– za přírodními krásami středního Turecka Připravili jsme pro vás velmi zajímavý program s pěší turistikou, zaměřený na poznání nejkrásnějších přírodních míst středního Turecka – oblasti slavné Kappadokie. Navštívíme i oblast nedalekého pohoří Ala Daglari s nejvyššími tureckými vodopády Kapuzbaşi. Projdete romantická údolí s neskutečnými skalními útvary a mnoha do skal vytesanými kostely. Uvidíte několika patrové podzemní město i středisko dervišského řádu Bektaşi. Pro omezení dlouhých přejezdů jsme do programu zařadili dva vnitrostátní lety, které nám spoustu času i ujetých kilometrů navíc ušetří. Během pobytu v Kappadokii budeme celý týden bydlet na jednom místě v Göreme, odkud budeme hvězdicově vyrážet na výlety. Göreme je centrem Kappadokie, je zde nejvíce zajímavostí a mezi zahraničními návštěvníky je oblíbeno pro blízkost jednotlivých přírodních i kulturních zajímavostí. Turistika je většinou na 3-4 hodiny každý pěší výlet, někdy jsou během jednoho dne zařazeny dva pěší pře

 • ubytování: hotelubytování: hotel
  strava: polopenzestrava: polopenze
  doprava: leteckydoprava: letecky
  • Poznávací zájezdy
  • Památky a umění

