• ubytování: hotelubytování: hotel
  strava: snídaněstrava: snídaně
  doprava: leteckydoprava: letecky
  • Poznávací zájezdy
  • Krásy přírody

Vybrali jsme pro Vás ty nejhezčí úseky na Skotské vysočině, pohoří Cuillin Mountains na ostrově Skye patří k nejkrásnějším v Británii. Túry jsou doplněny procházkami zahradami a parky u malebných zřícenin Fountains Abbey či hradu Blair Castle. Výstup na nejvyšší horu Británie Ben Nevis, prohlídka palírny pravé skotské whisky s ochutnávkou, výhled na jezero Loch Ness, či prohlídka hlavního města Edinburgh patří k nezbytným položkám zájezdů do Skotska. Cestu si pro rok 2020 můžete zkrátit a zpříjemnit letecky.

Termíny a ceny

Zájezd nemá k dispozici žádné termíny.

Vysvětlivky

 • D: Dospělí

Program zájezdu

1. den: Let do Skotska, transfer na ubytování, spojení s autobusovou skupinou.
2. den: Oblast Skotska. Pěší túra po první části dálkové trasy WEST HIGHLAND WAY z Drymen do Balmahy s výhledem na LOCH LOMOND a jeho ostrovy (12 km, převýšení 270 m). Odpoledne zastávka s prohlídkou jedinečné palírny skotské whisky GLENGOYNE.
3. den: Přejezd podél LOCH LOMOND a rašelinišť RANNOCH MOOR. Pěší túra po druhé části dálkové trasy WEST HIGHLAND WAY od hotelu Kingshouse pustinami k Telfordovu mostu v BRIDGE OF ORCHY (délka 18 km, převýšení 250m). Přejezd přes nejkrásnější skotské údolí GLENCOE se zastávkou na vyhlídce. Odjezd do místa ubytování (4 noci na stejném místě).
4. den: Turistické centrum FORT WILLIAM. Za příznivého počasí výstup na nejvyšší horu Británie BEN NEVIS (1 343 m, délka trasy 19 km).
5. den: Odjezd k východišti nejnovější Skotské dálkové trasy GREAT GLEN WAY. Odpočinková túra z FORT AUGUSTUS (soustava zdymadel, vyhlídka na jezero LOCH NESS) podél Kaledonského kanálu a jezera LOCH OICH do LAGGAN LOCKS (délka trasy 10 km, převýšení minimální), turistika v okolí Fort William, zpět na ubytování.
6. den: Odjezd na kouzelný ostrov SKYE , zastávky na zajímavých místech, túra v nejhezčím pohoří v Británii CUILLIN MOUNTAINS, (20 km, převýšení 450 m). Odjezd z ostrova, ubytování v pozdních večerních hodinách.
7. den: Odjezd do „hlavního města severu“INVERNESS. Prohlídka hradu BLAIR CASTLE, jehož vévoda drží jedinou soukromou armádu v Británii, procházka zahradou a parkem s lesními velikány. Krátká prohlídka nejmenšího katedrálního města DUNKELD.
8. den: EDINBURGH (UNESCO) – výstup k Artušovu křeslu s pohledem na celé město. Návštěva hradu Edinburgh Castle, Královské míle a pro zájemce královského paláce Holyroodhouse. Prohlídka může být zkrácena na základě aktuálního letového řádu. Po prohlídce odlet do Prahy.

Cena obsahuje

 • letenku Praha - Edinburg / Glasgow
 • transfery z/na letiště
 • doprava klimatizovaným autobusem ve Skotsku
 • 7x nocleh ve 2lůžkových pokojích se snídaní v hotelech
 • průvodce

Fakultativně

 • pojištění léčebných výloh a storna do 40.000 Kč (příplatek: 480 Kč)
 • 6x večeře /od 2. dne (příplatek: 3940 Kč)
 • 1/1 pokoj - zde povinný při nedoobsazení (příplatek: 7000 Kč)

Odběr novinek

(nabídky last moment)

E-KATALOG

mayer katalogstahnete si náš katalog a mějte jej stále po ruce
Stáhnout

OCENĚNÍ INVIA

invia2016Získali jsme ocenění volba klientů pro rok 2015
Více informací

KATALOG DOMŮ

katalog 2Nechte si zaslat tištěný katalog přímo domů
Zaslat domů