Bělorusko - putování v zemi jezer, národních parků a architektonických skvostů

Využijte možnost poznat tuto turisticky nejméně známou a nejvíce opomíjenou evropskou zemi. Budete až překvapeni, kolik nádherných krajinných scenérií, hradů, zámků, památek lidové architektury a kouzelných měst může tato země nabídnout. Běloruská jezera bývají považována za nejkrásnější v Evropě.

 • ubytování: hotelubytování: hotel
  strava: polopenzestrava: polopenze
  doprava: autokaremdoprava: autokarem
  • Poznávací zájezdy
  • Památky a umění

Termíny a ceny

Zájezd nemá k dispozici žádné termíny.

Vysvětlivky

 • D: Dospělí

Program zájezdu

1. den: Odjezd a noční přejezd přes Polsko.
2. den: Návštěva pohraničního města BREST – západní brány Běloruska se slavnou pevností a památníkem hrdinné obrany města. KAMENĚC s věhlasnou Bílou věží a do samotného srdce Bělověžského pralesa na turistickou procházku (případně cyklistický výlet). Gurmánská večeře a nocleh.
3. den: SLONIMI – středisko reformace, řemeslných manufaktur a uměleckého života. ŽIROVIČI, největší pravoslavný klášter v Bělorusku, a KOSOVO s architektonickým skvostem – sídlem rodu Puslovských. Večerní procházka po kouzelném starém městě PINSK.
4. den: Ráno se přesuneme do dalšího historického místa TUROVA, odkud vyrazíme na lodní výlet do překrásných přírodních scenérií národního parku PRIPJAŤ. Odpoledne vyrazíme na dlouhý přejezd do MOHILEVU a cestou zastávka v HOMELU - prohlídka zámku s rozsáhlým parkem. Příjezd na hotel pozdě v noci.
5. den: Dopoledne město MOHILEV s krásným historickým středem. Potom zamíříme do legendárního VITEBSKU, kde si připomeneme židovské tradice a prohlédneme domy slavných malířů Marka Chagalla a Ilji Repina. Nocleh v "perle Běloruska" v POLOCKU.
6. den: Ráno se projdeme po starém POLOCKU a přes malebné městečko HLYBAKOE zamíříme k litevské hranici do města PASTAVY charakterizovaného několika jezery a půvabnými chrámy a do vesničky KAMAI s obranným kostelem, jedinečným skvostem staré bělorusko-litevské architektury. Následně budeme projíždět jezerní oblastí NP NAROČANSKIJ k památníku v CHATYNI. Tyto běloruské Lidice nám připomenou, že Bělorusové za druhé světové války utrpěli největší ztráty. Podvečer strávíme ve slavném „vysokohorském“ lyžařském středisku LOGOJSK.
7. den: MINSK, hlavní město Běloruska, dále skanzen běloruské vesnice OZERCO s možností ochutnávek národních jídel přesun do vojenského areálu STALINOVY LINIE. Cestou na nocleh se projdeme na nejvyšší horu Běloruska DZERŽINSKÁ HORA (345 m).
8. den: Dvě nejznámější běloruské památky UNESCO: zámky NESVIŽ a MIR. V ZAOSIE si prohlédneme statek básníka Adama Mickiewicze a přesuneme se do NOVHORODKU, kdysi hlavního města Velkoknížectví Litevského. Večer a nocleh v pivovarnickém městě LIDA s rozsáhlou pevností.
9. den: HRODNO: Starý a Nový zámek, středověké chrámy a malebné starobylé uličky s kouzelnou atmosférou. Noční přejezd.
10. den: Návrat do ČR.

Cena obsahuje

 • pojištění léčebných výloh a storna
 • dopravu autobusem
 • 7x ubytování ve 2lůžkových pokojích
 • 7x polopenzi
 • pobytovou taxu
 • vedoucí zájezdu
 • vízum

Fakultativně

 • 1/1 pokoj - povinný při nedoobsazení (příplatek: 2900 Kč)

Odběr novinek

(nabídky last moment)

E-KATALOG

mayer katalogstahnete si náš katalog a mějte jej stále po ruce
Stáhnout

OCENĚNÍ INVIA

invia2016Získali jsme ocenění volba klientů pro rok 2015
Více informací

KATALOG DOMŮ

katalog 2Nechte si zaslat tištěný katalog přímo domů
Zaslat domů

TOPlist