Velký okruh Egyptem s pobytem u Rudého moře

Tento zájezd je zaměřen na poznávání země dávné historie i krásné přírody - Egypta. Navštívíte pyramidy, Údolí králů, Luxor i současnou Káhiru, navíc jsme do ceny zahrnuli také výlet k monumentálním chrámům v Abú Simbelu. Nechybí ani pobyt v letovisku Hurgada u Rudého moře. Všechny nejvýznamnější památky jsme již zahrnuli do našeho programu a jejich návštěva je v ceně.

 • ubytování: hotelubytování: hotel
  strava: polopenzestrava: polopenze
  doprava: leteckydoprava: letecky
  • Poznávací zájezdy
  • Památky a umění

Program zájezdu

1. den: Ve večerních hodinách odlet do Káhiry.
2. den: Časně ráno přílet do Káhiry, ubytování. Prohlídka KÁHIRY (UNESCO): Egyptské archeologické muzeum nejen s poklady z hrobky faraóna Tutanchamona, Stará Káhira s citadelou z 18. stol. a Alabastrovou mešitou Muhammada Alího, výhledy na Káhiru a za jasné viditelnosti i na pyramidy v Gíze, Abusíru a Sakkáře, jedna z nejstarších káhirských mešit Ibn Tulúnova, bazar Khan el - Khalili.
3. den: Celodenní výlet do ALEXANDRIE - hlavního města ptolemaiovského a římského Egypta na březích Středozemního moře, Kajtbájova pevnost (interiéry fakult.), římské divadlo, katakomby aj. Návrat na nocleh do Káhiry.
4. den: Okruh za pyramidami: návštěva SAKKARY (UNESCO) s nejstarší, Stupňovitou pyramidou 1. krále 3. dynastie Džosera (cca 2700 př.n.l.), MENNOFERU (UNESCO), hlavního města Staré říše (řecky Memfis) a jednoho z nejvýznamnějších měst Starého Egypta, Alabastrová sfinga a kolosální sochy Ramesse II. a GIZY (UNESCO) se slavnou Chufuovou Velkou pyramidou a Sfingou, panorama všech tří velkých pyramid, které byly prvním divem starověkého světa. Návštěva papyrusového institutu. Transfer nočním vlakem do Asuánu (lehátkový vlak, večeře, snídaně).
5. den: Dopoledne příjezd do ASUÁNU – hlavní centrum egyptského jihu. Starověké žulové lomy s Nedokončeným obeliskem, Velká asuánská přehrada Sadd al-Álí, plavba lodí na ostrov Agilka k nádhernému řecko-římského chrámu PHILAE (UNESCO). Plavba na ostrov NOVÁ KALÁBŠA s přemístěným ptolemaiovským chrámem Kalábša, největším v oblasti starověké Núbie, skalním chrámem Ramesse II. Beit el-Walí s dobře dochovanými barevnými reliéfy a malým Háthořiným chrámem Kertassi.
6. den: Časně ráno odjezd na prohlídku chrámů v ABÚ SIMBELU (UNESCO) - monumentální dílo Ramesse II., které se stalo symbolem záchranné akce UNESCO v 60. letech během výstavby Velké asuánské přehrady. Uvidíte velký Ramessův chrám s jeho kolosálními trůnními sochami i malý chrám věnovaný Ramessově manželce Nefertari. Po návratu do Asuánu odpočinková plavba feluccou kolem ostrova ELEPHANTINA. Začátek plavby po Nilu.
7. den: Prohlídka dvojitého chrámu bohů Hora a Sobeka v KOM OMBO z ptolemaiovsko-římské doby s nádhernými barevnými reliéfy a jedinečnými výjevy (egyptský kalendář, lékařské nástroje, reliéfy krokodýlů). Slavný Horův chrám v EDFÚ, jeden z nejlépe dochovaných a zároveň největších egyptských chrámů, kde si asi nejlépe uděláte představu, jak staroegyptský chrám vypadal. Pokračování v plavbě přes Esnu do Luxoru. LUXOR = STAROVĚKÉ THÉBY – celá oblast Théb i s nekropolemi je zapsána na seznamu kulturních památek UNESCO. Jedná se o nejvýznamnější naleziště z dob starého Egypta, zde se koncentruje největší množství památek a zajímavostí. Proto jsme také této oblasti věnovali nejvíce času i s možnostmi dalších fakultativních výletů.
8. den: Prohlídka ZÁPADNÍHO BŘEHU: návštěva slavného ÚDOLÍ KRÁLŮ (v ceně je prohlídka tří hrobek), známých MEMNONOVÝCH KOLOSŮ – kolosální sochy z chrámu Amenhotepa III. a architektonicky jedinečného zádušního HRÁMU KRÁLOVNY HATŠEPSOVET v Deir el Bahrí. Návštěva dílny na zpracování alabastru. Odpoledne volno v Luxoru.
9. den: Dopoledne volno v Luxoru. Odpoledne prohlídka chrámů v KARNAKU a LUXORU na východním břehu Nilu. Karnak je nejrozlehlejším chrámem starého Egypta, budoval se postupně po více než 2000 let, byl zasvěcen v dobách Nové říše nejvýznamnějšímu imperiálnímu božstvu Amonovi, najdete zde 10 pylonů, několik obelisků, nádherné reliéfy a hlavně slavný kamenný les – velkou hypostylovou síň. Luxor byl chrámem zasvěceným Amon-Minovi a konaly se zde velké slavnosti Opet, kdy se socha Amona plavila z Karnaku do Luxoru, aby navštívila svůj menší chrám.
10. den: Dopoledne volno v Luxoru. Odpoledne nebo k večeru transfer autobusem do Hurghady.
11. den: Pobyt u Rudého moře v HURGADĚ , na místě možnosti přikoupení fakultativních výletů (výlet na ostrov Giftun, safari do pouště k beduínům, prosklená loď, ponorka).
12. den: Pobyt u Rudého moře v HURGADĚ.
13. den: Dopoledne koupání v HURGADĚ, oběd. Odpoledne transfer do Káhiry a na letiště.
14. den: Přílet do Prahy v ranních hodinách.

Cena obsahuje

 • pojištění léčebných výloh a storna
 • letenky Praha - Káhira - Praha
 • letištní taxy ve výši 2 500 Kč
 • transfer vlakem Káhira - Asuán (lehátkový vlak)
 • dopravu autobusem
 • průvodce a místního průvodce
 • 3x nocleh v hotelu**** v Káhiře
 • 1x nocleh v hotelu**** v Asuánu
 • 3x nocleh na 5* lodi na Nilu
 • 1x nocleh v hotelu**** v Luxoru
 • 3x nocleh v hotelu**** v Hurgadě
 • 8x polopenzi
 • 1x snídani
 • 3x plnou penzi na lodi
 • vstupy dle programu

Cena neobsahuje

 • vízum 15 USD (platí se po příletu na letišti v Káhiře)

Fakultativně

 • 1/1 pokoj - 5600 Kč (zde povinný při nedoobsazení)
 • připojištění vyššího storna - 250 Kč

Odběr novinek

(nabídky last moment)

E-KATALOG

mayer katalogstahnete si náš katalog a mějte jej stále po ruce
Stáhnout

OCENĚNÍ INVIA

invia2016Získali jsme ocenění volba klientů pro rok 2015
Více informací

KATALOG DOMŮ

katalog 2Nechte si zaslat tištěný katalog přímo domů
Zaslat domů

TOPlist