Tento zájezd Vás zavede za přírodou našich i polských nejvyšších hor Krkonoš na hřebeny s výhledy i do údolí s vodopády. Navštívíme všechna významná turistická centra v Krkonoších a podnikneme z nich zajímavé výlety. Odpoledne po návratu z výletu bude dostatek času na návštěvu horského střediska (Špindlerův Mlýn, Harrachov, Pec pod Sněžkou aj). Zájezd je obohacen o návštěvu jedinečných památek jižního Polska Chrámy Míru Jawor a Swidnice (památky Unesco) a zámku Ksiaz.

 • ubytování: pensionubytování: pension
  strava: polopenzestrava: polopenze
  doprava: autokaremdoprava: autokarem
  • Poznávací zájezdy
  • Památky a umění

Termíny a ceny

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
519-01 17.7. - 22.7.2021 6 990 Kč rezervovat »
volno

Vysvětlivky

 • D: Dospělí

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy v ranních hodinách do HARRACHOVA . Výjezd lanovkou na ČERTOVU HORU (1020 m) kolem můstků (včetně mamutího – největšího skokanského můstku v Čechách), výhledy. Nenáročná cesta na STUDENOV s vyhlídkou na centrální část Krkonoš (Janova skála). Odtud po vrstevnici na RUČIČKY a přes vrchol Zadní plech (1210 m) ke známé křižovatce KRAKONOŠOVA SNÍDANĚ. Návrat do Harrachova malebným údolím Mumlavy, zakončený mohutným MUMLAVSKÝM VODOPÁDEM, nejnavštěvovanějším v Krkonoších.
2. den: Výlet ze ŠPINDLEROVA MLÝNA : Výjezd lanovkou na MEDVĚDÍN. Výstup na Vrbatovu boudu a dále přes PANČAVSKÝ VODOPÁD k Labské boudě. Odtud více možností pěších tras zpět do Špindlerova Mlýna. Buď kolem PRAMENE LABE na Cestu česko-polského přátelství ke SNĚŽNÝM JAMÁM a dále přes Martinovku nebo Petrovku. Nebo kolem vodopádů Labským dolem zpět do Špindlerova Mlýna.
3. den: Výlet z JÁNSKÝCH LÁZNÍ : Výjezd lanovkou na ČERNOU HORU (rozhledna), přechod hřebenem přes naučnou stezku Černohorské rašeliniště a Kolínskou boudu do PECE POD SNÉŽKOU . Zdatnější si mohou cestu prodloužit přes Liščí horu k bufetu Na rozcestí.
4. den: Výlet do významného polského krkonošského střediska KARPACZ, prohlídka zdejší rarity – dřevěného kostelíka Wang přivezeného z Norska. Možnost výjezdu lanovkou na KOPU a pěší výlet na VRCHOL SNĚŽKY z polské strany. Zpět lanovkou z Kopy nebo nejzdatnější mohou sejít kolem jezera MALI STAW.
5. den: Návštěva dělostřelecké tvrze STACHELBERG s unikátním muzeem československého opevnění. Pěší výlet Cestou bratří Čapků na nejvýchodnější krkonošskou chatu RÝCHORY. Sestup do HORNÍHO MARŠOVA se zajímavým kostelem.
6. den: Tento den je věnován jedinečným památkám jižního Polska. Navštívíme bohatě barokně vyzdobené Chrámy Míru v JAWORU a SWIDNICI. Pro svou krásu a jedinečnost byly zapsány na seznam světového dědictví UNESCO. Odpoledne zastávka u obrovského zámku na hradním útesu – KSIAZ. Odjezd do Čech. Příjezd do Prahy ve večerních hodinách.

Cena obsahuje

 • 5x ubytování v penzionu (2lůžkové pokoje s vl. příslušenstvím)
 • 5x polopenze
 • průvodce
 • doprava autobusem

Fakultativně

 • pojištění léč. výloh a storna (příplatek: 210 Kč)
 • 1/1 pokoj - není možný

Odběr novinek

(nabídky last moment)

E-KATALOG

mayer katalogstahnete si náš katalog a mějte jej stále po ruce
Stáhnout

OCENĚNÍ INVIA

invia2016Získali jsme ocenění volba klientů pro rok 2015
Více informací

KATALOG DOMŮ

katalog 2Nechte si zaslat tištěný katalog přímo domů
Zaslat domů

TOPlist