Kulturní klenoty východních Čech a jižního Polska, NP Stolové hory

 • ubytování: hotelubytování: hotel
  strava: polopenzestrava: polopenze
  doprava: autokaremdoprava: autokarem
  • Poznávací zájezdy
  • Památky a umění

ve dvoulůžkových pokojích

Termíny a ceny

Zájezd nemá k dispozici žádné termíny.

Vysvětlivky

 • D: Dospělí

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy v ranních hod. RATIBOŘICE prohlídka zámku. Procházka přes zámecký park a BABIČČINÝM ÚDOLÍM kolem Rudrova mlýnu k pomníku Babičky s vnoučaty a údolím řeky Úpy cestou Boženy Němcové ke Starému Bělidlu a k Viktorčinu splavu. Návštěva historického lázeňského „špitálu“ KUKS s nádhernými barokními interiéry a bohatou sochařskou výzdobou uvnitř i v přilehlém parku. Na závěr dne procházka na BRAUNŮV BETLÉM – národní kulturní památka, monumentální plastiky vytesané přímo v pískovcových skalách.
2. den: Výlet do Polska. Prohlídka cisterciáckého opatství KRŠOV (KŘESOBOR) s bohatě zdobenými barokními interiéry, které mu daly přezdívku „perla evropského baroka“. Přejezd k zámku KSIAŽ, procházka parkem a foto zámeckých exteriérů. Návštěva dřevěného evangelického chrámu s jedinečnou barokní výzdobou ve SWIDNICI. Tento chrám Míru je spolu s obdobným chrámem v Jaworu zapsán pro svůj kulturní odkaz na seznamu UNESCO.
3. den: Návštěva nejznámějšího mariánského poutního místa v polských Sudetech VAMBEŘICE – „Slezský Jeruzalém“ s barokní bazilikou Navštívení Panny Marie a křížovou cestou. NP STOLOVÉ HORY: ráz polských Stolových hor (Szczeliniec a Bledne Skaly) je zcela odlišný od ostatních pohoří v oblasti. Jednotlivé skály zvětrávají nestejnoměrně a vytváří tak rozdílné pásy se stržemi a fantastickými skalními útvary. Vydáme se na nádhernou pěší trasu z KARLÓWA do oblasti VELKÁ HEJŠOVINA - SZCELINIECWIELKI (919 m) - nejvyšší vrchol národního parku a zároveň nejvyšší pískovcový vrchol Polska. Z vyhlídek na okrajových skalách plošiny se nabízejí úchvatné pohledy na okolní české i polské hory a Broumovskou kotlinu.

Cena obsahuje

 • průvodce
 • dopravu autobusem
 • 2x ubytování (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím)
 • 2x polopenzi

Fakultativně

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 110 Kč)
 • 1/1 pokoj (příplatek: 900 Kč)

Odběr novinek

(nabídky last moment)

E-KATALOG

mayer katalogstahnete si náš katalog a mějte jej stále po ruce
Stáhnout

OCENĚNÍ INVIA

invia2016Získali jsme ocenění volba klientů pro rok 2015
Více informací

KATALOG DOMŮ

katalog 2Nechte si zaslat tištěný katalog přímo domů
Zaslat domů

TOPlist