Objevte téměř zapomenutý kraj Orlických hor, kraj romantických zákoutí, tajuplných zřícenin, nádherných pohádkových zámků i divokých zákrut řeky Orlice. V rámci našeho putování navštívíme i nejzazší konec pásma Orlických hor u Zemské brány, kde se soutěskou vydáme po stopách bájného loupežníka Ledříčka. Během několika pěších výletů proputujeme malebné údolí Divoké Orlice. Nebudeme se věnovat ale jen přírodním krásám, protože v oblasti Orlických hor a Podorlicka najdeme i nesčetně kulturních památek. V Rychnově si připomeneme zdejšího nejslavnějšího rodáka Karla Poláčka (kniha Bylo nás pět). Nevynecháme empírový zámek v Kostelci, renesanční Častolovice ani Doudleby. V Neratově objevíme unikátní kostel se skleněnou střechou.

 • ubytování: hotelubytování: hotel
  strava: polopenzestrava: polopenze
  doprava: autobusemdoprava: autobusem
  • Poznávací zájezdy
  • Památky a umění

ve dvoulůžkových pokojích

Termíny a ceny

Zájezd nemá k dispozici žádné termíny.

Vysvětlivky

 • D: Dospělí

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy v dopoledních hodinách. Brána do Orlických h or RYCHNOV NAD KNĚŽNOU – rodiště Karla Poláčka, Kolowratský zámek s kostelem Nejsvětější trojice, Synagoga s Poláčkovým památníkem aj. NOVÝ ZÁMEK V KOSTELCI NAD ORLICÍ s rozlehlým přírodně krajinářským parkem.
2. den: NERATOV se symbolem neratovského zázraku obnoveným kostelem Nanebevzetí Panny Marie. Pěší trasa přes dělostřeleckou pevnost HANIČKA , rozhlednu ANNA na Anenském vrchu (celkem cca 11 km). Odpoledne VAMBERK proslavený vambereckou krajkou.
3. den: Pěší trasa přes hradní zříceniny (VELEŠOV) do malé obce POTŠTEJN s barokním zámkem a hradní zříceninou, ze které jsou hezké výhledy do kraje. Pokračovat budeme cestou Guta Jarkovského do Litic nad Orlicí, údolím Divoké Orlice, až k hradu LITICE , kterému se přezdívá Jiříkův Karlštejn, s výhledy na „českou Loiru“. Celkem cca 11 km pěšky.
4. den: Jedno z nejmalebnějších a nejdivočejších míst v Orlických horách ZEMSKÁ BRÁNA. Divoká Orlice zde teče balvanitým korytem, úzkým hrdlem, které si prorazila v rulových skalách. 6 km dlouhou pěší trasou podél Divoké Orlice dojdeme od starého kamenného mostu z r. 1900 do Klášterce n. Orlicí . ŽAMBERK s klasicistní radnicí, zámkem a anglickým parkem. HOMOLE - významné poutní místo na vysokém návrší nedaleko Potštejna s dlouhým kamenným schodištěm ke kostelu Bolestné P. Marie.
5. den: Pěší trasa hřebenovkou Orlických hor z Červené vody přes rozhlednu SUCHÝ VRCH, Dělostřeleckou tvrz BOUDA a Pěchotní srub K-S 25 Na Sedle dojdeme po cca 13 km do Mladkova, kde nás bude očekávat autobus. Na závěr dne zastávka v DOUDLEBÁCH NAD ORLICÍ , kde stojí romantický zámek bohatě vyzdobený sgrafity zvenčí i na nádvoří.
6. den: Krásný zámek v ČASTOLOVICÍCH s parkem s oborou s bílými daňky a jeleny, rybníkem a růžovou zahradou. TŘEBECHOVICE POD OREBEM s muzeem Betlémů a Podorlický skanzen v Krňovicích. V podvečer návrat do Prahy.

Cena obsahuje

 • průvodce
 • doprava autobusem
 • 5x ubytování (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím)
 • 5x polopenze

Fakultativně

 • pojištění storna zájezdu (příplatek: 180 Kč)
 • 1/1 pokoj s vlastním přísl. nelze
 • 1/1 pokoj v apartmánu - 2 pokoje se společným příslušenstvím (příplatek: 1500 Kč)

Odběr novinek

(nabídky last moment)

E-KATALOG

mayer katalogstahnete si náš katalog a mějte jej stále po ruce
Stáhnout

OCENĚNÍ INVIA

invia2016Získali jsme ocenění volba klientů pro rok 2015
Více informací

KATALOG DOMŮ

katalog 2Nechte si zaslat tištěný katalog přímo domů
Zaslat domů

TOPlist