Skotsko je země nekonečných vřesovišť, oblých vrcholů i mokřadů zakrytých mlhou. Zájezd do této části Velké Británie ale nabízí také seznámení s mnoha památkami, historickými městy a jezery a dalšími přírodními krásami této severní části království.

 • ubytování: hotelubytování: hotel
  strava: snídaněstrava: snídaně
  doprava: leteckydoprava: letecky
  • Poznávací zájezdy
  • Památky a umění

Termíny a ceny

Číslo záj. Termín Včasné přihlášení SKVčasné přihlášení NK Poznámka Volná místa
236-01 20.8. - 26.8.2024 38 990 Kč 37 990 Kč38 990 Kč 38 190 Kč rezervovat »
volno

Vysvětlivky

 • Včasné přihlášení SK: Cena při včasném přihlášení do 15.2. pro stálé klienty
 • Včasné přihlášení NK: Cena při včasném přihlášení do 15.2. pro nové klienty

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Edinburghu v dopoledních hodinách. Přílet do Edinburghu odpoledne. Dále odpoledne zastávka u Rosslyn Chapel - krásná kaple z 15. století, údajné místo odpočinku Svatého grálu (film Šifra mistra Leonarda). Dále zamíříme do královského Edinburghu . Procházka královskou mílí, návštěva hradu a večer možnost návštěvy představení Milittary Tattoo (fakultativně). Večer ubytování v hotelu v oblasti Edinburghu .
2. den: Dopoledne prohlídka jednoho z nejkrásnějších hradů ve Skotsku - hradu Stirling a krátká návštěva památníku Williama Wallace (kdo neviděl film Statečné srdce s Melem Gibsonem v hlavní roli?). Poté zamíříme do malebné části Skotska - Trossachs s řadou krásných jezer. Naše trasa povede kolem jednoho z nejkrásnějších skotských jezer - Loch Lomond. Dále průjezd tajemným vřesovištěm Rannoch Moor a úchvatným údolím Glencoe, které je považováno za jednu z nejkrásnějších přírodních partií Skotska. Možná jej znáte z filmů "Harry Potter a vězeň z Azkabanu" nebo "Highlander" se Seanem Connerym v hlavní roli. Čeká nás nenáročná turistická vycházka v oblasti Glencoe. Nezapomeňte na vhodnou turistickou obuv a oděv! Později odpoledne dorazíme k prvním zálivům Severního moře. Po cestě se vám nabídne řada nádherných výhledů na západní pobřeží Skotska , jeho zálivy a ostrovy i na nejvyšší horu Skotska - Ben Nevis. Večer ubytování v oblasti Fort William.
3. den: Ráno se vydáme z městečka Fort William k proslulému Glenfinnanskému viaduktu, kde budete moci spatřit i slavný vlak Harryho Pottera. Při této cestě se také zastavíte u Neptunových schodů. Neptunovy schody jsou soustavou osmi zdymadel na Kaledonském kanále, který spojuje západní a východní pobřeží Skotska. Dále krátká zastávka v městečku Arisaig, bývalém výcvikovém středisku speciálních jednotek, u památníku československých vojáků bojujících v Británii. Poté přejedeme trajektem na ostrov Skye. Odpoledne zamíříme k jednomu z nejkrásnějších skotských středověkých hradů Eilean Donan Castle. Hrad patří mezi nejnavštěvovanější místa Skotské vysočiny. Večer ubytování v hotelu v oblasti jezera Loch Ness.
4. den: Dopoledne se zastavíme u zřícenin hradu Urquhart Castle, místě nejčastějšího výskytu lochneské nestvůry. Kolem poledne návštěva palírny whisky Glen Ord nedaleko Inverness. Palírna Glen Ord produkuje 10- a 12-letou whisky. Někdy exkluzivně i 24letou whisky "Ord". Krátká zastávka v městečku Inverness. Odtud pak zamíříme dále na sever Skotska . Odpoledne dorazíme k jednomu z nejkrásnějších zámků skotské Vysočiny - Dunrobin Castle , prohlídka zámku i zahrad. Jedná se o nejrozsáhlejší šlechtické sídlo ve Skotsku , má celkem 189 pokojů. V podvečer ubytování v hotelu na severu Skotska .
5. den: Celodenní fakultativní výlet na souostroví Orkneye . Souostroví Orkneye je úchvatné především pro své rozeklané skalnaté pobřeží, ptačí rezervace a megalitické památky. Ráno přejezd do přístavu John Groats. Odtud trajektem do městečka Burwick na Orkneyích . Následuje autokarový okruh po ostrově, během nějž postupně navštívíte či uvidíte: Scapa Flow - proslulou námořní základnu britského válečného loďstva. Na jejím dně je potopeno přes 80 lodí německého námořnictva z doby 1. světové války. Italskou kapli - zajímavý architektonický výtvor, který postavili italští váleční zajatci během 2. světové války. Kirkwall - hlavní město Orkneyí s proslulou normanskou katedrálou z 12. století. Skara Brae - unikátně dochované město z doby bronzové. Cca před 5000 lety pohřbené pod nánosy písku a znovu objevené v polovině 19. století. Standing Stones Stenness - unikátní "stojící kameny", megalitická památka. Ring of Brodgar - kamenný kruh z doby bronzové, další z ostrovních památek UNESCO. Večer návrat trajektem zpět na kontinentální část Velké Británie. Nocleh v hotelu na severu Skotska .
6. den: Dopoledne přejezd zpět do oblasti Skotské Vysočiny. Zastavíte se u působivého hradu vévody z Atholu - Blair Castle. Zámek je sídlem vévodů z Athollu a patří k nejkrásnějším a největších zámkům skotské Vysočiny. Má celkem 32 komnat. V roce 1844 si ho oblíbila královna Victorie a udělila vévodům z Athollu zvláštní výsadu - právo držet si svou vlastní armádu. Pokračovat pak budete do St. Andrews . V St. Andrews navštívíte ruiny jedné z nejkrásnějších katedrál ve Velké Británii. Víte, že zde byl v 15. století upálen na hranici český propagátor husitství Pavel z Kravař? Dále se projdete uličkami starého města a samozřejmě nemůžete vynechat procházku po nejstarším golfovém hřišti světa. V podvečer přijedete do Dunfermline. Zde můžete obdivovat především katedrálu a opatství založené již v 11. století. Večer ubytování v hotelu v oblasti Dunfermline.
7. den: Ráno odlet z Edinburghu zpět do Prahy.

