– za přírodními krásami středního Turecka Vracíme se do naší oblíbené destinace a připravili jsme pro vás velmi zajímavý program s pěší turistikou, zaměřený na poznání nejkrásnějších přírodních míst středního Turecka – oblasti slavné Kappadokie. Projdete romantická údolí s neskutečnými skalními útvary a mnoha do skal vytesanými kostely. Uvidíte několika patrové podzemní město. Nádherné fresky v kostelích nejenom v Open Air Museum v Göreme, ale na mnoha dalších místech. Pro omezení dlouhých přejezdů jsme do programu zařadili dva vnitrostátní lety, které nám spoustu času i ujetých kilometrů navíc ušetří. Göreme je centrem Kappadokie, je zde nejvíce zajímavostí a mezi zahraničními návštěvníky je oblíbeno pro blízkost jednotlivých přírodních i kulturních zajímavostí. Turistika je většinou na 3-5 hodin každý pěší výlet, někdy jsou během jednoho dne zařazeny dva pěší přechody. Jedná se o normální pěší turistiku, někdy jsou prudší sestupy do údolí, ale převýšení není velké. V případě

 • ubytování: hotelubytování: hotel
  strava: plná penzestrava: plná penze
  doprava: leteckydoprava: letecky
  • Poznávací zájezdy
  • Památky a umění

Termíny a ceny

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
345-01 21.5. - 29.5.2022 35 990 Kč termín zrušen

Vysvětlivky

 • D: Dospělí

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Istanbulu, vnitrostátní let Istanbul – Nevşehir, nocleh.
2. den: Krajina Kappadokie a lehčí pěší trasy na seznámení s terénem. Průchod údolím IBRAHIMPAŞA a procházka starým centrem ORTAHISARU. Projdeme několika údolími v ZELVE, kde společně žili křesťané a muslimové. PAŞABAG, kde se nacházejí nejzajímavější hřibovité skalní útvary. Nedaleko odtud si ještě prohlédneme fotogenické útvary v DEVRENT VALLEY.
3. den: GÖREME (UNESCO) – jedna z největších přírodních zajímavostí v Turecku, kde byl v sopečných tufech dešťovou vodou vymodelován svět skalních věží, ve kterých lidé vyhloubili řady kostelů s freskovou výzdobou. Ráno průchod „MALÝM ÚDOLÍM LÁSKY“ na okraji Göreme s krásnými věžovitými útvary a výstup na vyhlídku nad údolím Göreme. Odpoledne prohlídka GÖREME OPEN AIR MUSEUM s kostely s nádhernými freskami (UNESCO).
4. den: Tento den věnujeme pěšímu průchodu několika krásnými kapadockými údolími v oblasti RED VALLEY a ÇAVUŞINU. Putování začneme v PAŞABAG, vystoupáme do svahů tabulové hory AK DAG a budeme pokračovat do staré vesnice ÇAVUŞIN s jeskynními obydlími a dochovanou částí obrovského kostela sv. Jana. Poté budeme přecházet nejkrásnější částí RED VALLEY a to částí označovanou jako ROSE VALLEY s pohádkovými komíny, kostely s freskovou výzdobou, vinicemi. Posedíme u čaje nebo čerstvého džusu. Průchod velmi zajímavou částí MESKENDIR VALLEY a RED VALLEY, kterými dojdeme přes řadu nádherných míst na panoramatickou terasu s vyhlídkou do dalekého okolí pod horou AK DAG.
5. den: Turistika v jednom z nejkrásnějších údolí Kappadokie ÇAT VALLEY, kde se nachází množství holubníků, vytesaných do kolmých tufových skal. Na závěr údolí se přijde do rozsáhlého komplexu skalního města AÇIKSARAY se skupinami klášterů, kostelů a obytných prostor. Freskami bohatě zdobený kostel sv. Jana v GÜLŞEHIRU. Odpoledne jedinečné podzemní město KAYMAKLI, které mělo 8 podzemních pater. Foto zastávka u kráterového JEZERA NAR. Přejezd do GÜZELYURT.
6. den: Turistika v KAŇONU IHLARA s několika zajímavými křesťanskými kostely vytesanými do skal, průchod 8 km dlouhým nejzajímavějším úsekem kaňonu. Poté nádherná skalní katedrála a skalní město SELIME. GÜZELYURT - trosky romantického kláštera, malá podzemní města, volno k procházkám.
7. den: Jeden z nejkrásnějších skalních klášterních komplexů s nejlepšími freskami v rámci celé Kappadokie ESKI GÜMÜŞLER. Nádherné ÚDOLÍ SOGANLI, kde se nachází množství starých kostelů a klášterů s freskovou výzdobou, jedno z nejmalebnějších a velmi málo navštěvovaných míst, kde se projdeme hned dvěma údolími se zajímavými kostely a kláštery i malebnými skalními útvary.
8. den: Dokončení prohlídky nejkrásnějších kapadockých údolí. Průchod Údolím lásky – LOVE VALLEY na okraj Uchisaru. Ukázka tradičního zpracování onyxu, výroba šperků z místních drahých kamenů. UÇHISAR – nejvýše položená pevnost v Kappadokii, průchod starým skalním městem, výhledy na údolí Göreme, nákupy suvenýrů v místních krámcích. Průchod PIGEON VALLEY – Údolím holubníků, které ve své druhé části připomíná svými mohutnými skalními stěnami Grand Canyon – do Göreme a prohlídka několika kostelíků a falických věží v této okrajové části městečka. K večeru výstup na vyhlídku nad Göreme, západ slunce (podle počasí uskutečníme již některý den dříve).
9. den: Odlet přes Istanbul zpět do ČR.

Cena obsahuje

 • 8x ubytování v hotelích ve 2lůžk. pokojích (3x hotel v Avanosu nebo v Uchisaru - většinou se jedná o jeskynní hotel, 3x 3* hotel v Göreme, 2x rodinný hotel v Güzelyurt - mohou být i 2-3 hotely - podle velikosti skupiny)
 • 7x plnou penzi (lehké obědy během jednotlivých výletů) včetně vody a čaje
 • leteckou dopravu Praha – Istanbul – Nevşehir a zpět
 • veškeré transfery dle programu (většinou mikrobusy)
 • českého a tureckého průvodce

Cena neobsahuje

 • spropitné pro místního řidiče a průvodce

Slevy

 • Některý den brzy ráno možnost letu balonem (cca 1 hod. let, cena cca 200 Eur / os.) nad nejkrásnějšími místy Kappadokie. Let balonem doporučujeme, jedná se o nezapomenutelný zážitek, který Vám umožní prohlédnout si fascinující krajinu Kappadokie z výšky. Nutná rezervace předem v CK, platba na místě. Přesto nemůžeme garantovat uskutečnění letu balonem. Let se uskuteční pouze za příznivých povětrnostních podmínek – to, jestli balony vzlétnou nebo ne, stanovují společnosti operující lety balonem, nelze to nijak ovlivnit.

Fakultativně

 • pojištění léčebných výloh a rozšířeného storna do 40 000 Kč (příplatek: 520 Kč)
 • 1/1 pokoj - zde povinný při nedoobsazení (příplatek: 3600 Kč)

Odběr novinek

(nabídky last moment)

E-KATALOG

mayer katalogstahnete si náš katalog a mějte jej stále po ruce
Stáhnout

OCENĚNÍ INVIA

invia2016Získali jsme ocenění volba klientů pro rok 2015
Více informací

KATALOG DOMŮ

katalog 2Nechte si zaslat tištěný katalog přímo domů
Zaslat domů

TOPlist