Bodamské jezero, květinový ostrov Mainau + švýcarské perly

Tento krátkodobý poznávací zájezd vás zavede k Bodamskému jezeru, botanické zahradě na ostrově Mainau a k největším vodopádům ve střední Evropě. Dále společně navštívíme městečko Lindau, St. Gallen, Luzern a Kostnici.

 • ubytování: hotelubytování: hotel
  strava: polopenzestrava: polopenze
  doprava: autobusemdoprava: autobusem
  • Poznávací zájezdy
  • Památky a umění

Ubytování je na švýcarsko-rakouské hranici, většinou v Rakousku.

Program zájezdu

1. den: Odjezd v pozdních večerních hodinách z ČR. Přejezd přes Německo.
2. den: Ráno zastávka u VODOPÁDŮ RÝNA , které jsou největší ve střední Evropě. Dále návštěva historického městečka STEIN AM RHEIN s hrázděnými domy. Příjezd k BODAMSKÉMU JEZERU . KOSTNICE - prohlídka historické části města a pa mátek spojených se zdejším Husovým pobytem. Květinový ostrov MAINAU s krásnou botanickou zahradou, procházka mezi obřími sekvojemi i záhony růží potěší každého návštěvníka. Dojezd na nocleh.
3. den: Návštěva horské oblasti APPENZELL zakončená výjezdem lanovkou na skalnatý vrchol SÄNTIS – nejvýznamnější dominanta a rozhledový bod východního Švýcarska, okruh po vrcholu. Prohlídka starého biskupského města ST. GALLEN se známým benediktinským opatstvím a klášterní knihovnou (UNESCO), která obsahuje jednu z největších světových středověkých sbírek. V podvečer návštěva romantického bavorského městečka LINDAU na poloostrově v BODAMSKÉM JEZEŘE , jediný přístav v Bavorsku, který zároveň patří k těm nejkrásnějším. Návrat na nocleh.
4. den: Cesta do středního Švýcarska: kolem jezer do městečka ARTH - GOLDAU, odtud zubačkou na legendární vrchol RIGI s krásným výhledem na střední Švýcarsko. Možnost pěšího výletu po úbočí Rigi k mezistanici a návrat zubačkou. Dále vyhlídková cesta autobusem po nádherném břehu jezera VIERWALDSTÄTTERSEE do LUZERNU - historického města s charakteristickým vrcholem Pilatus, dvěma krytými dřevěnými mosty, zachovaným opevněním a zajímavými kostely.
5. den: Příjezd do ČR v brzkých ranních hodinách.

Cena obsahuje

 • dopravu autobusem
 • průvodce
 • 2x ubytování v hotelu (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím). Ubytování je na švýcarsko-rakouské hranici, většinou v Rakousku.
 • 2x snídani

Cena neobsahuje

 • vstupy a jízdné (cca 140 CHF a 25 Euro)

Fakultativně

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 180 Kč)
 • 1/1 pokoj (příplatek: 1000 Kč)
 • 2x večeře (3chodové menu) (příplatek: 1140 Kč)

Odběr novinek

(nabídky last moment)

E-KATALOG

mayer katalogstahnete si náš katalog a mějte jej stále po ruce
Stáhnout

OCENĚNÍ INVIA

invia2016Získali jsme ocenění volba klientů pro rok 2015
Více informací

KATALOG DOMŮ

katalog 2Nechte si zaslat tištěný katalog přímo domů
Zaslat domů

TOPlist