přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 28. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.241 Turecko - velký okruh - letecky

Afrodisias 4

Turecko je stát ležící v Malé Asii, v Turecku se prolínají dvě kultury - islámská - orientální a západní - evropská. Tureckem vedly a stále tudy vedou významné obchodní cesty mezi Západem a Východem. Turecko je stát, který vám může nabídnout opravdu mnoho, starobylé antické a byzantské památky, islámské monumenty, pohodové lidi, vynikající kuchyni a krásné moře.

Typ zájezdu: Podrobné poznávací okruhy

Ubytování: hotel
v hotelích se snídaní

Stravování: snídaně

Program zájezdu

1.den (): Odlet z Prahy. Přílet do Turecka do Istanbulu. Ubytování.

2.den (): ISTANBUL (UNESCO) - různorodé město na dvou kontinentech s množstvím byzantských a osmanských památek (chrám Hagia Sofia, Modrá mešita, Sulejmanova mešita, palác Topkapi s harémem, Yerebatanská cisterna aj.) Nocleh v Istanbulu.

3.den (): Dokončení prohlídky ISTANBULU. Odpoledne přejezd do Ankary. Nocleh.

4.den (): ANKARA - hlavní město Turecka se známým Muzeem Anatolských civilizací. Nocleh v Kappadokii.

5.den (): Údolí GÖREME (UNESCO) a CAVUSIN - jedny z největších přírodních zajímavostí v Turecku, kde byl v sopečných tufech dešťovou vodou vymodelován pohádkový barevný svět skalních pyramid a různých bizarních útvarů, ve kterých lidé vyhloubili řady kostelů, skalních klášterů i měst. Návštěva osady UCHISAR. Podzemní město DERINKUYU nebo KAYMAKLI. Nocleh v Kappadokii.

6.den (): Odjezd v časných ranních hodinách do Konye. KARAVANSERAY SULTANHANI - malá pevnost, která sloužila jako ochrana při odpočinku obchodních karavan. Prohlídka KONYE - významného města muslimských věřících s věhlasnou mešitou. Nocleh.

7.den (): TURECKÁ RIVIÉRA – PERGE – impozantní zříceniny významného antického města, monumentální brány, stadion, antické lázně, sloupová kolonáda. ASPENDOS s jedinečně dochovaným římským divadlem. Vodopády KURSUNLU – soustava jezírek propojených vodopády připomínající zmenšená Plitvická jezera. Prohlídka starého centra ANTALYE - nejvýznamnějšího letoviska na jižní riviéře. Nocleh.

8.den (): PAMUKKALE (UNESCO) - travertinové kaskády a jezírka. Jeden z nejzajímavějších přírodních útvarů světa. Antické město HIERAPOLIS (UNESCO). Jedna z nejkrásnějších antických lokalit AFRODISIAS. Příjezd k Egejskému moři. Nocleh.

9.den (): Efes - archeologický areál unikátních antických staveb. DIDYMA - ve starověku proslulá věštírna. PRIÉNÉ - vykopávky antického města zajímavé svojí pěknou polohou. Nocleh.

10.den (): PERGAMON - antické město s akropolí na vysoké skále, ze které je pěkný rozhled. Pozdě večer příjezd do Istanbulu. Nocleh.

11.den (): Odlet z Istanbulu do Prahy.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 

Cena obsahuje

 • pojištění léčebných výloh a storna
 • leteckou dopravu Praha - Istanbul a zpět
 • let. taxy a pal. příplatek ve výši 2 300 Kč
 • dopravu tureckým autokarem dle programu
 • průvodce
 • 10x ubytování v hotelích
 • 10x snídani

  Fakultativní výlety

 • 9x večeře - 1350 Kč/os.

  © 2003-2018 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 28-letou tradicí