Istanbul, město mezi dvěma kulturami, dvěma kontinenty, dvěma světy. Město, kde se střetává Evropa s Asií a na jeho vzhledu je to patrné. Poznejte s námi křižovatku kultur, město, odkud se řídily tři říše - římská, byzantská a osmanská a každá z nich zde zanechala své stopy. Honosné mešity s minarety a hlasy muezzinů, kavárny s vodními dýmkami, čajové zahrady, restaurace s kebaby a mezze – to všechno jsou zvláštnosti, na které se můžete těšit. Ideální termíny na poznávání, hotel s výbornou polohou, příjemné teploty a na jaře kvetoucí zahrady u paláce Topkapi.

 • ubytování: hotelubytování: hotel
  strava: snídaněstrava: snídaně
  doprava: leteckydoprava: letecky
  • Poznávací zájezdy
  • Památky a umění

Termíny a ceny

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
214-01 6.4. - 10.4.2023 17 890 Kč náhradník »
vyprodáno
214-02 27.4. - 1.5.2023 18 390 Kč náhradník »
vyprodáno
214-05 4.5. - 7.5.2023 16 890 Kč rezervovat »
volno
214-03 25.10. - 29.10.2023 17 890 Kč rezervovat »
volno
214-04 22.11. - 26.11.2023 17 890 Kč rezervovat »
volno

Vysvětlivky

 • D: Dospělí

Program zájezdu

1. den: Odpoledne odlet s průvodcem do Istanbulu , transfer na hotel s výbornou polohou ve čtvrti SULTANAHMED v blízkosti těch nejznámějších památek.
2. den: První seznámení s metropolí na Bosporu – městem ISTANBUL (UNESCO). Navštívíme rozsáhlý palác TOPKAPI v místě zvaném Serailový mys, kde se střetává Marmarské moře, Bospor a Zlatý roh, po dlouhá staletí rezidence osmanských sultánů (řada nádvoří s výhledem na Marmarské moře, klenotnice sultánů, zbrojnice, obrazárna, sbírky porcelánu, možnost návštěvy harému). Prohlídka památek historického centra Starého Istanbulu v okolí antického Hippodromu, kde uvidíme např. Egyptský obelisk nebo německou fontánu. Dále nás uchvátí exteriér MODRÉ MEŠITY s hrobkou sultána Ahmeda I. - modré glazované dlaždice a šest minaretů, byzantský kostel ze 6. stol. Malá Hagia Sofia a nejslavnější chrám Byzantské říše HAGIA SOFIA - „chrám Boží moudrosti“ - jedna z nejznámějších sakrálních staveb světa, stojící ve čtvrti Sultanahmet, postavena v letech 532-537 východořímským císařem Justiniánem I. a již více jak 1400 let nepřestává ohromovat svou krásou, elegantní architekturou a propracovanými detaily. Egyptský bazar s Novou mešitou, který je plný sušeného ovoce, medu, čajů, různých koření a sladkostí. Fakultativně plavba po Bosporu, shlédneme krásné památky na břehu Bosporu včetně paláce Dolmabahce a mešity Ortakoy.
3. den: Procházka po březích zátoky ZLATÝ ROH s rušným Galatským mostem s kavárnami a restauracemi. Projdeme se do čtvrti Galata s její dominantou Galatskou věží. Procházka po Ístiklal Avenue (jež je 1,4 km dlouhá pěší zóna) až na náměstí Taksim. Vyhlídka z mrakodrapu Saphire. Orientální atmosféra VELKÉHO BAZARU – Kapali Çarşisi, nacházejícího se ve staré části Istanbulu, v objektu tržnice pocházející z 15. století, rozlehlá soustava uliček a průchozích domů s více než 4500 obchůdky, restauracemi, kavárnami. Společně s průvodcem můžeme po celou dobu zájezdu zajít na typická jídla či místní speciality a nasát tu pravou atmosféru Istanbulu . Den můžeme zakončit v hospůdce na oblíbeném tureckém pivě Efes.
4. den: Návštěva Yerebatanské cisterny (antická podzemní zásobárna vody). Prohlídka Archeologického muzea s významnou sbírkou antického umění a největší mešity v Istanbulu – SULEJMANOVY MEŠITY (Süleymaniye Camii) nad zátokou Zlatý roh a mešita Sehzade. Zájemci se mohou jít hýčkat do starých tradičních tureckých lázní. Tento den není u termínu 214-05 4.5.-7.5. (tento termín je 4denní).
5. den: Snídaně, dle letového řádu individuální volno v Istanbulu , transfer na letiště a odlet.

Cena obsahuje

 • leteckou doprava do Istanbulu a zpět
 • let. taxy a poplatky
 • kabinové zavazadlo dle podmínek let. společnosti
 • transfer z/na letiště v Istanbulu
 • 4x ubytování v hotelu***- 2lůžk. pokoje s příslušenstvím s výbornou polohou na Sultanahmet (v termínu od 4.5. 3x ubytování)
 • 4x snídani (v termínu od 4.5. 3x snídaně)
 • průvodce CK

Cena neobsahuje

 • spropitné cca 10 €

Slevy

 • 3. osoba na pokoji sleva (pouze pro společně přihlášené trojice) (sleva: -700 Kč)

Fakultativně

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 200 Kč)
 • 1/1 pokoj - zde povinný při nedoobsazení v hotelu *** (příplatek: 3000 Kč)
 • příplatek za ubytování v hotelu **** (příplatek: 2000 Kč)
 • 1/1 pokoj - zde povinný při nedoobsazení v hotelu **** (příplatek: 3600 Kč)
 • odbavované zavazadlo (hmotnost dle letecké společnosti, většinou do 20 kg) (příplatek: 1500 Kč)

Odběr novinek

(nabídky last moment)

E-KATALOG

mayer katalogstahnete si náš katalog a mějte jej stále po ruce
Stáhnout

OCENĚNÍ INVIA

invia2016Získali jsme ocenění volba klientů pro rok 2015
Více informací

KATALOG DOMŮ

katalog 2Nechte si zaslat tištěný katalog přímo domů
Zaslat domů

TOPlist