Velký okruh Arménií - památky a přírodní krásy

Připravili jsme pro Vás nový zájezd do Arménie. Budete mít možnost se na tomto podrobném poznávacím zájezdu seznámit nejen s významnými křesťanskými památkami (Arménie jako první země přijala oficiálně křesťanství za státní náboženství), ale také s jejími neskutečnými přírodními krásami, vysokými horami – výhledy na 5 160 m vysoký Ararat, hlubokými kaňony a velkým jezerem Sevan.

 • ubytování: hotelubytování: hotel
  strava: polopenzestrava: polopenze
  doprava: leteckydoprava: letecky
  • Poznávací zájezdy
  • Památky a umění

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy ve večerních hodinách.
2. den: Přílet do Jerevanu v časných ranních hodinách. Přejezd pod biblický Ararat: kostel KHOR VIRAP na kopci na Araratské planině s výhledy na Ararat. Místo, kde byl 13 let vězněn sv. Řehoř Iluminátor. Krajem vína a soutěskou Amaghu ke slavnému klášteru NORAVANK ze 13.stol. Nocleh.
3. den: Jeskynní obydlí a malebná krajina trochu připomínající tu slavnější v turecké Kappadokii v oblasti KHNDZORESK. Slavný klášter TATEV, budovaný od 9.stol., mistrovské dílo středověké architektury. Slavné arménské „Stonehenge“ KARAHUNJ z doby kolem r. 2000 př.n.l. Nocleh.
4. den: Odpočinek v lázních YERMUK s minerálními prameny o teplotě 35 – 53°C. Přejezd pod průsmyk Selim (2 410 metrů), po stopách starých karavan, k téměř nedotčenému karavanseraji SELIM (zastávka na Hedvábné stezce). Pole chačkarů NORATUS (celkem asi 900 křížů). Nocleh.
5. den: JEZERO SEVAN, největší jezero v Arménii v nadm. výšce 1 915 metrů. Jeden z nejvíce navštěvovaných klášterů v Arménii – SEVANAVANK z 9.stol. Kláštery GOSHAVANK a HAGARTSIN ze 13.stol. Nocleh.
6. den: Opevněné místo a klášter AKHTALA z 12.stol. s nádhernými freskami. V blízkosti Alaverdi se nacházejí dva kláštery, zapsané na listinu UNESCO: klášter SANAHIN z 10.stol. a klášter HAGHPAT z 11. – 12.stol. Nocleh.
7. den: Krátká vycházka k malebně položeným ruinám kláštera HNEVANK ze 7.stol., nádherné výhledy do krajiny orlů. Přejezd do oblasti hory Aragats (4 090 metrů): v případě dobrého počasí výjezd k JEZERU KARI (3 190 metrů) ke kosmickému středisku, které se nachází na svazích nejvyšší arménské hory Aragats. Nádherně situovaná horská pevnost AMBERD ve výšce přes 2 000 metrů. Nocleh.
8. den: Janův klášter HOVHANNAVANK, jehož nejstarší části pocházejí z 5.stol. Zde byla vynalezena arménská abeceda. Klášter byl postaven nad hlubokou soutěskou. Kostel SAGHMOSAVANK je z poč. 13.stol., výhledy na říční kaňon Kasak. Monumentální kostel ZVARTNOTS (UNESCO) z pol. 7.stol., jedna z nejznámějších křesťanských staveb na území Arménie. Náboženské centrum Arménie EDŽMIATSIN (UNESCO) již od doby oficiálního přijetí křesťanství jako státního náboženství na poč. 4.stol., centrum arménské apoštolské církve, katedrála a několik dalších kostelů. Nocleh.
9. den: Celodenní prohlídka hlavního města Arménie JEREVANU: okružní jízda městem, náměstí Republiky s Národním historickým muzeem, Kaskády, Opera, Matenadaran – depozitář starých rukopisů, památník Genocidy r. 1915. Nocleh.
10. den: Jedna z nejslavnějších arménských památek klášter GEGHARD (UNESCO), z části vytesaný do skály. Jedno z nejvýznamnějších poutních míst, kde se uchovávalo kopí, kterým byl probodnut bok Ježíše Krista (dnes v muzeu v Edžmijacinu). Řecko-římský chrám slunce v GARNI z 1.stol.n.l., vybudovaný na skalním hřbetu nad hlubokým kaňonem, nádherné výhledy, pěší turistika v kaňonu k monumentálním skalním varhanám. Nocleh.
11. den: Časně ráno transfer na letiště a odlet do ČR.

Cena obsahuje

 • leteckou dopravu Praha - Jerevan - Praha
 • letištní taxy ve výši 2 900 Kč
 • průvodce a místního průvodce
 • 9x ubytování v turistických hotelích (cca kategorie 2-3*, 2lůžk. pokoje s vl. příslušenstvím)
 • 9x polopenzi
 • kompletní dopravu arménským autobusem nebo minibusem (dle počtu klientů) podle programu
 • vstupy dle programu

Cena neobsahuje

 • arménské vízum ve výši cca 10 USD (platí se na místě po příletu, je nutno mít s sebou 1 fotografii)

Fakultativně

 • pojištění léčebných výloh a storna - 610 Kč
 • 1/1 pokoj - 4 310 Kč (zde povinný při nedoobsazení)

Odběr novinek

(nabídky last moment)

E-KATALOG

mayer katalogstahnete si náš katalog a mějte jej stále po ruce
Stáhnout

OCENĚNÍ INVIA

invia2016Získali jsme ocenění volba klientů pro rok 2015
Více informací

KATALOG DOMŮ

katalog 2Nechte si zaslat tištěný katalog přímo domů
Zaslat domů

TOPlist