Ostrov, jehož nejkrásnější subtropická příroda v Evropě nabízí nejen azurové moře s fantastickým pobřežím, ale i štíty horských velikánů, romantické kaskády a zákoutí ve stínu staletých pinií a korkových dubů. Zájezd je kombinován se zájezdem Korsika – turistika a relaxace. Vzhledem k tomu, že jízdní řády trajektů na sezónu 2019 nejsou přesně známy v době uzávěrky katalogu, může se stát, že program bude lehce upraven z důvodu změny jízdního řádu trajektů.

 • ubytování: bungalovubytování: bungalov
  strava: vlastnístrava: vlastní
  doprava: autokaremdoprava: autokarem
  • Poznávací zájezdy
  • Památky a umění

Program zájezdu

1. den: Odjezd z ČR (upřesnění času odjezdu v závislosti na novém jízdním řádu trajektů).
2. den: Trajektem z Itálie do BASTIE na KORSICE . Návštěva starobylého CORTE s hrdě se tyčící citadelou pod horskými velikány (tato zastávka platí pro zájezdy s nočním trajektem). Překrásným hornatým vnitrozemím pokračujeme na západní pobřeží do jedné z nejkrásnějších zátok Valinco u městečka Propriano , která je ideálním místem k podnikání výletů po celé Korsice. Ubytování v bungalovech.
3. den: Zátoka Valinco u PROPRIANA je vyhlášena svými plážemi, ale není přeplněná barevnými slunečníky s těly “smažících” se turistů. Dlouhá písčitá pláž, na jedné straně zakončená stejnojmenným městečkem a na druhé skalisky s janovskou věží. Dopoledne koupání a odpočinek u moře, odpoledne seznámení s městem.
4. den: Pro zájemce celodenní výlet. Odjezd do EVISY (805m) – odtud příjemný pozvolný sestup do soutěsky SPELUNCA (2 – 3h). Je to jedna z nejkrásnějších atrakcí ostrova, možnost osvěžujícího koupání v kaskádách. Po obědě návštěva nedalekého malebného města PORTO a překrásnou janovskou věží. Odpoledne navštívíme bizardní skály CALANCHE (UNESCO). Po krátké přestávce touto pastvou pro oči, kde barevné skalní útvary ostře kontrastují s azurovou hladinou moře, pokračujeme do nedalekého CARGHESE, jehož obyvatelé jsou potomky Řeků.
5. den: Koupání a pobyt u moře, pozdě odpoledne pro zájemce návštěva nedalekého proslulého naleziště prehistorické kultury FILITOSA s mnoha menhiry, večerní život v „nejkorsičtějším“ městě SARTENE . Z úzkých romantických a křivolakých uliček Sartene na nás dýchne duch minulosti vendety a pirátských výprav.
6. den: Ráno pro zájemce výlet s turistikou překrásnou scenérií skalních věží BAVELLA, nejznámější atrakce ostrova. Dvě varianty obtížnosti. Mírnější variantu zvládne každý, aniž by byl o něco ochuzen. Pozdě odpoledne koupání a pobyt u moře.
7. den: Ráno přejezd do vyhlášeného BONIFACIA . Prohlídka města, které je svými bělostnými útesy řazeno k největším pozoruhodnostem Evropy. Pro zájemce projížďka lodí pod skalnatými útesy (cca 20 EUR/os.), možnost koupání u skalisek nebo fotogenické procházky po útesech až k majáku na pláž u ostrůvku St. Antoine.
8. den: Pro zájemce odjezd do hlavního města Korsiky - AJACCIA . Po prohlídce města, která bude ponejvíce věnovaná jeho rodákovi Napoleonovi Bonaparte, se vydáme k nedalekým ILES SANGUINAIRES. Zde si společně zajdeme k překrásné janovské věži. Návrat do kempu.
9. den: koupání a relaxace u moře
10. den: Ráno pro zájemce krátký přejezd na nádhernou bílou pláž ROCCAPINA se skalními útvary zvanými Lví kameny (Rocherdu Lion) s možností nenáročné pěší túry na vedlejší pláž d‘Erbaju s malými písečnými dunami, odpoledne zpět na ubytování.
11. den: ráno odjezd z kempu do BASTIE , v případě času krátká prohlídka přístavního města (její délka závisí na jízdním řádu trajektů). Trajektem plavba do Itálie. Odjezd směr ČR.
12. den: Návrat do ČR.

Cena obsahuje

 • doprava klimatizovaným autobusem
 • trajekty
 • vstupní a výstupní poplatek na Korsiku
 • pobytová taxa
 • 9x ubytování v bungalovech včetně povlečení (kuchyňka
 • vedoucí zájezdu

Fakultativně

 • 1/1 pokoj (povinný při nedoobsazení) (příplatek: 4800 Kč)
 • 8x polopenze - 3 chodové francouzské menu se sklenkou vína (3. - 11. den) (příplatek: 4160 Kč)
 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 420 Kč)
 • vratná kauce na bungalov 30 EUR (platí se na místě)

Odběr novinek

(nabídky last moment)

E-KATALOG

mayer katalogstahnete si náš katalog a mějte jej stále po ruce
Stáhnout

OCENĚNÍ INVIA

invia2016Získali jsme ocenění volba klientů pro rok 2015
Více informací

KATALOG DOMŮ

katalog 2Nechte si zaslat tištěný katalog přímo domů
Zaslat domů

TOPlist