Romantika NP Podyjí z moravské i rakouské strany

zájezd s pěší turistikou

 • ubytování: hotelubytování: hotel
  strava: polopenzestrava: polopenze
  doprava: autokaremdoprava: autokarem
  • Poznávací zájezdy
  • Památky a umění

hotel - dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím
vnitřní bazén

Termíny a ceny

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
523-01 18.6. - 22.6.2021 5 990 Kč Nástup též Jihlava - Pávov. rezervovat »
volno

Vysvětlivky

 • D: Dospělí

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy v ranních hodinách. Hrad BÍTOV - významný hrad stojící před soutokem Želetavky a Dyje, prohlídka palácových interiérů hrabat Daunů, ve vstupních prostorách hradní pivovar aj. NAUČNOU STEZSKOU JINDŘICHA DAUNA ke zřícenině hradu CORNŠTEJN (cca 5,5 km pěšky), výhledy na Vranovskou přehradu a údolí řeky Dyje. Dojezd na ubytování.
2. den: Rakouská část NP PODYJÍ – národní park Thayatal. Prohlídka hradu HARDEGG z 12. století, který je velmi zajímavý, neboť hrad s výjimkou zemětřesení v 18. stol., nebyl nikdy významně poškozen. Pěší trasa od hradu Hardegg ke zřícenině hradu KAJA (6,5-8,5 km dle varianty délky pěšky). Prohlídka 800 let staré zříceniny hradu KAJA, z jejíž věže je krásný pohled do NP Thayatal (Podyjí).
3. den: Kolem Znojma za vínem a nejslavnější vinicí Znojemska: SLUP – technická památka renesanční vodní mlýn s expozicí, Mlýnská strouha – umělý vodní kanál ze 14.stol. ŠATOV a jedinečný malovaný sklep, který je evropskou raritou. Ochutnávka moravských vín. Pěší trasa z Hnanic na vyhlídku DEVĚT MLÝNŮ s nádherným pohledem na meandry řeky Dyje a na nejznámější historickou vinici ŠOBES, přes kterou pak pěší cesta pokračuje dále do Podmolí (celkem cca 9 km pěšky).
4. den: Dopoledne RETZ, centrum vinařské oblasti Weinviertel, historické vinařské oblasti, ve které se produkuje třetina všech rakouských vín. Podzemí pod historickým centrem Retzu, jedno z největších a nejhezčích náměstí v Rakousku aj. Pěší výlet z centra Retzu ke 170 let starému větrnému mlýnu a barokní kalvárii, zpět přes vinice do Retzu. Odpoledne prohlídka ZNOJMA (velmi pěkné historické centrum s hradem, možnost návštěvy např. rozsáhléhopodzemí - městské sklepy, vyhlídka z Radniční věže).
5. den: Prohlídka MIKULOVA (městská památková rezervace, zámek s unikátním největším renesančním vinným sudem v Evropě, náměstí s Ditrichštejnskou hrobkou, malebný Židovský hřbitov, výstup na Svatý kopeček s jedinečným pohledem na Mikulov ). Krátký přejezd autobusem na okraj Klentnice a odtud okruh po části PÁLAVY (celkem cca 4 km) přes Stolovou horu s jedinečnými vyhlídkami na Sirotčí hrádek a zpět do Klentnice .

Cena obsahuje

 • průvodce
 • doprava autobusem
 • 4x ubytování v hotelu (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím, vnitřní bazén)
 • 4x polopenzi

Fakultativně

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 180 Kč)
 • 1/1 pokoj (příplatek: 1200 Kč)

Odběr novinek

(nabídky last moment)

E-KATALOG

mayer katalogstahnete si náš katalog a mějte jej stále po ruce
Stáhnout

OCENĚNÍ INVIA

invia2016Získali jsme ocenění volba klientů pro rok 2015
Více informací

KATALOG DOMŮ

katalog 2Nechte si zaslat tištěný katalog přímo domů
Zaslat domů

TOPlist