Od nejvyšších vrcholů Rhétských Alp po divoké soutěsky, od ledovců po přírodní parky, od horských jezírek po termální lázně a mnohé další poznáte v tomto krásném zájezdu, který míří do východní části Švýcarska.

 • ubytování: hostelubytování: hostel
  strava: polopenzestrava: polopenze
  doprava: autobusemdoprava: autobusem
  • Poznávací zájezdy
  • Památky a umění

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy v pozdních večerních hodinách.
2. den: Příjezd do Švýcarska do oblasti ENGADINU v brzkém dopoledni. Výlet k ledovci MORTERATSCH, který se táhne od nejvyšší hory této oblasti,“čtyřtisícovky“ Piz Bernina až dolů do údolí. Nenáročná vycházka k ledovcovému splazu. Odpoledne příjezd do střediska Savognin, ubytování.
3. den: Turistika v oblasti SAVOGNINU. Výjezd lanovkou na SOMTGANG (2.112m), odtud tematickou květinovou cestou cca 3 hodiny chůze do mezistanice lanovky TIGIGNAS a poté buď pěšky nebo lanovkou zpět do Savogninu. V této oblasti je celá řada dalších, různě náročných turistických cest, zájemci si můžou vycházku prodloužit nebo relaxovat u jezera LAI BARNAGN, které je vhodné i na koupání.
4. den: Výlet do oblasti LENZERHEIDE. Autobusem přes Tiefencastel do jednoho z nejznámějších švýcarských středisek Lenzerheide/Valbella. Výjezd lanovkou na PIZ SCALOTTAS, odtud hřebenová túra s krásnými výhledy přes PIZ DANIS do sedla Lavoz a přes ALP NOVA do mezistanice lanovky a zpět do Lenzerheide. Podvečerní procházka kolem jezera Heidsee nebo relaxace v termálních lázních H2O.
5. den: Další z výletů v oblasti Savogninu, tentokrát na druhé straně údolí. Výjezd místním busem na náhorní plošinu ALP FLIX s četnými horskými jezírky a slatinami. Je to slatinná oblast mezinárodního významu, kde bylo zdokumentováno více než dva tisíce rostlin a živočichů. Procházka naučnou stezkou (cca 1 hod) a poté přes ALP DIGL PLAZ zpět do údolí ( cca 4 hod chůze).
6. den: Výlet do oblasti ENGADINU. Z městečka SILS lanovkou na FURTSCHELLAS LA CHUDERA, kde začíná okružní tzv. vodní cesta kolem šesti jezírek (cca 2,5 hod) s nádhernými vyhlídkami do údolí řeky Inn i na okolní velikány, nebo tzv. gastronomická cesta s několika zastávkami, kde je možno ochutnat místní speciality (doba chůze cca 4 hod). Návrat do Savogninu.
7. den: Dopoledne odjezd k jedné z nejkrásnějších soutěsek, kterou vytvořila řeka Rýn – VIA MALA. Sestup na dno soutěsky po schodech a upraveném chodníčku. Poté přejezd do vesničky ZILLIS, kde se nachází vzácný románský kostelík se skvostným dřevěným stropem se 153 deskovými obrazy, které jsou jednou z nejvýznamnějších památek švýcarského malířství 12. stol. Po obědě návrat do Savogninu a vycházka ke hradu RIOM s využitím lanovky na Tigignas nebo relaxace u jezera a koupání (dle počasí).
8. den: Dopoledne okružní vycházka ze Savogninu podél říčky Julia do TINIZONG, (cca 2,5 hod), po poledni odjezd ze Savogninu přes Chur do oblasti kantonu Appenzell, výjezd lanovkou na jeden z nejkrásnějších vyhlídkových bodů HOHER KASTEN (1795 m), odkud se otvírají úžasné pohledy do několika zemí. Večerní procházka městečkem APPENZELL. Večer odjezd do Čech.
9. den: Příjezd do Prahy v brzkých ranních hodinách.

Cena obsahuje

 • dopravu autobusem
 • průvodce
 • 6x ubytování v prázdninovém domě (2lůžk. pokoje s vlastním příslušenstvím, jednoduché ubytování)
 • 6x českou polopenzi

Fakultativně

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 320 Kč)
 • 6x balíček na oběd (příplatek: 390 Kč)
 • povlečení včetně dek (příplatek: 400 Kč)
 • 1/1 pokoj (příplatek: 1500 Kč)

Odběr novinek

(nabídky last moment)

E-KATALOG

mayer katalogstahnete si náš katalog a mějte jej stále po ruce
Stáhnout

OCENĚNÍ INVIA

invia2016Získali jsme ocenění volba klientů pro rok 2015
Více informací

KATALOG DOMŮ

katalog 2Nechte si zaslat tištěný katalog přímo domů
Zaslat domů

TOPlist