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Istanbulu, vnitrostátní let Istanbul – Nevşehir, nocleh.
2. den: GÖREME (UNESCO) – jedna z největších přírodních zajímavostí v Turecku, kde byl v sopečných tufech dešťovou vodou vymodelován pohádkový barevný svět skalních věží, ve kterých lidé vyhloubili řady kostelů s freskovou výzdobou. První seznámení s Göreme, které se považuje za srdce Kappadokie. Ráno průchod „MALÝM ÚDOLÍM LÁSKY“ na okraji Göreme s krásnými věžovitými útvary a výstup na vyhlídku nad údolím Göreme. Prohlídka OPEN AIR MUSEUM s kostely s nádhernými freskami, pod patronací UNESCO. Odpoledne průchod velmi zajímavou částí MESKENDIR VALLEY a RED VALLEY, kterými dojdeme přes řadu nádherných míst na panoramatickou terasu s vyhlídkou do dalekého okolí. Pro zájemce možnost výstupu na AK DAG, tabulovou / stolovou horu, která ohraničuje tuto centrální část Kappadokie, a přechod do Paşabag.
3. den: Podzemní město KAYMAKLI s množstvím chodeb a podzemních tunelů, které je plošně největším podzemním městem v Kappadokii. Fotozastávka u přírodně zajímavého jezera NAR GÖLÜ. Trosky romantického kláštera GÜZELYURT. Turistika v KAŇONU IHLARA s několika zajímavými křesťanskými kostely vytesanými do skal, průchod 7 km dlouhým nejzajímavějším úsekem kaňonu.
4. den: Brzy ráno možnost letu balonem (cca 1 hod. let, cena 130 Eur / os.) nad nejkrásnějšími místy Kappadokie. Let balonem velmi doporučujeme, jedná se o nezapomenutelný zážitek, který Vám umožní prohlédnout si fascinující krajinu Kappadokie z výšky. Tento den věnujeme průchodu několika krásnými kapadockými údolími. První část dne budeme přecházet nejkrásnější částí RED VALLEY a to částí označovanou jako ROSE VALLEY s pohádkovými komíny, kostely s freskovou výzdobou, vinicemi. Posedíme u čaje nebo čerstvého džusu a poté budeme pokračovat do staré vesnice ÇAVUŞIN s jeskynními obydlími a dochovanou částí obrovského kostela sv. Jana. Naše pěší putování zakončíme v místě zvaném PAŞABAG, kde se nacházejí nejzajímavější hřibovité skalní útvary. Přejedeme jen kousek dále a projdeme několika údolími v ZELVE, kde společně koexistovali křesťané a muslimové.
5. den: Turistika v jednom z nejkrásnějších údolí Kappadokie ÇAT VALLEY, kde se nachází množství holubníků, vytesaných do kolmých tufových skal. Na závěr údolí se přijde do rozsáhlého komplexu skalního města AÇIKSARAY se skupinami klášterů, kostelů a obytných prostor. Freskami bohatě zdobený kostel sv. Jana v GÜLŞEHIRU. Odpoledne prohlídka významného místa HACI BEKTAŞ – centra mystického řádu dervišů Bektaši, který byl až do poč. 19. st. politicky velmi významným řádem a měl mnoho následovníků. Dnes na tento řád navazují zejména Alevité, představující 15-20% obyvatel Turecka. Městečko AVANOS ležící u nejdelší řeky Turecka Kizilirmak, „Červené řeky“. SARIHAN – velmi dobře dochovaný han, který byl zastávkou na karavanních cestách. Návštěva dílny na výrobu keramiky.
6. den: Výlet do pohoří Hodul, nejprve si prohlédneme KOSTEL SV. THEODORY a poté nad vesnicí Yeşilöz budeme přecházet krajinou s panoramatickými výhledy na nejvyšší vulkán Kappadokie Erciyes Dagi (3 916 mnm.). Ke konci sestoupíme do majestátního skalnatého údolí, lemovaného kolmými stěnami a putování zakončíme v antickém městě Sobesos. ŞAHINEFENDI – SOBESOS – vykopávky římského města, kde archeologové objevili římské lázně, hrobky, baziliku a podlahové mozaiky. Nádherné ÚDOLÍ SOGANLI, kde se nachází množství starých kostelů a klášterů s freskovou výzdobou, jedno z nejmalebnějších a velmi málo navštěvovaných míst, ležící na okraji Kappadokie, mimo obvyklé turistické trasy.
7. den: Dokončení prohlídky nejkrásnějších kapadockých údolí. Průchod Údolím lásky – LOVE VALLEY na okraj Uçhisaru. Ukázka tradičního zpracování onyxu, výroba šperků z místních drahých kamenů (tyrkys, sultanit...) a nevynecháme ani ochutnávku kapadockých vín. UÇHISAR – nejvýše položená pevnost v Kappadokii, průchod starým skalním městem, výhledy na údolí Göreme, nákupy suvenýrů v místních krámcích. Průchod PIGEON VALLEY – Údolím holubníků, které ve své druhé části připomíná svými mohutnými skalními stěnami Grand Canyon – do Göreme a prohlídka několika kostelíků a falických věží v této okrajové části městečka. K večeru výstup na vyhlídku nad Göreme, západ slunce (podle počasí uskutečníme již některý den dříve).
8. den: Transfer do oblasti pohoří ALA DAGLARI, které je součástí Tauru. Pohoří Ala Daglari je dosud neobjeveným rájem. Přírodní krásy a relaxace u několika stupňových vodopádů KAPUZBAŞI. Odpoledne volný program - možnost krátkých pěších vycházek k několika vodopádům, posezení u řeky...
9. den: Nádherný skalní klášterní komplex s nejlepšími freskami v rámci celé Kappadokie ESKI GÜMÜŞLER. Delší přejezd na pobřeží Středozemního moře. Prohlídka areálu římského města DIOCAESAREA (dnešní Uzuncaburç) s nejlépe dochovaným Diovým chrámem v Malé Asii, malebně položeným divadlem, 22,5 metru vysokou 2300 let starou obytnou věží aj.
10. den: Volný den u moře. Odpoledne pro zájemce, kteří by nechtěli strávit celý den u moře, možnost kratšího výletu k JESKYNÍM NEBE A PEKLO, plavba na ostrůvek s hradem KIZKALESI, koupání na písečné pláži u středověkého hradu KORYKOS.
11. den: Odlet z Adany přes Istanbul zpět do ČR.

Cena obsahuje

 • 10x ubytování v hotelích ve 2lůžk. pokojích (7x Göreme, 1x Ala Daglari, 2x na pobřeží Středozemního moře)
 • 10x polopenzi
 • leteckou dopravu Praha – Istanbul – Nevşehir a Adana – Istanbul – Praha
 • veškeré transfery dle programu (většinou mikrobusy)
 • českého a tureckého průvodce

Fakultativně

 • pojištění léčebných výloh a rozšířeného storna (příplatek: 530 Kč)

Odběr novinek

(nabídky last moment)

E-KATALOG

mayer katalogstahnete si náš katalog a mějte jej stále po ruce
Stáhnout

OCENĚNÍ INVIA

invia2016Získali jsme ocenění volba klientů pro rok 2015
Více informací

KATALOG DOMŮ

katalog 2Nechte si zaslat tištěný katalog přímo domů
Zaslat domů

TOPlist