickým divadlem, zastávka v bájných MYKENÁCH (UNESCO) - Atreova pokladnice, Lví brána, hrobky antických hrdinů. NAUPLIO s dominující pevností Palamidi, francký hrad Toron, malebný přístav. Odpoledne koupání, nocleh v Tolu.
9. den: Po snídani odjezd do Leptokarie, cestou THERMOPYLY - památník slavné bitvy mezi Řeky a Peršany, příjezd do Leptokarie - volno, nocleh.
10. den: Možnost nákupu v Leptokarii. V poledne (odpoledne) odjezd do ČR.
11. den: Příjezd do ČR v odpoledních (večerních) hodinách.

Cena obsahuje

 • dopravu autobusem
 • průvodce
 • 8x ubytování v penzionech (2-3 lůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím)
 • 4x snídani
 • 3x večeři

Fakultativně

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 390 Kč)

Odběr novinek

(nabídky last moment)

E-KATALOG

mayer katalogstahnete si náš katalog a mějte jej stále po ruce
Stáhnout

OCENĚNÍ INVIA

invia2016Získali jsme ocenění volba klientů pro rok 2015
Více informací

KATALOG DOMŮ

katalog 2Nechte si zaslat tištěný katalog přímo domů
Zaslat domů

TOPlist