Jižní Čína - velký okruh + fakult. prodl. o Hongkong a Macao

Pro ty, kteří již navštívili nejznámější místa v Číně (Peking, Šanghaj, apod.) jsme připravili novou, jedinečnou cestu do provincií S´-čchuan a Yunnan, do jihozápadní Číny s nejkrásnější přírodou, do domoviny velké pandy, do nejhlubších soutěsek na světě. Uvidíme nádherná jezera i zaledněné vrcholy hor, Kamenný les i jihočínský Kanton proslulý svou kuchyní, největší sochu Buddhy na světě i posvátnou horu Emei vysokou přes 3 000 metrů. Zájemci si zájezd mohou prodloužit o pobyt v Hongkongu a Macau, kde během 3,5 dne poznáte nejzajímavější místa těchto dvou bývalých kolonií – britské a portugalské.

 • ubytování: hotelubytování: hotel
  strava: polopenzestrava: polopenze
  doprava: leteckydoprava: letecky
  • Poznávací zájezdy
  • Vzdálené země

Termíny a ceny

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
612-01 8.10. - 22.10.2018 69 990 Kč 67 990 Kč termín zrušen

Vysvětlivky

 • D: Dospělí

Program zájezdu

1. den: Let Praha - ČCHENG-DU (hlavní město nejlidnatější čínské provincie S´-čchuan).
2. den: Přílet do ČCHENG-DU , odpoledne buddhistický klášter Wuhou, případně dle času příletu prohlídka centra města.
3. den: Unikátní CHOVNÁ STANICE PANDY VELKÉ – seznámíte se s tímto jedinečným a pro Čínu symbolickým zvířetem, v Panda Base se chová více jak 200 pand. Panda velká obývá pouze jižní část střední Číny, v S´čchuanu žije 75% populace velkých pand. Přejezd pod horu Emei.
4. den: EMEISHAN (UNESCO) - výjezd lanovkou na POSVÁTNOU HORU EMEI (3 099 mnm.), jednu ze čtyř posvátných buddhistických hor, prohlídka klášterů. Nocleh na vrcholu hory.
5. den: Pozorování nezapomenutelného východu slunce (nebo moře mraků – dle počasí) na posvátné hoře Emei. Sjezd lanovkou a přejezd do LESHANU - rozsáhlý AREÁL VELKÉHO BUDDHY (UNESCO) s největším zpodobněním Buddhy na světě, délka sochy je 71 metrů, prohlídka přilehlých svatyní a klášterů.
6. den: Přejezd do QIANWEI, hodinová jízda HISTORICKÝM ÚZKOROZCHODNÝM PARNÍM VLAKEM vesničkami sečuánského venkova do bývalého hornického městečka, návštěva Důlního muzea a návrat do Čcheng-tu. Odpoledne vnitrostátní let do Li-ťangu.
7. den: LI-ŤANG (UNESCO) - 600 let staré městečko s atmosférou středověké Číny ležící v nadm. výšce 2 400 metrů pod 5 596 metrů vysokou horou Nefritového draka, které obývá zajímavá národnostní menšina Na-si, 500 let starý palác rodiny Mu, malebné uličky, obrovské živé potravinové tržiště. Park Tůně černého draka s výhledem na Sněžnou horu Nefritového draka. VESNICE BAISHA s pozůstatky dvou velkolepých chrámů s freskami z doby dynastie Ming.
8. den: Celodenní výlet k řece Jang-c´. Vycházka téměř 4 km hlubokou SOUTĚSKOU TYGŘÍHO SKOKU (UNESCO) pod 5 596 metrů vysokou Sněžnou horou Nefritového draka. Řeka Jang-c´ zde vytváří jen 30 metrů širokou soutěsku. Dvě vycházky (1 hod. a 2 hod.), cestou výhledy na Sněžnou horu Nefritového draka i na jedinečnou soutěsku. Návrat do Li-ťangu.
9. den: Přejezd krásnou krajinou do ŠA-SI - bývalá významná zastávka na cestě čaje a koní z Yunnanu do Tibetu . Cestou zastávkav HORÁCH Š´-PAO s více než 1 300 let starými buddhistickými jeskyněmi, připomínajícími šíření buddhismu z Tibetu do tohoto regionu. 1,5-2 hod. vycházka podél cesty čaje a koní do Ša-si, prohlídka vesnice. Odpoledne přejezd do Ta-li.
10. den: Dopoledne prohlídka starobylého města Ta-li - hradbami obehnané město, areál Tří pagod z 9.st. Výjezd lanovkou ke klášteru Zhonghe pod vrcholem Cchang-šan. Odtud cca 11 km pěší cesta „Nefritového pásu“ s nádhernými výhledy do údolí Ta-li a na jezero Er-chaj. Shora návrat lanovkou. Návrat do Ta-li a přejezd nočním lehátkovým vlakem do Kunmingu.
11. den: Ráno příjezd do KUNMINGU . Návštěva Parku Zeleného jezera, chrámu Yantong, největšího a nejvýznamnějšího buddhistického chrámu v Kunmingu. Přejezd do ZÁPADNÍCH HOR, krátká vycházka s výhledy na město a jezero Dianchi. Výstup k Dračí bráně.
12. den: Přírodně zajímavý úkaz KAMENNÝ LES (UNESCO) s až 30 metrů vysokými vápencovými skalními věžemi, procházky parkem, krásná příroda. Odpoledne přejezd rychlovlakem do Kantonu (2. třída, cca 6,5 hod. jízdy).
13. den: KAIPING – celodenní výlet do OBLASTI TIAO-LOU (UNESCO) s opevněnými mnohapatrovými věžemi, kterých se zde nachází asi 1 800, zastávky v nejkrásnějších vesničkách.
14. den: KANTON – metropole jižní Číny a vyhlášené kantonské kuchyně, 57 metrů vysoká Květinová pagoda, Chrám šesti banyánů, Kantonská věž, pamětní síň prvního prezidenta Sunjatsena. Pozdě večer odlet z Kantonu do ČR.
15. den: Přílet do Prahy.

