Národní parky Peru, Bolívie a Chile s lehkou turistikou

Putování po nejznámějších i méně navštěvovaných místech Latinské Ameriky, tajemným světem předkolumbovských civilizací i fascinujícím světem velehor, začíná přímo v srdci říše Inků v Cuzcu a pokračuje přes Altiplano k bájnému jezeru Titicaca s rákosovými ostrovy a do Bolívie - „jihoamerického Tibetu“. Naším nejvyšším dosaženým vrcholem může být „pětitisícovka“ Chacaltaya v Královské Kordilleře, náš úžas vzbudí bolívijský klenot - solná pláň Uyuni (v zářijovém termínu), oko potěší fotogenické vulkány Sajama i chilská Parinacota, zářící město Arequipa a na závěr Huascarán se stejnojmenným národním parkem v Bílé Kordilleře nebo pohled z ptačí perspektivy na záhadné obrazce Nazky (v zářijovém termínu). Během zájezdu poznáte i několik památek zařazených na seznamu UNESCO.

 • ubytování: hotelubytování: hotel
  strava: snídaněstrava: snídaně
  doprava: leteckydoprava: letecky
  • Poznávací zájezdy
  • Památky a umění

Termíny a ceny

Číslo záj. Termín Včasné přihlášení SKVčasné přihlášení NK Poznámka Volná místa
604-01 20.4. - 9.5.2024 96 790 Kč 93 790 Kč96 790 Kč 94 790 Kč rezervovat »
málo míst
604-02 2.7. - 21.7.2024 102 990 Kč 99 990 Kč102 990 Kč 100 990 Kč rezervovat »
volno
604-03 2.9. - 21.9.2024 106 790 Kč 103 790 Kč106 790 Kč 104 790 Kč rezervovat »
volno

Vysvětlivky

 • Včasné přihlášení SK: Cena při včasném přihlášení do 15.2. pro stálé klienty
 • Včasné přihlášení NK: Cena při včasném přihlášení do 15.2. pro nové klienty

