Bulharsko a Srbsko - velký okruh s vůní Orientu

Jen málokterá oblast může nabídnout tak neuvěřitelnou směsici přírody a starých kultur jako Balkán. Divoké hory, termální prameny, jeskyně a vodopády, kláštery vytesané ve skalách, vinice, pestře vymalované kostely a mešity i mramorové vzpomínky na starý Řím a tajemnou thráckou civilizaci. Člověku stačí mít oči a srdce dokořán, aby nasál onen uchvacující kolorit, tvořený magickou pestrostí masek z pohanských dob i barevnými kroji, růžovými údolími a vysokými horami. Při našem putování se pokusíme zachytit od všeho trochu – z přírody, architektury, kuchyně i tajemna. Ochutnáme skvělá vína z Melniku, navštívíme vysokohorské letovisko, necháme se okouzlit skalními kláštery i ohromit nedávnými archeologickými senzacemi, spojenými se starověkými Thráky. Každé starobylé město a vesnice nám bude vyprávět o své slavné minulosti, o carech a Turcích, farmářích a Bohu. Plovdiv patří mezi pět nejstarších měst v Evropě, již 4000 let před naším letopočtem Thrákové připravovali jogurt, který dobyl sv

 • ubytování: hotel ***ubytování: hotel ***
  strava: polopenzestrava: polopenze
  doprava: autokaremdoprava: autokarem
  • Poznávací zájezdy
  • Památky a umění

Program zájezdu

1. den: Ráno odjezd z ČR, vpodvečer příjezd do srbských lázní KANJIŽA.
2. den: Městečko PALIĆ bývalo za Rakouska-Uherska srovnáváno s Karlovými Vary. NOVI SAD - hlavní město Vojvodiny. NIŠ - jedno z nejstarších měst na Balkánu.
3. den: Přejezd do Bulharska. BOJANSKÝ KOSTEL vyzdobený devadesáti nástěnnými malbami, je nejuctívanější památkou celého Bulharska. RILSKÝ KLÁŠTER nás překvapí jak romantickým umístěním, tak bohatou historií.
4. den: RUPITE, rodiště Baby Vangy, slavné slepé věštkyně. MELNIK - zdejší vína se těší oblibě již šest staletí, ale okolní krajina a krásná architektura potěší i abstinenty. BANSKO - oblíbený zimní cíl bulharských lyžařů.
5. den: PLOVDIV - křivolaké uličky a půvabná zákoutí nás přivedou do atmosféry obchodu a vzdělání, které ve městě pulzují již po staletí. Moderní podoba města se přisuzuje českému architektu Josefu Schnitterovi, město však vzniklo již mnohem dříve.
6. den: KAZANLAK, hlavní město růží. Z Bulharska pochází asi 60% světové produkce růžového oleje, který obsahuje až 300 léčivých složek. Průsmyk ŠIPKA se stal dějištěm jedné z nejvýznamnějších bitev rusko-turecké války. VELIKO TARNOVO je bývalým hlavním městem carské druhé bulharské říše a nejsymboličtějším městem země.
7. den: Přejezd do přírodního parku RUSENSKI LOM na severu země, proslulého množstvím skalních klášterů. Klášter IVANOVO je ze 13. století a nachází se asi 38 metrů pod zemským povrchem. V podvečer krátká návštěva SOFIE s katedrálou sv. Alexandra Něvského.
8. den: Přejezd do Srbska. SMEDEREVO je nejen centrem vinařské oblasti, ale na břehu Dunaje najdeme také rozlehlou pevnost se šikmou věží. Vrch AVALA s panoramatickým výhledem na Bělehrad.
9. den: BĚLEHRAD – dopoledne strávíme v této elegantní metropoli, které se přezdívá Paříž Balkánu. Někdejší hlavní město Jugoslávie si před pár desetiletími prožilo krušné okamžiky, nyní však jako Fénix z popela povstává v nové síle. Po poledni odjezd, příjezd do ČR v nočních hodinách.

Cena obsahuje

 • doprava autobusem
 • průvodce
 • 8x ubytování v hotelu*** (2lůžkové pokoje s vl. příslušenstvím)
 • 8x polopenze
 • pojištění léčebných výloh a storna do 15 000 Kč

Fakultativně

 • 1/1 pokoj

Odběr novinek

(nabídky last moment)

E-KATALOG

mayer katalogstahnete si náš katalog a mějte jej stále po ruce
Stáhnout

OCENĚNÍ INVIA

invia2016Získali jsme ocenění volba klientů pro rok 2015
Více informací

KATALOG DOMŮ

katalog 2Nechte si zaslat tištěný katalog přímo domů
Zaslat domů

TOPlist