Málokterá země je nabitá přírodními skvosty, tak jako Norsko. V tomto zájezdu poznáte nejkrásnější norské národní parky - NP Jotunheimen a NP Rondane. Tyto vyhlášené parky poznáte během několika turistických výletů, menší či větší obtížnosti s možností volby. Rozhodně však nevynecháme legendární Trolí stezku a nádherný Geiranger fjord a k němu vedoucí Orlí cestu. Úchvatná vyhlídka z hory Dalsnibba bude vyvrcholením této jedinečné cesty. Pokud nám to dovolí počasí nevynecháme ani pohled na nejvyšší horu Norska. Cestou si prohlédneme některá zajímavá místa jako např. Skokanský areál v Lillehammeru. Ubytováni budeme na čtyřech místech v hotelu „skandinávského typu“ (neočekávejme luxus švýcarských a rakouských ***hotelů) s polopenzí. Tento zájezd je určen milovníkům příjemné turistiky.

 • ubytování: hotelubytování: hotel
  strava: polopenzestrava: polopenze
  doprava: leteckydoprava: letecky
  • Poznávací zájezdy
  • Krásy přírody

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Osla , ubytování v Oslo .
2. den: NP RONDANE. Přejezd z Osla do centra NP Rondane, do městečka Otta, cestou prohlídka olympijského skokanského areálu v Lillehammeru 150 m). Výstup (2 hod., ↑150 m, ↓150 m) k unikátní přírodní zajímavosti - ZEMNÍM PYRAMIDÁM. Ubytování OTTA (první večeře).
3. den: NP RONDANE – vystoupáme podél řeky k horskému jezeru Rondvatnet a chatě Rondvassbu, odkud jsou úchvatné pohledy na okolní vrcholy a sedla. Návrat na ubytování do Otty .
4. den: Dnes poznáme východní část NP JOTUNHEIMEN, nejvyššího pohoří Skandinávie. Jezero GJENDE (984 m) a přejezd lodí do Memurubu. Jedna z nejznámějších norských túr přes BESSEGEN s malebnými výhledy na jezera a na druhou nejvyšší horu GLITTERTIND (2 465 m) (8 hod., ↑1160 m, ↓1160 m). Pro zájemce možnost méně náročné túry kolem jezer RUSSVATNET (984 m) a BESSVATNET (1 174 m) k jezeru Gjende (6 hod., ↑800 m, ↓800 m), návrat na ubytování do OTTY .
5. den: Objedeme slavný „ZLATÝ OKRUH “: průjezd monumentálním údolím ROMSDALEN . Zastávka u 1 000 m vysoké výzvě horolezcům TROLLVEGEN . Výhled na odvážně vedenou silnici ve skalní stěně u TROLLSTIGEN. Vyjedeme proslulou trolí stezkou a nahoře se projdeme po vyhlídkové plošině a okolí, poté přejedeme neméně slavnou Orlí stezkou k nejproslulejšímu a nejhlubšímu z norských fjordů, ke Geirangerfjordu , kde bude možnost plavby nebo procházky k vodopádu STORSÆETERFOSSEN. A pak už na vystoupáme na vyhlídkovou horskou plošinu Dalsnibba (1 476 m n.m.), kde se můžeme kochat výhledy na Geirangerfjord a široké okolí. Ubytování nedaleko městečka LOM .
6. den: Výlet do oblasti nejvyšší hory Norska - Galdhopigen ve středu pohoří JOTUNHEIMEN . Cesta autobusem do výšky 1 841 m k chatě JUVASSHYTTA, pěšky úbočím s výhledy na nejvyšší vrcholy, případně fakultativně výstup s místním průvodcem na nejvyšší vrchol (5 hod., ↑500 m, ↓500 m). Prohlídka městečka LOM a místního skanzenu, návrat na ubytování.
7. den: Odpočinková túra od chaty SOGNEFJELLSHYTTA. Tundra, přechody říček po kamenech, výběžky ledovce (2 hod., ↑150 m, ↓150 m). Později odpoledne přejezd na ubytování.
8. den: Přejezd do Osla , odlet z Osla do Prahy.

Cena obsahuje

 • zpáteční letenka Praha - Oslo včetně letištních tax a poplatků
 • dopravu autobusem na výlety
 • trajekty
 • 7x ubytování v hotelu s polopenzí
 • průvodce

Fakultativně

 • pojištění léčebných výloh a rozšířeného storna do 40 000 Kč (příplatek: 480 Kč)
 • 1/1 pokoj - zde povinný při nedoobsazení (příplatek: 8000 Kč)

Odběr novinek

(nabídky last moment)

E-KATALOG

mayer katalogstahnete si náš katalog a mějte jej stále po ruce
Stáhnout

OCENĚNÍ INVIA

invia2016Získali jsme ocenění volba klientů pro rok 2015
Více informací

KATALOG DOMŮ

katalog 2Nechte si zaslat tištěný katalog přímo domů
Zaslat domů

TOPlist