Cena obsahuje

 • 11x ubytování
 • 12x snídaně
 • 12x čínský oběd
 • noční lehátkový vlak Ta-li - Kunming (4 lůžk. kupé)
 • rychlovlak Kunming - Kanton (2. třída)
 • doprava autobusem nebo minibusem
 • místní a český průvodce
 • vstupy dle programu (kromě lanovky v Západních horách)

Cena neobsahuje

 • nápoje, večeře, spropitné, lanovka v Západních horách, čínské vízum (cena bude upřesněna cca 2 měsíce před zájezdem)

Fakultativně

 • pojištění léč. výloh a rozšířeného storna (příplatek: 1450 Kč)
 • 1/1 pokoj - povinný při nedoobsazení (příplatek: 7500 Kč)
 • Prodloužení o Hongkong a Macao: uskuteční se při min. počtu 6 osob.
 • 15. den – Přejezd vlakem z Kantonu do Hongkongu. Přejezd místní dopravou na ubytování. Odpoledne procházka po poloostrově Kowloon – Nathan Road jako hlavní obchodní třída, promenáda ve čtvrti Tsim Sha Tsui s výhledy na ostrov Hongkong s jedinečným panoramatem Victoria Harbour a mrakodrapů na pozadí hor. Volno k prohlídce slavného trhu Temple Street Market nebo večerní světelné show na nábřeží.
 • 16. den – Celodenní prohlídka ostrova Hongkong: plavba historickým trajektem Star Ferry na ostrov Hongkong, procházka po čtvrti Central s historickými budovami i mrakodrapy, Statue Square, výhledy na Kowloon a Victoria Harbour, Hongkongský park s obří ptačí voliérou, volno k prohlídce parku, Zoologické a botanické zahrady, možnost projížďky patrovou tramvají. Odpoledne výjezd historickou tramvají Peak Tram na Victoria Peak, okruh kolem vrcholu, jedinečné výhledy na panorama Hongkongu, přístavu, Kowloonu i přilehlých ostrovů. Zůstaneme zde až do tmy, kdy je nasvícený Hongkong nejkrásnější.
 • 17. den – Celodenní výlet do bývalé portugalské kolonie Macao – ráno plavba cca hodinu trajektem a prohlídka historického jádra Macaa – portugalská architektura, starobylé chrámy, kostely, Senátní náměstí aj. Návrat trajektem do Hongkongu.
 • 18. den – Ráno přejezd na ostrov Lantau. Výjezd místním autobusem pod sochu slavného obrovského Tian Tanského Buddhy. Pod ním stojí jeden z největších chrámových komplexů v Hongkongu – klášter Po Lin, prohlídka jednotlivých síní s množstvím soch buddhů i možnost levného jídla v místní vegetariánské restauraci. Výstup k soše Buddhy a pěší procházka zdejší krásnou přírodou. Zpět možnost sjet prosklenými kabinami lanovky s jedinečnými výhledy. Odpoledne volno v Kowloonu, nákupy, procházky, nebo návštěva kláštera Chi Lin.
 • 19. den – Ráno odjezd místní dopravou na letiště a odlet do Prahy.
 • Doprava po Hongkongu bude místní dopravou (metro, autobus, tramvaj, trajekt).
 • Cena prodloužení závisí na počtu zájemců.
 • V ceně bude zahrnuto: 4x jednoduché ubytování ve 2lůžk. pokojích s vl. příslušenstvím, průvodce, vlak Kanton - Hongkong, trajekt Hongkong - Macao a zpět.
 • V ceně nebude zahrnuto: stravování, místní doprava.
 • Fakultativně: pojištění léč. výloh a rozšířeného storna při prodl. o Hongkong (příplatek: 1650 Kč)

Odběr novinek

(nabídky last moment)

E-KATALOG

mayer katalogstahnete si náš katalog a mějte jej stále po ruce
Stáhnout

OCENĚNÍ INVIA

invia2016Získali jsme ocenění volba klientů pro rok 2015
Více informací

KATALOG DOMŮ

katalog 2Nechte si zaslat tištěný katalog přímo domů
Zaslat domů

TOPlist