Tento zájezd byl vypracován jako náhradní varianta k zájezdu „Lázeňský trojúhelník, Francké Švýcarsko a Smrčiny“. Pokud se znovu otevřou hranice, budou zařazeny původní výlety do Německa.

 • ubytování: hotelubytování: hotel
  strava: polopenzestrava: polopenze
  doprava: autokaremdoprava: autokarem
  • Poznávací zájezdy
  • Památky a umění

Termíny a ceny

Zájezd nemá k dispozici žádné termíny.

Vysvětlivky

 • D: Dospělí

Program zájezdu

1. den: Klášter premonstrátů TEPLÁ – s velkou klášterní knihovnou a chrámem Zvěstování p. Marie. Hrad a zámek BEČOV NAD TEPLOU se vzácným relikviářem sv. Maura, který je spolu s korunovačními klenoty nejcennější zlatnickou památkou České republiky.
2. den: KARLOVY VARY - Největší české lázně proslulé svými prameny i daleko za hranicemi České republiky. Procházka v lázeňském centru města, prohlídka podzemí Vřídla, výlet nad Karlovy Vary k ROZHLEDNĚ DIANA a k nejstarší lázeňské vyhlídce s kamzíkem - JELENÍ SKOK.
3. den: Návštěva zámku KYNŽVART – reprezentativní letní sídlo kancléře Metternicha. Rašeliniště KLADSKÁ – naučná stezka v historické honitbě ve Slavkovském lese. MARIÁNSKÉ LÁZNĚ – fascinující město proslavené poslední láskou J. W. Goethe a v současnosti zpívající fontánou.
4. den: Výlet do oblasti města JÁCHYMOV (památka UNESCO), kde se nalézá muzeum Královská mincovna, doly. BOŽÍ DAR – nejvýše položené město ve střední Evropě, centrum letní i zimní turistiky. Je zde vlastivědné muzeum se sbírkou všech razítek, která byla použita na tzv. Ježíškově poště. Turistika v malebné krušnohorské krajině v okolí Božího Daru, různé trasy vhodné pro méně i více zdatné turisty. Božídarské rašeliniště - přírodní rezervace s naučnou stezkou o délce 3,2 km a dvanácti zastávkami s typickou rašeliništní florou. KLÍNOVEC (1.244 m n. m.) - nejvyšší vrchol KRUŠNÝCH HOR a oblíbený turistický cíl s kamennou rozhlednou.
5. den: CHEB - jediná říšská falc na území Česka, proslavená budova Špalíček na náměstí, Chebský hrad, místo proslulé zavražděním Albrechta z Valdštejna. SOOS – přírodní rezervace – malý český Yelowstone. Rašeliniště s mofetovými kráterky s unikajícím oxidem uhličitým a kloktajícím bahnem. Hrad SEEBERG – původně románský hrad ze 13. stol. FRANTIŠKOVY LÁZNĚ – městská památková rezervace, malé pohodové empírové lázně s nenarušenou slohovou jednotou lázeňského centra.
6. den: Královský hrad a město LOKET , dnes krásně zrekonstruované, proslavené Karlem IV. a nejstarším meteoritem na světě. Výlet údolím řeky Ohře, která se zařezává do chráněné krajinné oblasti SLAVKOVSKÝ LES. Cestou můžete obdivovat i zajímavé skalní útvary SVATOŠSKÉ SKÁLY. Příjezd do Prahy ve večerních hodinách.

Cena obsahuje

 • průvodce
 • dopravu autobusem
 • 5x ubytování v hotelu (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím)
 • 5x polopenzi

Fakultativně

 • pojištění storna zájezdu (příplatek: 120 Kč)
 • 1/1 pokoj (příplatek: 1500 Kč)

Odběr novinek

(nabídky last moment)

E-KATALOG

mayer katalogstahnete si náš katalog a mějte jej stále po ruce
Stáhnout

OCENĚNÍ INVIA

invia2016Získali jsme ocenění volba klientů pro rok 2015
Více informací

KATALOG DOMŮ

katalog 2Nechte si zaslat tištěný katalog přímo domů
Zaslat domů

TOPlist