Švýcarsko na balkóně Alp - ubytování v hotelu

 • ubytování: hotel ***ubytování: hotel ***
  strava: polopenzestrava: polopenze
  doprava: autobusemdoprava: autobusem
  • Poznávací zájezdy
  • Krásy přírody

- ubytování v hotelu Jen málo míst na světě skýtá tak úžasné výhledy na čtyřtisícové vrcholy jako oblast Vaudských Alp v okolí střediska Leysin a tolik možností k vycházkám v kouzelném prostředí švýcarských hor a jezer.

Je možnost využít zdarma bazén v partnerském hotelu (cca 500 m).

Termíny a ceny

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
311-01 23.8. - 30.8.2024 17 990 Kč Nástup též Plzeň. rezervovat »
volno

Vysvětlivky

 • D: Dospělí

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.
2. den: Ráno příjezd do Švýcarska. Dopoledne zastávka u hradu Chillon možnost prohlídky nebo návštěva nedaleké vojenské pevnosti z 2. sv.války – interaktivní muzeum Pokračování cesty do střediska Leysin. Ubytování, večeře.
3. den: Na skok v domově bernardýnů. Výlet na průsmyk VELKÝ SVATÝ BERNARD na hranicích s Itálií ve výšce 2 461 m n.m. Vycházka v okolí průsmyku a pro zájemce návštěva muzea a chovné stanice bernardýnů. Odpoledne průchod soutěskou DURNAND s visutými dřevěnými chodníčky.
4. den: Kde hráli čerti kuželky. Odjezd do DIABLERETS, který je ideálním východiskem k ledovci GLACIER 3000. Z průsmyku COL DE PILLON výjezd lanovkou k horní stanici, která byla vybudována podle návrhu věhlasného architekta Maria Botty a která tvarem připomíná ďáblovy vidle. Od horní stanice lanovky se vydáme na vyhlídku s impozantním panoramatem hor včetně štítů Matterhornu či Mont Blancu z méně známé perspektivy. Po moderním visutém mostě dlouhém 107 m pak snadno přejdete na nejbližší vrchol SCEX ROUGE. Poté můžete sjet sedačkovou lanovkou přímo na ledovec a po něm se vydat na cca 1-1,2 hod až k tzv. kuželce - vyhlídce do údolí a stejnou cestou se vrátit zpět k lanovce. Jiní mohou sjet lanovkou dolů dříve a vydat se na krátkou vycházku k jezeru Retaud.
5. den: Švýcarská riviéra a vzácné vinohradské terasy. Odjezd k Ženevskému jezeru. Zastávka v Montreux, vycházka po pobřežní promenádě. Dále navštívíme město ve Vevey, kde k poctě Charlese Chaplina bylo otevřeno úžasné muzeum. Projdete si ateliéry i vilu, kde tento slavný komik s rodinou žil. Odpoledne vycházka ve vinicích oblasti Lavaux, která je zapsána na seznam světového dědictví UNESCO, která zahrnuje 14 vinařských obcí s desítkami sklípků.
6. den: Odjezd přes PRŮSMYK FORCLAZ k francouzské hranici a výjezd k přehradě EMOSSON, odkud se naskýtají úchvatné výhledy na celý hřeben MONT BLANCU. Vycházka kolem přehradní hráze k původní staré přehradě (cca 3 hodiny chůze). Odpoledne relaxace v termálních lázních LAVEY-LES-BAINS.
7. den: Turistika ve středisku LEYSIN, které nabízí 160 km vycházkových tras od jednoduchých až po náročné horské cesty. K večeru odjezd, cestou zastávka u hradu Habsburk, který je kolébkou rodu známého i z našich dějin.
8. den: Návrat do Prahy v ranních hodinách.

Cena obsahuje

 • doprava autobusem
 • 5x ubytování (hotel*** , dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím).
 • 5x polopenze – vše švédské stoly
 • průvodce
 • V druhém partnerském hotelu je možno zdarma využít bazén, wellness centrum a fitness.

Cena neobsahuje

 • pobytovou taxu cca 4 CHF / den (splatná na místě)
 • vstupy a lanovky - celkem cca 180 CHF / os.

Fakultativně

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 360 Kč)
 • 1/1 pokoj - povinný při nedoobsazení a na ověření v CK (příplatek: 3150 Kč)
 • samostatně cestující osoby se zájmem o doobsazení budeme kontaktovat.

Odběr novinek

(nabídky last moment)

E-KATALOG

mayer katalogstahnete si náš katalog a mějte jej stále po ruce
Stáhnout

OCENĚNÍ INVIA

invia2016Získali jsme ocenění volba klientů pro rok 2015
Více informací

KATALOG DOMŮ

katalog 2Nechte si zaslat tištěný katalog přímo domů
Zaslat domů