Východní Turecko - po stopách starověkých civilizací, za přírodními krásami a unikátními památkami

Po několika letech se opět vracíme do naší oblíbené destinace – do východního Turecka. Navštívíme jak proslulá místa (např. vrchol hory Nemrut, oblast jezera Van, chetitské památky Chattušaš), tak málo známá a málo navštěvovaná, ale o to krásnější a romantičtější místa (horská pevnost Zilkale v pohoří Kačkar, ďáblův hrad Seytan u gruzínské hranice, arménské hlavní město Ani, syrské křesťanské památky na planině Türabdin aj.). Cestu nám opět zkrátí a zpříjemní dva vnitrostátní lety – do Adany a zpět z Ankary.

 • ubytování: hotelubytování: hotel
  strava: polopenzestrava: polopenze
  doprava: leteckydoprava: letecky
  • Poznávací zájezdy
  • Památky a umění

14x snídaně, 13x večeře

Termíny a ceny

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
241-01 3.8. - 17.8.2022 42 990 Kč rezervovat »
volno

Vysvětlivky

 • D: Dospělí

Program zájezdu

1. den: Let Praha – Istanbul – Adana. Dojezd na nocleh do oblasti Osmaniye.
2. den: Seznámení s Neochetitskou říší, která v době kolem 8.st.př.n.l. vytvořila v oblasti dnešního jihovýchodního Turecka monumentální památky v podobě kamenných reliéfů, paláců a pevností. Jedinečný chráněný park KARATEPE-ASLANTAŞ s krásnými výhledy na jezero. GAZIANTEP – unikátní muzeum římských mozaik ze zatopeného města Zeugma. Přejezd do Kahty na nocleh.
3. den: Brzy ráno (před východem slunce) výjezd mikrobusy pod vrchol hory NEMRUT DAGI (UNESCO) s hrobkou komagenského krále Antiocha. K uměle navr¬šenému vrcholu hory ve výšce 2 100 metrů s terasami vyzdobenými sochami řeckých bohů a krále Antiocha již vystoupáme na závěr pěšky. Východ slunce na vrcholu hory. ŘÍMSKÝ MOST z doby císaře Septimia Severa, skalní reliéfy v ARSAMEI a hrobka královen na kopci KARAKUŞ. Odpoledne přejezd kolem Atatürkovy přehrady na Eufratu do Urfy.
4. den: ŞANLI URFA – místo narození proroka Abraháma s významnými mešitami a bazény s posvátnými kapry. Místní trh je jeden z nejpůvodnějších a nejlevnějších v Turecku. Významná neolitická památka GÖBEKLI TEPE (UNESCO) z doby 9600-8200 př.n.l. Nocleh v Mardinu.
5. den: Putování za syrskými ortodoxními křesťany na planinu Türabdin – kostel MAR GABRIEL založený v r. 397. MOR HAD BSABO KILISE a kostel MOR YAKUB nedaleko Midyatu.Terasovitě vystavěné středověké město MARDIN s několika kostely a nedaleko něj ležící rozsáhlý komplex kláštera DEIR AZ-ZAFARAN založený r. 493. Návrat na nocleh do Mardinu.
6. den: Přejezd přes DIYARBAKIR na řece Tigris k jezeru Van, projdeme se kousek po monumentálních černých hradbách a prohlédneme si starobylou mešitu Ulu camii. Dojezd na nocleh k jezeru Van.
7. den: Začátek okruhu kolem jezera Van . JEZERO VAN je největší turecké jezero ležící v nadm. výšce 1 700 metrů. Seldžucké památky, kónické hrobky a zdobené náhrobky v AHLATU. Rozlehlý kráter vyhaslé sopky NEMRUT DAGI (2 950 metrů vysoká) s termálními prameny a studeným a teplým jezerem. Přejezd kolem jezera do města Van.
8. den: Dokončení putování kolem jezera Van: jeden z nejlépe dochovaných arménských kostelů na ostrově AHTAMAR s krásnou reliéfní výzdobou. Pevnost z dob říše Urartu v ÇAVUŞTEPE. VAN – urartská pevnost Vankale (9. st. př.n.l.) a pod ní staré město Eski Van zničené Turky.
9. den: Malebné MURADIJSKÉ VODOPÁDY u severního okraje jezera Van, odpočinek u čaje u vodopádů. Přejezd přes Agri do Karsu nedaleko hranic s Arménií.
10. den: ANI (UNESCO) - zříceniny arménského města z doby raného středověku, bývalo zde 10 000 domů, 1 000 kostelů, monumentální hradby a pevnost, jedinečný hraniční kaňon řeky Achurjan. Nejseverovýchodnější části Turecka u hranice s Gruzií: přejezd kolem vysoko položeného jezera CILDIR, Ďáblův hrad ŞEYTAN KALESI.
11. den: Východní pobřeží Černého moře : fotostop na čajové plantáže u Hopy / Rize. Pevnost ZILKALE vysoko v pohoří Kaçkar Daglari. Horská obec AYDER, možnost procházky nebo koupání v termálních lázních.
12. den: KLÁŠTER SUMELA – nejlépe dochovaný byzantský klášter u Černého moře, bohatá fresková výzdoba. KOSTEL HAGIA SOFIA v Trabzonu. Nocleh v oblasti Giresunu.
13. den: Přejezd po pobřeží Černého moře. Odpoledne AMASYA – v kaňonu řeky malebně položené malé město s hrobkami pontských králů a mnoha islámskými stavbami. Nocleh.
14. den: Prohlídka nejvýznamnějších míst spojených s říší Chetitů: CHATTUŞAŞ (UNESCO) – hlavní město říše Chetitů, rozsáhlé hradby, královský palác, chrámový komplex. Skalní svatyně YAZILIKAYA s reli¬éfy chetitských bohů. Krásné reliéfy a brána sfing v ALAÇAHÖYÜK.
15. den: Let Ankara – Istanbul – Praha.

Cena obsahuje

 • leteckou dopravu Praha - Istanbul - Adana a Ankara - Istanbul - Praha
 • dopravu místním minibusem nebo autobusem dle počtu klientů
 • výjezd minibusy na kráter Nemrut Dagi
 • výjezd minibusy na Nemrut Dagi se sochami
 • českého a tureckého průvodce
 • 14x ubytování v hotelu
 • 14x polopenzi (večeře nemusí být na hotelích)
 • 9x lehký oběd

Cena neobsahuje

 • Cena nezahrnuje bakšišné / spropitné a vstupy.

Fakultativně

 • pojištění léčebných výloh a storna do 40 000 Kč (příplatek: 730 Kč)
 • 1/1 pokoj (zde povinný při nedoobsazení) (příplatek: 5850 Kč)

Odběr novinek

(nabídky last moment)

E-KATALOG

mayer katalogstahnete si náš katalog a mějte jej stále po ruce
Stáhnout

OCENĚNÍ INVIA

invia2016Získali jsme ocenění volba klientů pro rok 2015
Více informací

KATALOG DOMŮ

katalog 2Nechte si zaslat tištěný katalog přímo domů
Zaslat domů

TOPlist