Hory a lesy, krásná příroda a mnoho různých aktivit – to vše jsou důvody, proč navštívit Beskydy a oblast Valašska. Vydáme se na bájnou horu Radhošť se sochou boha Radegasta, nevynecháme půvabný Štramberk s dominantou Štramberské Trúby anebo rozlehlý skanzen v Rožnově. Se životem lesa se seznámíme na stezce v korunách stromů ve Frenštátě a při cestě nás čeká i významné poutní místo Hostýn.

 • ubytování: hotelubytování: hotel
  strava: polopenzestrava: polopenze
  doprava: autokaremdoprava: autokarem
  • Poznávací zájezdy
  • Památky a umění

Termíny a ceny

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
520-01 12.7. - 17.7.2021 7 290 Kč rezervovat »
volno

Vysvětlivky

 • D: Dospělí

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy v ranních hodinách, přejezd na Moravu. Přechod z Frýdlantu na CHATU ONDŘEJNÍK a dále JEZEVČÍ STEZKOU s výstupem na VRCHOL SKALKA (964 m.), cestou výhledy na Lysou horu a Smrk. V Kunčicích pod Ondřejníkem (jedna z nejstarších beskydských obcí, jejíž vznik sahá do 13.-14.st.) bude čekat autobus. Dojezd na ubytování.
2. den: KARLOVICKÁ HŘEBENOVKA (13 km, převýšení celkem 490 m.) – jedna z nejhezčích hřebenových tras v Beskydech, z Třeštíku přes VRCHOLY VYSOKÁ (nejvyšší vrchol a zároveň jediná tisícovka Vsetínských vrchů, 1 024 m.), KOTLOVÁ A SOLÁŇ (někdy se mu přezdívá „vrch umělců“, protože v Čartácké hospodě pod vrcholem se scházeli významní malíři, spisovatelé a hudební skladatelé) dojdeme na Čarták, kde bude čekat autobus.
3. den: Okruh západním podhůřím Beskyd: projedeme krajem Kopřivnicka a Novojičínska. ŠTRAMBERK - jedno z našich nejmalebnějších měst - a slavná ŠTRAMBERSKÁ TRÚBA s nádherným výhledem do okolí. A během pěšího výletu nevynecháme ani unikátní JESKYNI ŠIPKA s doklady velmi starého osídlení neandrtálského člověka již před 40 000 lety. NOVÝ JIČÍN se čtvercovým náměstím a domy s podloubími a kostelem Nejsvětější Trojice z r. 1500. HRAD STARÝ JIČÍN - výrazný kopec se zříceninou hradu je krajinnou dominantou nedaleko Nového Jičína, jeden z nejstarších moravských hradů, který vznikl ve 30.l. 13.st.
4. den: Výšlap na RADHOŠŤ od Rožnova (cca 11 km, převýšení celkem 750 m.) – pestrá cesta s četnými výhledy. Radhošť je bájemi opředená hora (1 129 m.), která byla údajně působištěm sv. cyrila a Metoděje. Na vrcholu stojí mohutná poutní kaple sv. Cyrila a Metoděje z r. 1898. Sestup kolem SOCHY RADEGASTA na PUSTEVNY (pohádkově působící areál dřevěných staveb v beskydském horském sedle - 1 018 m.), kde bude čekat autobus.
5. den: Rozlehlý SKANZEN LIDOVÉ ARCHITEKTURY V ROŽNOVĚ POD RADHOŠTĚM - skanzen byl otevřen v r. 1925 a Valašské muzeum v přírodě je největším skanzenem u nás. Skanzen se skládá z několika částí, nejrozsáhlejší je Valašská dědina, nejstarší je Dřevěné městečko. STEZKA V KORUNÁCH STROMŮ ve Frenštátě pod Radhoštěm – naučná stezka dlouhá 1800 metrů s expozicemi siluet dravců a 90 metrů dlouhým vzdušným chodníkem, kde se návštěvníci seznámí se životem obyvatel korun stromů.
6. den: Pěšky na krásné poutní místo i za dalekým rozhledem: z Bystřice pod Hostýnem se vydáme na vrchol Hostýn (734 m.) - nápadná a bájemi opředená hora, dominanta Hostýnských vrchů - s bazilikou Nanebevzetí Panny Marie a starou křížovou cestou až na vlastní VRCHOL HOSTÝN s rozhlednou (celkem 9 km). Hostýn je cíl tradičních poutí a po Velehradě druhé nejvýznamnější poutní místo na Moravě. Návrat do Prahy v odpoledních hodinách.

Cena obsahuje

 • 5x ubytování v hotelu (dvoulůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím)
 • 5x polopenze
 • doprava autobusem
 • průvodce

Fakultativně

 • pojištění storna zájezdu (příplatek: 120 Kč)
 • 1/1 pokoj (příplatek: 1500 Kč)

Odběr novinek

(nabídky last moment)

E-KATALOG

mayer katalogstahnete si náš katalog a mějte jej stále po ruce
Stáhnout

OCENĚNÍ INVIA

invia2016Získali jsme ocenění volba klientů pro rok 2015
Více informací

KATALOG DOMŮ

katalog 2Nechte si zaslat tištěný katalog přímo domů
Zaslat domů

TOPlist