Sicílie - letecky

 • ubytování: hotelubytování: hotel
  strava: polopenzestrava: polopenze
  doprava: leteckydoprava: letecky
  • Poznávací zájezdy
  • Památky a umění

Termíny a ceny

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
256-01 24.9. - 1.10.2017 22 990 Kč termín zrušen

Vysvětlivky

 • D: Dospělí

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy, přílet na Sicílii , ubytování.
2. den: Výjezd na ETNU k dolní stanici lanovky, nejvyšší činná sopka v Evropě. Zájemci mohou (při příznivých povětrnostních podmínkách) dále lanovkou a terénním vozem do výšky cca 3000 m n.m. Nádherná „měsíční“ krajina s rozeklanými lávovými útvary a bočními krátery, obří lávová pole. TAORMINA – okouzlující městečko na terase nad mořem s úchvatnými pohledy na Etnu.
3. den: SYRAKUSY (UNESCO) – město s památkami připomínajícími jeho skvělou minulost: antická čtvrť Neapolis s řeckým divadlem s vynikající akustikou, starověké lomy, Aretúsin pramen na ostrovní staré části města Ortygia, dóm, ruiny chrámu Apollona a Artemidy, barokní katedrála Santa Lucia. Odpoledne zastávka v NOTO – vystavěné v 18.století (staré město zničeno zemětřesením 1693), nádherná ukázka sicilského baroka, katedrála, paláce s krásnými fasádami se skulpturami a místními typickými „sicilskými balkony“.
4. den: Prohlídka PIAZZA ARMERINA (UNESCO) ve vnitrozemí Sicílie - proslulá archeologická lokalita s překrásnými podlahovými mozaikami. Od toho horského města jsou pěkné výhledy na městečka na vrcholcích kopců. Přejezd opět na pobřeží Středozemního moře do AGRIGENTA (UNESCO) – město s významnými památkami řecké kolonizace, jedno z nejvýznamnějších měst antického světa. Dobře zachovalé chrámy v krásné krajině nazývané Údolí chrámů – chrám Svornosti, Héraklův chrám, chrám Dia Olympského, chrám Kastora a Polluka.
5. den: SEGESTA – zříceniny antického chrámu s proslulými dórskými sloupy malebně zasazené v pěkné krajině. MONREALE – nádherná katedrála a klášter s rajskou zahradou, nejvýznamnější normanská památka na Sicílii , chrám Panny Marie s arabskými ornamenty, známé mozaiky. PALERMO – hlavní město Sicílie , rušné město s malebnými zákoutími, tržišti i významnými paláci, kostely a katedrálou, stavby v orientálním stylu, královský palác aj.
6. den: TINDARIS - poutní místo i antické vykopávky položené vysoko nad mořem, pěkná katedrála. CEFALÚ – půvabné historické městečko s normanským dómem, malebné letovisko.
7. den: Výlet lodí na LIPARSKÉ OSTROVY (UNESCO) známé svou sopečnou aktivitou - doutnající sopka Vulcano, možnost výstupu na Velký kráter s krásnými výhledy, koupání v sirném bahenním jezírku s léčivými účinky, na výběr je černá i bílá sopečná pláž. (Lodě se platí na místě.).
8. den: Odlet do Prahy.

Cena obsahuje

 • leteckou dopravu Praha – Sicílie – Praha včetně všech poplatků a tax
 • autobusovou dopravu dle programu
 • 7x ubytování v hotelu (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím)
 • 7x polopenzi
 • průvodce

Fakultativně

 • pojištění léčebných výloh a rozšířeného storna (příplatek: 440 Kč)

Odběr novinek

(nabídky last moment)

E-KATALOG

mayer katalogstahnete si náš katalog a mějte jej stále po ruce
Stáhnout

OCENĚNÍ INVIA

invia2016Získali jsme ocenění volba klientů pro rok 2015
Více informací

KATALOG DOMŮ

katalog 2Nechte si zaslat tištěný katalog přímo domů
Zaslat domů

TOPlist