Srbsko - gurmánské putování Srbskem s turistikou

Chcete-li si v letních měsících odpočinout od narvaných pláží, měst přeplněných zahraničními návštěvníky a hor, které spíše než místo pro aktivní odpočinek a meditaci v klidu připomínají hlučnou promenádu, tak nehledejte kompromis. Vydejte se s námi do Srbska - země překrásných soutěsek, kouzelných krasových útvarů, lahodných nápojů a balkánských specialit. Tato země, která se může počtem přírodních krás a kulturních památek hrdě srovnávat se svými balkánskými sousedy, vás určitě uchvátí. Téměř každý den je na programu procházka či túra a přitom zbyde čas na poznání tradic, folklóru a především kuchyně jednotlivých oblastí středního Balkánu. Jelikož většina významných horských masivů leží na hranicích se sousedními zeměmi, bude se nám naskýtat kromě nádherných horských scenérií i pohled do sousedních zemí. A přitom budeme mít stále celé Srbsko pod sebou jako na dlani.

 • ubytování: hotelubytování: hotel
  strava: polopenzestrava: polopenze
  doprava: autobusemdoprava: autobusem
  • Poznávací zájezdy
  • Památky a umění

Program zájezdu

1. den: Cesta přes Maďarsko do Srbska.
2. den: Ráno příjezd do centrálního Srbska. Na břehu Dunaje si prohlédneme římský vojenský tábor VIMINACIUM, dále nejmalebnější srbskou hradní zříceninu GOLUBAC a posléze následuje LEPENSKI VIR s etnografickým parkem a světově jedinečným mezolitickým nalezištěm. Celou scenérii uzavírá KAZANSKÁ SOUTĚSKA v blízkosti majestátní přehradní hráze Železných vrat. Nocleh v hotelu s výhledem do Evropy.
3. den: Dopolední túra v kaňonu řeky VRATNA se souborem tří kamenných bran (skalních mostů) a stejnojmenným monastýrem. Odpolední návštěva proslulých RAJACKÝCH VINNÝCH SKLÍPKŮ, při dostatku sil v podvečer procházka v jedné z největších a nejlépe zachovaných památek římské palácové architektury v Evropě, v GAMZIGRADU (UNESCO). Nocleh v hotelu v Zaječaru.
4. den: Přesuneme se do lázeňského střediska SOKO BANJA, kde nás čeká turistika v pohoří OZREN. Po výstupu na pevnost SOKO GRAD si vyšlápneme na vrcholek hor s jeskyní, kamenem lásky a nejvyšším srbským vodopádem Ripaljka. V podvečer se ještě projdeme po pamětihodnostech samotných lázní Soko Banja, kde budeme rovněž nocovat.
5. den: Většinu dne strávíme celodenní turistikou v pohoří STARA PLANINA na hranicích s Bulharskem. Vydáme se na nejvyšší horu současného Srbska MIDŽOR (2169 m), odpoledne si zameditujeme v kouzelné atmosféře pravoslavného monastýru sv. Jiří ve vsi TEMSKA a po silnici lemující antickou vojenskou cestu směřující do Cařihradu se přesuneme do PIROTU, slavného střediska výroby koberců s dominantou Momčilova hradu.
6. den: Po ranní zastávce v klášteře POGANOVO se vydáme na turistiku do pohoří SUVA PLANINA a vystoupíme na její vrchol TREM (1808 m). Podvečer strávíme v NIŠI, metropolí jižního Srbska s pevností, muzeum Ćele kula vytvořeného z lebek srbských bojovníků a s římskými vykopávkami Mediana. Nocovat budeme v lázeňském městě NIŠKA BANJA.
7. den: Dopoledne návštěva tajemné DJAVOLJA VAROŠE (Ďáblova města) s unikátními zemními pyramidami. Odpoledne turistika v NP v pohoří KOPAONIK zvaném „Střecha Srbska“. Nejprve zdoláme žulové MARKOVY STĚNY a vydáme se na výstup na nejvyšší horu pohoří - PANČIĆEV VRH (2017 m) s Nebeskou stolicí - zbytky starého pravoslavného chrámu. Večer přesun do gurmánského hotelu, kde na nás kromě noclehu a odpočinku budou čekat místní speciality z divočiny.
8. den: Dopoledne procházka v pohoří GOLIJA. Po návštěvě orientálního města NOVI PAZAR s několika památkami z turecké epochy a KOSTELEM SV. PETRA (UNESCO), nejstarší zachovalou církevní stavbou v Srbsku, se přemístíme do pohoří ZLATAR. Nocleh v hotelu v pohoří Zlatar.
9. den: Tento den budeme věnovat scenériím pohoří TARA a ZLATIBOR. Dopoledne projížďka slavnou historickou úzkokolejkou po ŠARGANSKÉ OSMICI do skanzenu DRVENGRAD vystavěném slavným režisérem Emirem Kusturicou. Odpoledne SIROGOJNO se skanzenem zlatiborské vesnice, výbornou rakijí a věhlasnými zlatiborskými specialitami, posléze si prohlédneme jeskyni STOPIĆA PEĆINA, menší sestru tureckého Pamukkale s říčkou Ponor tvořící přehrazené kaskádovité stupně. Nocleh v hotelu ve Zlatiboru.
10. den: Ráno přejezd do klimatických lázní DIVČIBARE obklopených ze všech stran pohořím MALJEN. Celodenní turistika v pohoří Maljen s možností konzumace místních specialit. Večer odjezd směrem k maďarským hranicím.
11. den: Návrat přes Maďarsko a Slovensko do ČR.

Cena obsahuje

 • pojištění léčebných výloh a storna
 • dopravu autobusem
 • 8x ubytování v hotelu nebo hotelovém komplexu ve dvoulůžkových pokojích
 • 8x polopenzi
 • vedoucího zájezdu

Fakultativně

 • 1/1 pokoj - 2.800 Kč

Odběr novinek

(nabídky last moment)

E-KATALOG

mayer katalogstahnete si náš katalog a mějte jej stále po ruce
Stáhnout

OCENĚNÍ INVIA

invia2016Získali jsme ocenění volba klientů pro rok 2015
Více informací

KATALOG DOMŮ

katalog 2Nechte si zaslat tištěný katalog přímo domů
Zaslat domů

TOPlist