Další v sérii alpských výletů do jedné z nejhezčích spolkových zemí Rakouska - Salzburska, proložený návštěvou atraktivních partií Salcburska a Solné komory. Podíváte se do kraje W. A. Mozarta, do malebných městeček při Wolfgangsee i do oblasti přilehlých Berchtesgadenských Alp s Hitlerovým Orlím hnízdem a malebným jezerem Königsee.

 • ubytování: hotelubytování: hotel
  strava: polopenzestrava: polopenze
  doprava: autobusemdoprava: autobusem
  • Poznávací zájezdy
  • Krásy přírody

Termíny a ceny

Zájezd nemá k dispozici žádné termíny.

Vysvětlivky

 • D: Dospělí

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy v ranních hodinách. GMUNDEN – malebné město na břehu jezera TRAUNSEE . Výjezd přímo z města lanovkou na GRÜNBERG (984 m) a příjemná procházka po STEZCE V KORUNÁCH STROMŮ s krásnými výhledy nejen na Traunsee, ale i na okolní skalnaté alpské štíty. Procházka centrem Gmundenu s radnicí s unikátní keramickou zvonkohrou, pobřežní promenáda. Nedaleký ZÁMEK ORT na ostrově, který proslavila osobnost J. S. Toskánského.
2. den: Centrum SOLNÉ KOMORY (UNESCO): oblast jezera WOLFGANGSEE – možnost romantické plavby lodí ze STROBLU do SANKT WOLFGANGU . Okouzlující městečko SANKT WOLFGANG s farním kostelem s nádherným dřevěným oltářem od Michaela Pachera, procházky mezi malebnými domy, při dobrém počasí možnost výjezdu vlakem taženým parní lokomotivou na jednu z nejkrásnějších hor Solné Komory SCHAFBERG s jedinečnými výhledy na několik jezer. Odpoledne návštěva lázeňského města BAD ISCHL proslaveného pobytem císařského páru Františka Josefa a Sissi.
3. den: BERCHTESGADEN – klimatické lázně a sportovní středisko s četnými památkami. Výlet na vrchol Kehlstein s úchvatnou vyhlídkou a s horskou chatou zvanou ORLÍ HNÍZDO, která byla oblíbenou rezidenci Adolfa Hitlera. Výlet k romantickému jezeru KÖNIGSSEE pod monumentálním skalním masivem WATZMANNU. Zájemci mohou absolvovat projížďku loďkou po jezeře ke kostelu Sv. Bartoloměje.
4. den: Dopoledne zastávka v SALZBURGU – hlavní město spolkové země, rodiště W. A. Mozarta, město s malebnými uličkami, romantickými náměstími, významnými kostely (Dóm, starobylý kostel sv. Petra a kostel sv. Františka), pevností HOHENSALZBURG a krásným zámkem MIRABELL na druhém břehu řeky Salzach. Příjezd do ČR v pozdních večerních hodinách.

Cena obsahuje

 • dopravu autobusem
 • průvodce
 • 3x ubytování v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím)
 • 3x polopenzi

Cena neobsahuje

 • vstupy v celkové výši cca 135 Euro / os.

Fakultativně

 • Pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 140 Kč)
 • 1/1 pokoj (příplatek: 1600 Kč)

Odběr novinek

(nabídky last moment)

E-KATALOG

mayer katalogstahnete si náš katalog a mějte jej stále po ruce
Stáhnout

OCENĚNÍ INVIA

invia2016Získali jsme ocenění volba klientů pro rok 2015
Více informací

KATALOG DOMŮ

katalog 2Nechte si zaslat tištěný katalog přímo domů
Zaslat domů

TOPlist