- antické památky, nádherná příroda a moře, pěší turistika na Lýkijské cestě Náš nový program Vás zavede na jihozápad Turecka, do oblasti nádherného pobřeží Středozemního moře s neskutečně modrou barvou průzračně čisté vody, obrovským množstvím antických památek na staré Řeky a Římany a hradbou hor, které chrání tuto část pobřeží před větry ze severu. V podstatě každý den bude možnost koupání v rámci pěší turistiky nebo prohlídek antických areálů. Pěší trasy většinou sledují první dálkovou trasu v Turecku, více než 500 km dlouhou tzv. Lycian Way, Lýkijskou cestu. Pro větší pohodlí jsou do programu zařazeny dva vnitrostátní lety, takže během jednotlivých dnů nebudou vlastně téměř žádné delší přejezdy. O to více budete mít času zažít kouzlo zdejší členité hornaté krajiny, vykoupat se v moři, prohlížet antické památky a seznámit se s historií této části Turecka. Pěší trasy jsou v délce cca 3 - 5 hodin, doporučujeme trekové hole, nutné jsou trekové boty nebo pohorky. Jednotlivé dny pro

 • ubytování: hotelubytování: hotel
  strava: polopenzestrava: polopenze
  doprava: leteckydoprava: letecky
  • Poznávací zájezdy
  • Památky a umění

Program zájezdu

1. den: Let Praha - Istanbul - Dalaman.
2. den: Plavba lodí k antickému městu KAUNOS se skalními hrobkami, divadlem a akropolí, odkud jsou krásné výhledy na řeku a jezero Köycegiz, během plavby se navštíví také jezero Köycegiz, kde se nacházejí bahenní lázně i pláž Iztuzu, koupání v moři.
3. den: Skalní hrobky ve FETHIYI - starověký TELMESSOS. Pěší přechod (cca 3 hod.) po Lycian Way z Kayaköya do ÖLÜDENIZ - pravděpodobně nejslavnější laguna a dvojitá pláž na poloostrově, která se pro svou krásu stala jedním z nejfotografovanějších míst v Turecku, koupání.
4. den: Antická města TLOS a PINARA, která patřila mezi šest nejvýznamnějších lýkijských měst. TLOS nabízí antické divadlo s mohutným horským masivem v zádech, tajuplné skalní hrobky a další pozůstatky staveb. PINARA má nádhernou polohu s výhledem na pohoří Taurus. KAŇON SAKLIKENT - nejdelší (20 km) a nejhlubší kaňon v Turecku, průchod dle vlastního zájmu a možností.
5. den: Pěší turistika (celkem cca 4,5 hod.) v ÚDOLÍ MOTÝLŮ - KELEBEK VADISI a v oblasti KABAK - KABAK BEACH s koupáním na nádherné pláži.
6. den: Antická města XANTHOS a LETOON. XANTHOS býval hlavním městem Lýkie a dnes se zde nachází pěkné divadlo a zejména zajímavé sloupové hrobky. LETOON býval hlavním náboženským centrem Lýkijské ligy. Odpoledne výlet do vnitrozemí, do pohoří Taurus, do oblasti GÖMBE. Pěšky (celkem cca 3 hod.) k JEZERU YEŞILGÖL (v nadm. výšce 1 900 mnm.) a k 60 metrů vysokým VODOPÁDŮM UÇARSU.
7. den: Pěší přechod po Lycian Way z Yesilköy kolem AKVADUKTU DELIKKEMER do PATARY (cca 4,5 hod.). Prohlídka rozsáhlého antického areálu PATARA, jednoho z prominentních lýkijských měst, ležícího u dlouhé písčité pláže, koupání. Podvečerní letovisko KAŞ - starověký Antiphellos, dnes příjemné turistické středisko, ležící v hornaté krajině jen 2 km od řeckého ostrova Kastellorhizo.
8. den: Pobyt u moře. Pro zájemce možnost celodenního fakult. lodního výletu (cca 25 € loď) na řecký ostrov KASTELLORHIZO (nejmenší z ostrovů Dodekanés) - pěší okruh z přístavu k hradu s možností prodloužení ke klášteru a antické hrobce s dalekými výhledy cestou (celkem cca 3 hod.), příjemné řecké taverny i krásné koupání.
9. den: Pěší přechod (cca 5 hod.) z Kilinci přes antické město APOLLONIA s citadelou a antické město APERLAE, které bývalo vůdčím městem ligy lýkijských měst, sestup k moři a plavba lodí k OSTROVU KEKOVA a pozorování antických hrobek a dalších zbytků staveb. Plavba kolem ostrova Kekova patří k nezapomenutelným zážitkům.
10. den: Pěší přechod (cca 5,5 hod.) z Ücagiz do SIMENY (antická TEIMIUSSA a starobylá SIMENA s hradem, ležící proti ostrovu Kekova), dále po Lycian Way k BURC CASTLE, cestou výhledy na ostrov Kekova i horskou skupinu Alaca Dag (2 328 mnm.).
11. den: Starobylé město MYRA, rodiště sv. Mikuláše s velkým kostelem a skalními hrobkami antického města. V horách položené ruiny antického města LIMYRA nedaleko Finike. Dojezd do oblasti OLYMPOS - pozůstatky antického města na březích říčky, v bujné vegetaci, koupání na romantické pláži i výlet k ohňům bájné CHIMÉRY. Olympos je místo jako stvořené pro romantiky.
12. den: Možnost výjezdu kabinovou lanovkou pod vrchol TAHTALI DAGI (2 375 mnm.) a turistika v oblasti vrcholu. Odpoledne antické město PHASELIS s četnými římskými památkami včetně dobře dochovaného akvaduktu a koupání na krásné pláži.
13. den: Přejezd do Antalye a odlet přes Istanbul zpět do Prahy.

Cena obsahuje

 • leteckou přepravu Praha - Istanbul - Dalaman a Antalya - Istanbul - Praha
 • veškeré transfery minibusem nebo autobusem (dle počtu klientů)
 • 12x ubytování v hotelích***
 • 12x polopenzi
 • místního a českého průvodce
 • plavbu lodí 2. a 9. den programu

Fakultativně

 • pojištění léč. výloh a rozšířeného storna (příplatek: 590 Kč)

Odběr novinek

(nabídky last moment)

E-KATALOG

mayer katalogstahnete si náš katalog a mějte jej stále po ruce
Stáhnout

OCENĚNÍ INVIA

invia2016Získali jsme ocenění volba klientů pro rok 2015
Více informací

KATALOG DOMŮ

katalog 2Nechte si zaslat tištěný katalog přímo domů
Zaslat domů

TOPlist