Rhodos, Kos, Symi, Kalymnos

Vydejte se s námi poznat krásu Dodekanéských ostrovů roztroušených v Egejském moři, které tvoří nejjižnější skupinu řeckých ostrovů a nabízejí snad vše, co od dovolené očekáváme. Teplé počasí od května do října, vyhlášené pláže, čisté moře, pestrou krajinu a historické památky. Navštívíme oblíbené ostrovy Rhodos i Kos a podnikneme i výlety za poznáním okolních Dodekanéských ostrovů - Symi, Kalimnos a Nisiros.

 • ubytování: hotelubytování: hotel
  strava: snídaněstrava: snídaně
  doprava: leteckydoprava: letecky
  • Poznávací zájezdy
  • Pobytové zájezdy s výlety

Program zájezdu

1. den: Přílet na OSTROV RHODOS, ubytování.
2. den: Archeologická lokalita KAMEIROS, jedno ze tří hlavních rhodoských starověkých měst. Poté oblast PETALOUDES - Údolí motýlů, tiché romantické údolí, kde se v létě slétají houfy motýlů přástevníka kostivalového, kostelík Moní Panagías Kalopetras. Hora FILERIMOS, akropole antického města. Po křížové cestě dojdeme až k jedinečné vyhlídce na město a západní pobřeží ostrova. Hlavní město RHODOS (UNESCO), podvečerní procházka historickým centrem, přístav Mandraki, kde prý stál jeden z divů světa Rhódský kolos, středověká ulička Johanitských rytířů, Palác velmistrů aj.
3. den: Půldenní výlet do městečka LINDOS (UNESCO), které si uchovává své původní kouzlo. Bílé městečko s romantickými uličkami, nad kterým ční mohutná akropole s pevností, výhledy na moře a Lindos. Cestou zpět kostelíček patronky celého ostrova TSAMBIKY. Odpoledne pobyt u moře.
4. den: Pobyt u moře, doporučujeme návštěvu vyhlášené písečné pláže FALIRÁKI.
5. den: Pobyt u moře nebo fakultativně celodenní lodní výlet na skalnatý OSTROV SÝMI, krásné hlavní město SÝMI s klasicistními domy a zdobenými kostely. Oběd v jedné z místních rybích restaurací. Na závěr pravoslavný klášter archanděla Michaela v zálivu Ponormítis.
6. den: Přejezd trajektem na OSTROV KOS, oplývající archeologickými památkami. Procházka střediskem, kde budeme ubytováni, individuální volno na pláži, koupání.
7. den: Celodenní výlet po ostrově KOS. Typická řecká vesnička ZIA, ležící na úpatí nejvyšší hory ostrova, archeologické naleziště ASKLIPIO, s bílými mramorovými terasami, Chrámem Boha zdraví. Hlavní město KOS - Hippokratův platan, největší antická památka města starověká agora s několika chrámy, podlahovými mozaikami a místním tržištěm.
8. den: Pobyt u moře nebo lodní výlet na OSTROV NISYROS (cca 40 Eur), ostrov sopečného původu, jedná se v podstatě o kráter spící sopky. Můžeme se projít v srdci hlavního kráteru, který je doslova měsíční krajinou a z puklin v zemi vystupují páry a sirné krystaly.
9. den: Pobyt u moře nebo lodní výlet na OSTROV KALYMNOS (cca 20Eur), čtvrtý největší ostrov v Dodekanéském souostroví, ostrov nabízí barevný podmořský svět, bělostné domečky, romantické zátoky a pláže a je označován za nejpůvabnější z celého souostroví. Procházka po hlavním městě ostrova POTHIA. Poté připlujeme k malému ostrůvku PSERIMOS, který je označován za “ráj na zemi“ a v klidném zálivu bude čas na koupání a odpočinek na bílé písčité pláži.
10. den: Odlet do Prahy v ranních hodinách.

Cena obsahuje

 • leteckou přepravu Praha – Rhodos a Kos – Praha včetně letištních tax
 • transfery z/na letiště
 • trajekt Rhodos – Kos
 • dopravu autokarem na výlety po ostrově Rhodos a Kos dle programu
 • 9x ubytování v hotelu*** - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím (5x Rhodos, 4x Kos)
 • 9x snídani
 • průvodce

Fakultativně

 • pojištění léčebných výloh a rozšířeného storna (příplatek: 530 Kč)
 • 1/1 pokoj povinný při nedoobsazení (příplatek: 4300 Kč)

Odběr novinek

(nabídky last moment)

E-KATALOG

mayer katalogstahnete si náš katalog a mějte jej stále po ruce
Stáhnout

OCENĚNÍ INVIA

invia2016Získali jsme ocenění volba klientů pro rok 2015
Více informací

KATALOG DOMŮ

katalog 2Nechte si zaslat tištěný katalog přímo domů
Zaslat domů

TOPlist