Toskánsko - jedna z nejkrásnějších oblastí Itálie. Toskánsko vám umožní poznat klenoty itaksé architektury hlavně z období renesance. Toskánsko ovšem nabízí také přírodní zajímavosti. K velmi lákavým oblastem Toskánska patří také ostrov Elba. Ostrov Elba patří k nejmalebnějším ostrovům Středozemního moře. Členité pobřeží, kde se střídají skaliska a zálivy s malými plážičkami, vytváří tu správnou romantiku, kterou dokreslují vysoké hory v centru ostrova. Roztomilé vesničky dýchající středověkem se klenou na svazích hor. Mnohý turista v tomto příjemném prostředí zapřemýšlí nad tím, proč vlastně odtud Napoleon tak rychle utíkal. K romantické atmosféře přispívá i fakt, že turistická centra se zde rozvíjí kultivovaně a ostrov je chráněn proti velkým stavbám.

 • ubytování: apartmánubytování: apartmán
  strava: vlastnístrava: vlastní
  doprava: autobusemdoprava: autobusem
  • Poznávací zájezdy
  • Památky a umění

Termíny a ceny

Zájezd nemá k dispozici žádné termíny.

Vysvětlivky

 • D: Dospělí

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy v podvečerních hodinách.
2. den: Ráno návštěva města PISA (UNESCO) – prohlídka monumentálního komplexu Campo dei Miracoli s katedrálou, šikmou věží, křtitelnicí a hřbitovem. Odpoledne trajekt na Elbu v oblasti Toskánsko .
3. den: Pobyt u moře.
4. den: Prohlídku ostrova ELBA zahájíme ve vinařském městečku CAPOLIVERI, projdeme se úzkými uličkami a zamíříme do PORTO AZZURRO, které patří k nejnavštěvovanějším místům ostrova – pevnost Longone, muzeum minerálů, největší pláž v okolí – Barbarrossa.
5. den: Pobyt u moře.
6. den: Výlet do hlavního města PORTOFERRAIO – tři významné pevnosti dostavěné za Napoleona, Napoleonova rezidence Villa Mulini s jeho osobní malířskou sbírkou. Na zpáteční cestě návštěva druhé Napoleonovy vily – SAN MARTINO ve vnitrozemí ostrova.
7. den: Pobyt u moře. V podvečer možnost výletu do lázeňského městečka MARINA DI CAMPO.
8. den: Pro zájemce výjezd lanovkou na nejvyšší vrchol ostrova MONTE CAPANNE – jedinečný pohled na členité území ostrova s množstvím romantických zátok. Malebná kamenná vesnička MARCIANA, ležící na úpatí majestátních hor. Poté okružní jízda po západní části ostrova – nádherné a pestré pláže od písčitých přes oblázkové až po skaliska.
9. den: Ráno odjezd na pevninu. Cestou domů prohlídka městečka LUCCA – elegantní podmanivé město, obklopené hradbami, nabízí ve svém středu atraktivní směs náměstí, malých kostelů, muzeí, galerií a dlážděných uliček.
10. den: Příjezd do Prahy v ranních hodinách.

Cena obsahuje

 • doprava autobusem
 • trajekt na Elbu a zpět
 • průvodce
 • 7x ubytování v apartmánech (dvoulůžkové ložnice) s možností vaření

Fakultativně

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 330 Kč)
 • studio mono pro 2 osoby (typ garsonka - ložnice a kuchyňský kout v jedné místnosti + WC a koupelna) - příplatek je účtován na osobu (příplatek: 950 Kč)
 • apartmán bilo pro 2 osoby (1 ložnice + obývací pokoj s kuchyňským koutem, koupelna a WC) - příplatek je účtován na osobu (příplatek: 1200 Kč)
 • apartmán bilo pro 3 osoby (ložnice + obývací pokoj s kuchyňským koutem, koupelna a WC, 3.os. spí na rozkládacím gauči v obývacím pokoji) - příplatek je účtován na osobu (příplatek: 300 Kč)
 • 1/1 pokoj v apartmánu trilo, v omezeném množství, na ověření v CK (příplatek: 3500 Kč)

Nejoblíbenější destinace

Odběr novinek

(nabídky last moment)

E-KATALOG

mayer katalogstahnete si náš katalog a mějte jej stále po ruce
Stáhnout

OCENĚNÍ INVIA

invia2016Získali jsme ocenění volba klientů pro rok 2015
Více informací

KATALOG DOMŮ

katalog 2Nechte si zaslat tištěný katalog přímo domů
Zaslat domů

TOPlist