Švýcarsko - Svatý Mořic - s kartou, hotel***

 • ubytování: hotel ***ubytování: hotel ***
  strava: snídaněstrava: snídaně
  doprava: autobusemdoprava: autobusem
  • Poznávací zájezdy
  • Zájezdy s lehkou pěší turistikou

Svatý Mořic je neznámější a asi také nejluxusnější středisko švýcarského kantonu Graubünden, který si díky své odlehlosti zachoval nejen svůj specifický jazyk, ale také spoustu místních tradic. Během zájezdu navštívíte řadu pohádkových míst této části švýcarských Alp, velkou výhodou jsou místní lanovky, autobusy a vláček v ceně zájezdu.

s wellness

formou bufetu

Program zájezdu

1. den: Odjezd v pozdních večerních hodinách.
2. den: Příjezd do oblasti ENGADINU. Výlet k ledovci MORTERASCH, který se táhne od nejvyšší hory této oblasti Piz Bernina až dolů do údolí. Nenáročná vycházka k ledovcovému splazu. Odpoledne ubytování v městečku Pontresina, které je vzdáleno necelých 10 km od věhlasného střediska St. Moritz.
3. den: Z městečka SILS lanovkou na FURTSCHELLAS LA CHUDERA, kde začíná okružní tzv. vodní cesta kolem šesti jezírek (cca 2,5 hod) s nádhernými vyhlídkami do údolí řeky Inn i na okolní velikány, nebo tzv. gastronomická cesta s několika zastávkami, kde je možno ochutnat místní speciality.
4. den: Výjezd lanovkou na vrchol DIAVOLEZZA (2973 m n.m.), odkud se otvírají nádherné výhledy na okolní vrcholy, ledovce i na nejvyšší horu Rhétských Alp, jedinou čtyřtisícovku této oblasti, Piz Bernina. Po návratu k autobusu odjezd na PRŮSMYK BERNINA a vycházka kolem Bílého jezera k zastávce vláčku Bernina express v ALP GRÜM s krásnými výhledy na ledovec Palü. Návrat k autobusu vláčkem a odjezd do hotelu.
5. den: Výjezd lanovkou SIGNALBAHN, pěší vycházka přes Salastrains na Chantarella. Při zpáteční cestě prohlídka SVATÉHO MOŘICE, městské i lázeňské části s pamětní deskou na olympijské hry.
6. den: Lanovkou na CORVATSCH, výjezd do výšky 3.295 m, nádherné výhledy na celou skupinu masívu Bernina. Návrat do mezistanice Murtel a odtud se zdatní jedinci vydají přes FUORCLA SURLEJ a kolem jezera LEI DA VADRET dojdou k závěru údolí a chatě Roseg (náročná túra, cca 6 hod chůze ). Od hotelu Roseg možno sjet do Pontresiny koňským povozem nebo dojít údolím pěšky – cca 2 hod. Ostatní z mezistanice mohou dojít jen k horské chatě Fuorcla Surlej, vrátit se k lanovce, autobusem přejet do Pontresiny a vydat se údolím Roseg pohodlnou cestou.
7. den: Odjezd místním busem k nedaleké lanovce na MUOTTAS MURAGL, odtud panoramatickou cestou, která je označována za nejkrásnější vyhlídkovou cestu Horního Engadinu. Cestou se otvírají nádherné pohledy na Svatý Mořic, jezera, údolí a okolní hory. Cesta končí u horní stanice lanovky ALP LANGUARD, kde sjedeme dolů do Pontresiny a pohodlně dojdeme k hotelu. (doba chůze cca 3 hod), Odpoledne podél řeky Inn do SCUOL, kde se nacházejí vyhlášené termální lázně, pobyt v lázních cca 3 hod, ostatní se mezitím projdou v městečku s typickými engadinskými domy se sgrafitovou výzdobou. Večer odjezd ze Švýcarska.
8. den: Návrat do Prahy v brzkých ranních hodinách.

Cena obsahuje

 • doprava autobusem
 • 5x ubytování v hotelu*** s wellness (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím)
 • 5x bufetová snídaně
 • lanovky
 • průvodce

Cena neobsahuje

 • Cena nezahrnuje pobytovou taxu ve výši cca 4 CHF / den / os. - splatná na místě.

Fakultativně

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 280 Kč)
 • 4x večeře (příplatek: 2480 Kč)
 • 1/1 pokoj - zde povinný při nedoobsazení (příplatek: 3900 Kč)

Odběr novinek

(nabídky last moment)

E-KATALOG

mayer katalogstahnete si náš katalog a mějte jej stále po ruce
Stáhnout

OCENĚNÍ INVIA

invia2016Získali jsme ocenění volba klientů pro rok 2015
Více informací

KATALOG DOMŮ

katalog 2Nechte si zaslat tištěný katalog přímo domů
Zaslat domů