Kazachstán a Uzbekistán - moderní Astana, přírodní krásy Kazachstánu a nádherné památky Uzbekistánu

Uzbekistán i Kazachstán jsou země s vyvinutou infrastrukturou, které jsou velmi přátelské k návštěvníkům. Tento zájezd propojuje prohlídku nádherných dechberoucích památek ležících na bývalé Hedvábné stezce v Uzbekistánu s návštěvou přírodních zajímavostí sousedního Kazachstánu i jeho metropolí. My se zastavíme na jedné z nejhezčích částí této stezky, kde díky ní vyrostla úchvatná města jako jsou Samarkand, Buchara, Šachrizabz, nyní zrekonstruovaná do své původní nádhery. Návštěvníka ohromí mohutné mešity i medresy s barevnými bohatě zdobenými průčelími a modrými kupolemi. Možnost zkrácené varianty - jen Kazachstán - info v CK.

 • ubytování: hotelubytování: hotel
  strava: polopenzestrava: polopenze
  doprava: leteckydoprava: letecky
  • Poznávací zájezdy
  • Památky a umění

Termíny a ceny

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
627-01 2.10. - 15.10.2022 61 990 Kč termín zrušen

Vysvětlivky

 • D: Dospělí

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Astany.
2. den: Přílet do Astany . Při časném příletu začátek prohlídky Astany. ASTANA – supermoderní živá zářící metropole, kde si v rámci okruhu po městě prohlédneme monument Kazakh Eli, Palác míru s výhledem na město a mešitu Harzat Sultan – největší mešitu ve střední Asii aj.
3. den: Prohlídka ASTANY – procházka po bulváru Millenium, Nazarbajevovo centrum z r. 2013, Koncertní síň z r. 2013, complex Khan-Shatyr na 140 000 m2. Vyhlídka z monumentu Baiterek – vyhlídka ptačím pohledem na hlavní město. Nočním lehátkovým vlakem do Almaty.
4. den: ALMATY – bývalé hlavní město Kazachstánu. Prohlídka města - Zenkova katedrála, Památník nezávislosti, Zelený bazar, Park Panfilova. Odpoledne výjezd lanovkou na horu KOK-TOBE (1 100 m n. m.), s pěknými výhledy na Almaty i okolní hory. Nocleh v Almaty.
5. den: Výlet za poznáním okolních hor NP ILE ALATAU do horského lyžařského střediska MEDEO, lyžařského střediska ŠYMBULAK (2 260 m n. m.) a do soutěsky Velikaja Almatinskaja, nádherné výhledy na Almaty i na okolní zasněžené vrcholy vysoké přes 4 000 metrů, procházka u jezera BIG ALMATY LAKE s nádhernou okolní krajinou, v případě času zastávka v prvním sokolnickém centru v Kazachstánu Sunkar.
6. den: Tento den se vydáme za poznáním hor v okolí jezera ISSYK, cestou si prohlédneme museum Issyk se slavnými vykopávkami pohřebních kurhanů včetně mohyly „zlatého muže“. Procházka u JEZERA ISSYK – jezero alpského rázu obklopené lesy i květinovými loukami v nadm. výšce 1 760 metrů. Dále přejedeme do TURGENSKÉ SOUTĚSKY v nádherné přírodě. Turgenskou soutěskou kdysi procházely karavany tzv. Královskou branou do Číny a Indie. Procházka k 30 metrů vysokému MEDVĚDÍMU VODOPÁDU.
7. den: Přejezd do NP CHARYN. Odpoledne prohlídka úchvatného CHARYNSKÉHO KAŇONU přezdívaného „Gran Canyon Asie“, který se táhne v délce 154 km podél stejnojmenné řeky v severní části pohoří ŤAN ŠAN a je 150-300 metrů hluboký. Oblast zvaná ÚDOLÍ HRADŮ má až neuvěřitelné skalní formace. Návrat do Almaty.
8. den: Odlet do TAŠKENTU , metropole Uzbekistánu. Dle času příletu začátek prohlídky.
9. den: TAŠKENT – v uzbečtině Taškent znamená „kamenné město“. Je známé svými kontrasty moderního a starého. V průběhu prohlídky uvidíme zvenku nebo i zevnitř nejvýznamnější památky např. Khazrat-Imam komplex, medresu Barak-Khan, uvidíme Jami mešitu aj. Přejezd rychlovlakem do Samarkandu .
10. den: Celodenní prohlídka SAMARKANDU (UNESCO) – nejkrásnějšího města na Hedvábné stezce, které rovněž patřilo k nejvýznamnějším obchodním centrům. Slavné nádherné náměstí Registan s Ulugbegovou medresou a medresami Tilla-Kari a Sher Dor. Dále mauzoleum Gur-E-Amir, Ulugbegova observatoř, starobylý architektonický komplex Šach i Zinda – rozsáhlá nekropole se 44 hrobkami a 20 mauzolei z 11. – 15.st, mešita Bibi-Chanum.
11. den: Odjezd do slavného města ŠACHRISABZ (UNESCO) – rodiště významného dobyvatele Tamerlána (Timur Lenk), park se zbytky paláce Ak-Sarai, ohromná socha Timura Lenka, nádherná mešita Kok Gumbaz a další zajímavosti. Přejezd do Buchary .
12. den: BUCHARA (UNESCO) – starobylé město s půvabným historickým centrem a mnoha architektonickými památkami. Komplex Lyabi-Hauz, Ulugbegova medresa, kryté bazary, mešita Magoki-Attar, minaret a mešita Kalon, medresa Mir-i-Arab, pevnost Ark, mešita Bolo-Hauz, mauzoleum Ismail Samani, palác Nadir Devon Begi.
13. den: Dokončení prohlídky BUCHARY , přejezd do Taškentu
14. den: Odlet zpět do Prahy.

Cena obsahuje

 • letenku Praha – Taškent – Praha
 • vnitřní let Urgenč – Taškent
 • přejezd rychlovlakem do Samarkandu
 • dopravu pronajatým mikrobusem
 • průvodce
 • 11x ubytování v hotelu (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím)
 • 11x polopenze

Cena neobsahuje

 • víza, spropitné

Fakultativně

 • pojištění léčebných výloh a rozšířeného storna do 80 000 Kč (příplatek: 1400 Kč)
 • 1/1 pokoj (zde povinný při nedoobsazení) (příplatek: 5500 Kč)

Odběr novinek

(nabídky last moment)

E-KATALOG

mayer katalogstahnete si náš katalog a mějte jej stále po ruce
Stáhnout

OCENĚNÍ INVIA

invia2016Získali jsme ocenění volba klientů pro rok 2015
Více informací

KATALOG DOMŮ

katalog 2Nechte si zaslat tištěný katalog přímo domů
Zaslat domů

TOPlist