Skalní města východních Čech a jižního Polska + Osówka, Klodzko

Teplické skály, Božanovský špičák, Bludné skály + podzemí Osówka

 • ubytování: hotelubytování: hotel
  strava: polopenzestrava: polopenze
  doprava: autokaremdoprava: autokarem
  • Poznávací zájezdy
  • Památky a umění

ve dvoulůžkových pokojích

Termíny a ceny

Zájezd nemá k dispozici žádné termíny.

Vysvětlivky

 • D: Dospělí

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy v ranních hod. ADRŠPAŠSKÉ SKÁLY – procházka od jezera Pískovna do Adršpašského skalního města působivým labyrintem skalních útvarů k Adršpašskému vodopádu a jezírku, kde jsou nabízeny plavby na lodičkách. TEPLICKÉ SKÁLY – pěší okruh v délce 6 km po naučné stezce mezi tajuplnými skalami a s krásnými vyhlídkovými body. Podél zříceniny hradu Střmen. Skalní branou podél útvaru KOŇSKÁ HLAVA na Velké chrámové náměstí a dále podél bizarních skalních útvarů (např. KRAKONOŠOVO PÁRÁTKO), okruh po naučné stezce.
2. den: OBLAST BROUMOVSKÝCH SKAL : Broumovské stěny skrývají mnoho kouzelných míst. Jedná se o výrazný nesouměrný horský hřbet, z něhož vystupuje celá řada skupin pískovcových skalních útvarů, lemujících četné rokle. Ze Slavného se vydáme na nejvyšší vrchol Broumovských skal BOŽANOVSKÝ ŠPIČÁK (773 m.). Vede k němu cesta se zajímavými skalními útvary (Velbloud, Želva, Veverka) a ze skalní vyhlídky jsou daleké výhledy na Broumovsko, do Polska, na Javoří hory a vrchy Hejšovina a Bor (celkem cca 9 km a 3,5 hod. chůze). BROUMOV je městem s bohatou historií a množstvím kulturních památek. Historické centrum Broumova s měšťanskými domy, morovým sloupem a několika kostely je městskou památkovou zónou. Další významnou památkou je hřbitovní kostel P. Marie - nejstarší dřevěná sakrální stavba v Čechách.
3. den: Návštěva nejznámějšího mariánského poutního místa v polských Sudetech VAMBEŘICE – „Slezský Jeruzalém“ s barokní bazilikou Navštívení Panny Marie a křížovou cestou. NP STOLOVÉ HORY: ráz polských Stolových hor (Szczeliniec a Bledne Skaly) je zcela odlišný od ostatních pohoří v oblasti. Jednotlivé skály zvětrávají nestejnoměrně a vytváří tak rozdílné pásy se stržemi a fantastickými skalními útvary. BLUDNÉ SKÁLY – z vesnice Karlów do skalního města Bludné skály. Ve skalách jsou chodníčky pod houbovitými tvary skal, úzké skalní průlezy a zajímavá skalní uskupení. Zpět do vesnice Karlów. Pro zájemce o kratší vycházku je možné navštívit skalní labyrint SZCZELINIEC WIELKY, na který vede cesta kolem parku dinosaurů z obce Karlów.
4. den: OSÓWKA – návštěva podzemního města, kde nacisté v Sovích horách vybudovali systém podzemních hal, chodeb a bunkrů, pravděpodobně pro vývoj tajných zbraní. Neuvěřitelný labyrint podzemních tajuplných chodeb, kde jsou nyní zpřístupněny 1,5 km dlouhé prohlídkové trasy. Prohlídka městečka KLODZKO se svažitými uličkami, gotický most s pěknými sochami, „bratr“ Karlova mostu v Praze, rozlehlá pevnost, ze které jsou daleké výhledy do kraje aj. Příjezd do Prahy v pozdních večerních hodinách.

Cena obsahuje

 • průvodce
 • dopravu autobusem
 • 3x ubytování (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím)
 • 3x polopenzi

Fakultativně

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 140 Kč)
 • pokoj s balkonem v 1. patře (na vyžádání v CK, omezený počet)
 • 1/1 pokoj (příplatek: 900 Kč)

Odběr novinek

(nabídky last moment)

E-KATALOG

mayer katalogstahnete si náš katalog a mějte jej stále po ruce
Stáhnout

OCENĚNÍ INVIA

invia2016Získali jsme ocenění volba klientů pro rok 2015
Více informací

KATALOG DOMŮ

katalog 2Nechte si zaslat tištěný katalog přímo domů
Zaslat domů

TOPlist