Program zájezdu

1. den: Odlet z ČR do Limy.
2. den: Přelet do CUZCA - aklimatizace, prohlídka města s křivolakými uličkami, koloniálními paláci a chrámy na inckých základech, Pza de Armas, katedrála, konvent Sto Domingo, Zlatá zahrada Coricancha.
3. den: Incké památky v okolí CUZCA : pevnost - svatyně SACSAYHUAMAN, incké lázně TAMBO MACHAY a údolí Vilcanoty neboli POSVÁTNÉ ÚDOLÍ INKŮ, terasy a chrámy v PISACU a přejezd na ubytování do OLLANTAYTAMBA .
4. den: Časně ráno přejezd přes průsmyk Malaga (4330 m) do nižších poloh s tropickou vegetací (banánovníky, kávovníky, koka), pěšky cca 10 km "botanickou stezkou" do Aguas Calientes a podvečerní koupání v přírodních termálních bazénech.
5. den: Návštěva legendárních ruin paláců a chrámů MACHU PICCHU a návrat turistickým vlakem zpět do Ollantaytamba (1 noc)
6. den: Po snídani si prohlédneme poslední útočiště Inků OLLANTAYTAMBO s tajemnými obřími kvádry, poté přejezd pronajatým minibusem do CUZCA a dokončení prohlídky města.
7. den: Přejezd pohodlným busem přes náhorní planinu ALTIPLANO a průsmyk ABRA LA RAYA (4318 m) do města PUNO na březích jezera TITICACA , plavba po jezeře TITICACA na plovoucí rákosové ostrovy LOS UROS.
8. den: Přesun do BOLÍVIE - slavné poutní místo COPACABANA na jezeře Titicaca s katedrálou zázračné madony VIRGEN DE COPACABANA, skalní observatoř HORCA DEL INCA a západ slunce na křížovém vrchu CERRO CALVARIA.
9. den: Průjezd pod bílou CORDILLEROU REAL, překonání úžiny Tiquina (600 m) na malé loďce s místními obyvateli, návštěva nejvýznamnějšího obřadního střediska předinckého období TIWANACU. Nejvýše položená metropole na světě LA PAZ (4200 m): stříbrná ulička Sagarnaga a tržiště čarodějnic, mestická architektura kláštera S. Francisco, Muzeum koky, Muzeum zlata.
10. den: Možnost krátkého výstupu na horu CHACALTAYA (5400 m) - za příznivých klimatických podmínek výjezd až na horní parkoviště v nadmořské výšce více než pět tisíc metrů a výhled na okolní fotogenické vrcholy HUAYNA POTOSI a ILLIMANI, a za obzvlášť dobré viditelnosti až na jezero TITICACA.
11. den: Časně ráno přesun pronajatým busem do CHILE: na bolívijské straně průjezd NP SAJAMA se stejnojmenným nejvyšším vrcholem Bolívie vulkánem SAJAMOU (6 542 m), poté návštěva jednoho z nejkrásnějších chilských národních parků - NP LAUCA s andskou přírodou, vikuňami, viscachami, guanacy, překrásnými výhledy, nádhernými sopkami PARINACOTA a POMERAPE s bílou čepicí, které se zrcadlí v lagunách Chungara a Cotacotani, koupání v přírodních termálních pramenech, ubytování v bungalovech v horské osadě PUTRE (v zářijovém termínu bude program tohoto dne 13. den). Zářijový termín 11. - 12. den: časně ráno vnitrostátní přelet z La Pazu do UYUNI, 2denní program v úžasné solné pláni SALAR DE UYUNI, kde uvidíme solné pyramidy, muzeum soli i celý solný hotel, navštívíme také ostrov INKAHUASI s obřími kaktusy i historický hřbitov opuštěných vlaků, budeme obdivovat barevné laguny a vykoupeme se v místních termálech, to vše s plnou penzí.
12. den: přejezd pronajatým minibusem severní částí pouště ATACAMA s typickými kaktusy „candelabros“ a se skalními obrazci - geoglyfy a oázou v údolí Lluta až k pobřeží Tichého oceánu, správní centrum a plážové letovisko ARICA (1 noc) - údajně nejsušší místo na světě, vrchol EL MORO - dějiště nejvýznamnější bitvy pacifické války, přístav s „pózujícími“ lachtany a pelikány, možnost ochutnávky mořských plodů (v zářijovém termínu bude program tohoto dne 14. den).
13. - 14. den: Zpět do Peru, AREQUIPA -„bílé město“ s nejkrásnějšími skvosty koloniální architektury na úpatí vulkánu Nevado Misti (5 600 m), prohlídka „města ve městě“ - mystického kláštera SANTA CATALINA, ochutnávky vyhlášených místních tradičních pokrmů v typické místní restauraci (v zářijovém termínu bude program těchto dnů 15. - 16. den).
15. den: Dopoledne přelet do LIMY - prohlídka centra peruánské metropole (Pizzarova hrobka, katedrála, prezidentský palác aj.). Noční přesun luxusním busem do HUARAZU .
16. den: HUARÁZ - horské středisko v NP HUASCARÁN (CORDILLERA BLANCA) s výhledem na 15 pětitisícovek: jednodenní výlet ke smaragdově zbarveným jezerům LLANGANUCO s výhledy na nejvyšší horu Peru HUASCARAN (6768 m) a s návštěvou pomníčku výpravy čsl. horolezců z roku 1970 a města YUNGAY pohřbeného pod lavinou. Návštěva arch. lokality s pozůstatky nejstarší kultury v Peru CHAVÍN DE HUANTAR s podzemními chrámy. Návrat do LIMY .
17. - 18. den: Zářijový termín 17. - 18. den: přelet do hl. města LIMY. Odjezd na světoznámou planinu NAZCA s fantastickými obrazci, které budeme mít možnost shlédnout z vyhlídkové věže a fakultativně i z ptačí perspektivy při přeletu malým vyhlídkovým letadlem. Návrat do Limy.
19. den: LIMA , ZOO, botanická zahrada i archeologické památky v PARQUE DE LAS LEYENDAS, Mercado Indio - nákup suvenýrů atd. (v zářijovém termínu prohlídka centra Limy).
20. den: Přílet do ČR.

Cena obsahuje

 • zpáteční letenku Praha - Lima vč. letištních tax a poplatků
 • vnitrostátní letenky Lima-Cuzco a Arequipa-Lima vč. letištních tax a poplatků
 • v zářijovém termínu navíc letenka La Paz - Uyuni
 • veškerou místní dopravu v rámci programu (vlak na Machu Picchu, plavba po jezeru Titicaca, autobusy, minibusy, taxi)
 • 16 - 17x ubytování v turistických hotelech latinskoamerického standardu se snídaní, plná penze při 2denním výletu do Uyuni (v zářijovém termínu)
 • 1x noční přejezd dálkovým busem (není v zářijovém termínu)
 • piknik při výletu v Chile
 • vedoucí zájezdu

Fakultativně

 • pojištění léčebných výloh a storna do 105 000 Kč vč. turistiky nad 5000 metrů (příplatek: 3450 Kč)
 • 1/1 pokoj - zde povinný při nedoobsazení (duben, září) (příplatek: 8500 Kč)
 • 1/1 pokoj - zde povinný při nedoobsazení (červenec) (příplatek: 9900 Kč)
 • Fakult. let letadlem nad Nazcou (příplatek: 2700 Kč)

Odběr novinek

(nabídky last moment)

E-KATALOG

mayer katalogstahnete si náš katalog a mějte jej stále po ruce
Stáhnout

OCENĚNÍ INVIA

invia2016Získali jsme ocenění volba klientů pro rok 2015
Více informací

KATALOG DOMŮ

katalog 2Nechte si zaslat tištěný katalog přímo domů
Zaslat domů

TOPlist