Norsko - NP Jotunheimen, Rondane a "Zlatý okruh"

Málokterá země je nabitá přírodními skvosty, tak jako Norsko. V tomto zájezdu poznáte NP Jotunheimen, Rondane a rozhodně nevynecháme legendární Golden Road s Trolí cestou a Geiranger fjordem. Tato vyhlášená místa „zlatého okruhu“ poznáte během dvou dnů s turistikou nedaleko Geiranger fjordu. Ubytování budeme celkem na čtyřech místech v hotelu „skandinávského typu“ (neočekávejme luxus švýcarských a rakouských *** hotelů) s polopenzí. Tento zájezd je především určen milovníkům příjemné turistiky.

 • ubytování: hotelubytování: hotel
  strava: polopenzestrava: polopenze
  doprava: leteckydoprava: letecky
  • Poznávací zájezdy
  • Krásy přírody

Termíny a ceny

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
355-01 3.8. - 10.8.2018 39 990 Kč termín zrušen

Vysvětlivky

 • D: Dospělí

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Osla, přejezd na ubytování do DOMBÅSU.
2. den: NP RONDANE. Okruh od chaty SMUKKSJŐSETER ke kamenné chatě PEER GYNTA, postavené na břehu skalnatého kaňonu horské říčky. Návrat jinou cestou s výhledy ze sedla (4 h, ↑200 m, ↓200 m). V závěru dne výstup k unikátní přírodní zajímavosti - ZEMNÍM PYRAMIDÁM (2 h, ↑150 m, ↓150 m).
3. den: Východní část NP JOTUNHEIMENU, nejvyššího pohoří Skandinávie. Jezero GJENDE (984 m) a přejezd lodí do Memurubu. Jedna z nejznámějších norských túr přes BESSEGEN s malebnými výhledy na jezera a na druhou nejvyšší horu GLITTERTIND (2 465 m) (8 h, ↑1160 m, ↓1160 m). Pro zájemce možnost méně náročné túry kolem jezer RUSSVATNET (984m) a BESSVATNET (1 174 m) k jezeru Gjende (6 h ↑800 m, ↓800 m).
4. den: První část jízdy po „ZLATÉM OKRUHU“: Procházka k širokému lesnímu vodopádu (2 h, ↑200 m, ↓200 m), průjezd monumentálním údolím ROMSDALEN. Zastávka u 1 000 m vysoké výzvě horolezcům TROLLVEGEN. Výhled na odvážně vedenou silnici ve skalní stěně u TROLLSTIGEN. Ubytování.
5. den: Dokončíme „ZLATÝ OKRUH“. Plavba trajektem přes NORDDALSFJORDEM, sjezd „ORLÍ CESTOU“ do GEIRANGERU, procházka k vodopádu STORSÆETERFOSSEN, následné stoupání, ale naším busem na panoramatické místo zvané DALSNIBBA ( 1 476m.n.m.). Přejezd přes překrásné městečko LOM, příjezde na ubytování v pohoří JOTUNHEIMEN.
6. den: Střed pohoří JOTUNHEIMEN. Cesta autobusem do výšky 1 841 m k chatě JUVASSHYTTA, pěšky úbočím s výhledy na nejvyšší vrcholy (5 h, ↑500 m, ↓500 m). Přejezd zpět na nocleh.
7. den: Západ pohoří JOTUNHEIMEN. Odpočinková túra od chaty SOGNEFJELLSHYTTA. Tundra, přechody říček po kamenech, výběžky ledovce (4 h, ↑150 m, ↓150 m). Dřevěný sloupový kostel a skanzen v horském středisku LOM. Cesta busem severskou krajinou na náhorní plošině VALDRESFLYE. Za příznivých podmínek možnost zahlédnout stádo sobů.
8. den: Odlet z Osla do Prahy.

Cena obsahuje

 • zpáteční letenka Praha - Oslo včetně letištních tax a poplatků
 • dopravu autobusem na výlety
 • trajekty
 • 7x ubytování v hotelu s polopenzí
 • průvodce

Fakultativně

 • pojištění léčebných výloh a rozšířeného storna (příplatek: 480 Kč)
 • 1/1 pokoj - zde povinný při nedoobsazení (příplatek: 8000 Kč)

Odběr novinek

(nabídky last moment)

E-KATALOG

mayer katalogstahnete si náš katalog a mějte jej stále po ruce
Stáhnout

OCENĚNÍ INVIA

invia2016Získali jsme ocenění volba klientů pro rok 2015
Více informací

KATALOG DOMŮ

katalog 2Nechte si zaslat tištěný katalog přímo domů
Zaslat domů

TOPlist