Cena obsahuje

 • leteckou dopravu z Prahy do Edinburghu a zpět včetně letištních tax
 • malé palubní zavazadlo
 • dopravu autokarem po Skotsku
 • 6x ubytování
 • 5x snídani (snídaně není v den návratu, kvůli brzkému odletu)
 • 1x večeře
 • průvodce

Fakultativně

 • pojištění léčebných výloh a storna do 45 000 Kč (příplatek: 635 Kč)
 • palubní zavazadlo - do 10 kg (příplatek: 1350 Kč)
 • zavazadlo k odbavení - do 15 kg (příplatek: 1800 Kč)
 • výlet Orkneye (příplatek: 1990 Kč)
 • Military Tattoo - viz mapka sektorů v propozicích zájezdu
 • Military Tattoo sektor 17 (příplatek: 1600 Kč)
 • Military Tattoo sektor 1 (příplatek: 2500 Kč)
 • Military Tattoo sektor 3, 4, 13, 14 (příplatek: 3200 Kč)
 • Military Tattoo sektor 8, 9 (příplatek: 8300 Kč)
 • Military Tattoo sektor 7, 10 (příplatek: 4500 Kč)
 • 1/1 pokoj - povinný při nedoobsazení (příplatek: 12990 Kč)
 • balíček vstupů (Kaple Rosslyn, hrad Stirling, palírna whisky Glen Ord, hrad Urquahart, Skara Bree - součást celodenního výletu na Orkneye) (příplatek: 2200 Kč)
 • balíček vstupů 2 - dítě (příplatek: 1200 Kč)

Nejoblíbenější destinace

Odběr novinek

(nabídky last moment)

E-KATALOG

mayer katalogstahnete si náš katalog a mějte jej stále po ruce
Stáhnout

OCENĚNÍ INVIA

invia2016Získali jsme ocenění volba klientů pro rok 2015
Více informací

KATALOG DOMŮ

katalog 2Nechte si zaslat tištěný katalog přímo domů
Zaslat domů

TOPlist