• ubytování: hostelubytování: hostel
  strava: polopenzestrava: polopenze
  doprava: autobusemdoprava: autobusem
  • Poznávací zájezdy
  • Památky a umění

Od nejvyšších vrcholů Rhétských Alp po divoké soutěsky, od ledovců po přírodní parky, od horských jezírek po termální lázně a mnohé další poznáte v tomto krásném zájezdu, který míří do východní části Švýcarska.

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy v pozdních večerních hodinách.
2. den: Příjezd do Švýcarska do oblasti ENGADINU v brzkém dopoledni. Výlet k ledovci MORTERATSCH, který se táhne od nejvyšší hory této oblasti,“čtyřtisícovky“ Piz Bernina až dolů do údolí. Nenáročná vycházka k ledovcovému splazu. Odpoledne příjezd do střediska Savognin, ubytování.
3. den: Turistika v oblasti SAVOGNINU. Výjezd lanovkou na SOMTGANG (2.112m), odtud tematickou květinovou cestou cca 3 hodiny chůze do mezistanice lanovky TIGIGNAS a poté buď pěšky nebo lanovkou zpět do Savogninu. V této oblasti je celá řada dalších, různě náročných turistických cest, zájemci si můžou vycházku prodloužit nebo relaxovat u jezera LAI BARNAGN, které je vhodné i na koupání.
4. den: Výlet do oblasti LENZERHEIDE. Autobusem přes Tiefencastel do jednoho z nejznámějších švýcarských středisek Lenzerheide/Valbella. Výjezd lanovkou na PIZ SCALOTTAS, odtud hřebenová túra s krásnými výhledy přes PIZ DANIS do sedla Lavoz a přes ALP NOVA do mezistanice lanovky a zpět do Lenzerheide. Podvečerní procházka kolem jezera Heidsee nebo relaxace v termálních lázních H2O.
5. den: Další z výletů v oblasti Savogninu, tentokrát na druhé straně údolí. Výjezd místním busem na náhorní plošinu ALP FLIX s četnými horskými jezírky a slatinami. Je to slatinná oblast mezinárodního významu, kde bylo zdokumentováno více než dva tisíce rostlin a živočichů. Procházka naučnou stezkou (cca 1 hod) a poté přes ALP DIGL PLAZ zpět do údolí ( cca 4 hod chůze).
6. den: Výlet do oblasti ENGADINU. Z městečka SILS lanovkou na FURTSCHELLAS LA CHUDERA, kde začíná okružní tzv. vodní cesta kolem šesti jezírek (cca 2,5 hod) s nádhernými vyhlídkami do údolí řeky Inn i na okolní velikány, nebo tzv. gastronomická cesta s několika zastávkami, kde je možno ochutnat místní speciality (doba chůze cca 4 hod). Návrat do Savogninu.
7. den: Dopoledne odjezd k jedné z nejkrásnějších soutěsek, kterou vytvořila řeka Rýn – VIA MALA. Sestup na dno soutěsky po schodech a upraveném chodníčku. Poté přejezd do vesničky ZILLIS, kde se nachází vzácný románský kostelík se skvostným dřevěným stropem se 153 deskovými obrazy, které jsou jednou z nejvýznamnějších památek švýcarského malířství 12. stol. Po obědě návrat do Savogninu a vycházka ke hradu RIOM s využitím lanovky na Tigignas nebo relaxace u jezera a koupání (dle počasí).
8. den: Dopoledne okružní vycházka ze Savogninu podél říčky Julia do TINIZONG, (cca 2,5 hod), po poledni odjezd ze Savogninu přes Chur do oblasti kantonu Appenzell, výjezd lanovkou na jeden z nejkrásnějších vyhlídkových bodů HOHER KASTEN (1795 m), odkud se otvírají úžasné pohledy do několika zemí. Večerní procházka městečkem APPENZELL. Večer odjezd do Čech.
9. den: Příjezd do Prahy v brzkých ranních hodinách.

Cena obsahuje

 • dopravu autobusem
 • průvodce
 • 6x ubytování v prázdninovém domě (2lůžk. pokoje s vlastním příslušenstvím, jednoduché ubytování)
 • 6x českou polopenzi

Fakultativně

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 320 Kč)
 • 6x balíček na oběd (příplatek: 390 Kč)
 • povlečení včetně dek (příplatek: 400 Kč)
 • 1/1 pokoj (příplatek: 1500 Kč)

Odběr novinek

(nabídky last moment)

E-KATALOG

mayer katalogstahnete si náš katalog a mějte jej stále po ruce
Stáhnout

OCENĚNÍ INVIA

invia2016Získali jsme ocenění volba klientů pro rok 2015
Více informací

KATALOG DOMŮ

katalog 2Nechte si zaslat tištěný katalog přímo domů
Zaslat domů