Vrcholy tajuplného a romantického pohoří Harz dodnes zdobí ponuré zříceniny hradů, místa opředená pověstmi o čarodějnicích a jejich divokých obřadech. Poznejte s námi pohádkový kraj. Užijete si turistiky v kaňonu řeky mezi pískovcovými stěnami, krápníkové jeskyně, starobylá městečka s hrázděnými domy zasazená v půvabné krajině, 4 významné památky UNESCO a romantickou jízdu úzkokolejkou na bájnou horu Brocken. Pravý ráj na zemi v kraji čarodějnic. CK si vyhrazuje právo drobných přesunů programu vzhledem k počasí a průběhu slavností a zájmům většiny účastníků. Slavnosti, které jsou uvedeny v programu zájezdu, jsou záležitostí místních lidí a mohou být ovlivněny řadou nepředvídatelných situací.

 • ubytování: hotelubytování: hotel
  strava: snídaněstrava: snídaně
  doprava: autokaremdoprava: autokarem
  • Poznávací zájezdy
  • Památky a umění

Termíny a ceny

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
701-01 29.4. - 3.5.2020 8 490 Kč Odjezd též z Ústí nad Labem. termín zrušen

Vysvětlivky

 • D: Dospělí

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy v 6:30 h (dále Ústí nad Labem), přejezd do Německa do pohoří Harz . GERNRODE, krásné hrázděné městečko, výjimečná památka - předrománský kostel sv. Cyriaka pův. z 10. století s hrobem neblaze proslulého markraběte Gera, unikátní muzeum kukačkových hodin. QUEDLINBURG (UNESCO), pěkné starobylé město z hrázděných domů, hradní návrší, kde bývalo sídlo Jindřicha Ptáčníka a prestižní klášter, románská katedrála, muzeum hrázděných domů, na 1300 hrázděných domů ze 17. a 18. století.
2. den: WERNIGERODE , hrázděné město, světové centrum čarodějnic, romantický hrad vysoko nad městem, radnice, lidové trhy plné čarodějnických suvenýrů, rytířská klání a soutěže. Variantně s průvodcem vláčkem úzkokolejné železnice na nejvyšší vrch Harzu - horu Brocken, výhledy a turistika, zahrádka horských květin, výstava věnovaná přírodě a dějinám Harzu . Večer slavnost a rej čarodějnic na hradě do pozdních hodin, místní speciality.
3. den: Císařské město GOSLAR se zrekonstruovaným císařovým hradem - falcí (UNESCO), půvabné město Hansy s románskými chrámy a 1 800 hrázděnými domy. Důl na stříbrnou rudu Rammelsberg (UNESCO), exkurze do objektů nejstarších dochovaných průmyslových staveb na světě. Lázeňské město a další bývalé císařské sídlo BAD HARZBURG, koupání ve slaných termálních lázních.
4. den: Krasová oblast Rübeland: krápníková jeskyně Baumanshöhle, THALE a pohádkový kraj Harzu – lanovkou na vyhlídky a výšinu Hexentanzplatz na čarodějnickém vrchu, údolí řeky Bode, turistika (6 km podél řeky a skal), pískovcové skály, peřeje a ráj botaniků. Variantně možné využít radovánek pro mladé – opičí dráhu, bobovou dráhu nebo lanovku na protější vrch Rosstrappe, lehká turistika s překrásnými vyhlídkami do kaňonu. BLANKENBURG, procházka rozlehlými barokními zahradami, zámek nebo procházka do skal k Čertově stěně – Teufelsmauer, skalnímu útvaru táhnoucímu se na kilometry daleko (cesta ke skalám Bába a Děd, cca 3 h.).
5. den: Prohlídka městečka HALBERSTADT s katedrálou, WÖRLITZ, nejvýznamnější krajinářský park kontinentální Evropy, zahradní království Dessau-Wörlitz z 18. století (UNESCO), procházka zahradami, Oraniebaum, Luisenklippe, jezera, plavba po kanálu, zahradní labyrinty. Návrat do Prahy do 23 hod.

Cena obsahuje

 • dopravu autobusem
 • 4x ubytování v hotelu (2lůžk. pokoje)
 • 4x snídani
 • průvodce

Cena neobsahuje

 • cena nezahrnuje případnou pobytovou taxu, vstupné a lanovky

Fakultativně

 • 1/1 pokoj (zde povinný při nedoobsazení) (příplatek: 2900 Kč)
 • zpáteční jízda vlakem na Brocken (příplatek: 1500 Kč)
 • záloha na vstup do dolu Rammelsberg (příplatek: 480 Kč)
 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 180 Kč)

Odběr novinek

(nabídky last moment)

E-KATALOG

mayer katalogstahnete si náš katalog a mějte jej stále po ruce
Stáhnout

OCENĚNÍ INVIA

invia2016Získali jsme ocenění volba klientů pro rok 2015
Více informací

KATALOG DOMŮ

katalog 2Nechte si zaslat tištěný katalog přímo domů
Zaslat domů

TOPlist