Švýcarsko, přírodní a kulturní památky UNESCO

přírodní a kulturní památky zapsané na seznam UNESCO nejkrásnější místa, zajímavosti, zvláštnosti i gastronomie

 • ubytování: pensionubytování: pension
  strava: polopenzestrava: polopenze
  doprava: autobusemdoprava: autobusem
  • Poznávací zájezdy
  • Památky a umění

česká strava připravovaná na místě českými kuchařkami

Termíny a ceny

Zájezd nemá k dispozici žádné termíny.

Vysvětlivky

 • D: Dospělí

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.
2. den: Ráno příjezd do Švýcarska. Návštěva hlavního města BERNU , jehož staré město malebně situované v meandru řeky Aary bylo zapsáno na seznam Unesco už v roce 1983. Procházka historickým jádrem města. Odjezd k Ženevskému jezeru, kde se podíváme na terasovité vinice oblasti LAVAUX. Viniční trasy podél jezera pocházejí z 11.stol. a na seznam světového dědictví byly zapsány v roce 2007. Možnost ochutnávky mimořádně kvalitních vín této oblasti. Procházka vinicemi nebo okružní jízda turistickým vláčkem. K večeru odjezd do WALLISU do Saas Grund na ubytování a večeři.
3. den: Po snídani výlet do ZERMATTU . Z Täsche do Zermattu pojedeme vláčkem. V Zermattu možnost vyjet zubačkou na vyhlídkovou plošinu Gornergrat do výšky přes 3 000 m n.m., odtud se naskýtají nezapomenutelné výhledy na Matterhorn , Monte Rosu a další čtyřtisícovky. K večeru návrat na ubytování a večeři. Večer pro zájemce ochutnávka typického švýcarského sýrového jídla raclette a místního vína.
4. den: Po snídani odjedeme do Rhonského údolí a lanovkou vyjedeme na Fiescherhorn, který skýtá jeden z nejkrásnějších výhledů na oblast Aletschského ledovce. Uvidíte největší alpský ledovec Aletschgletscher s typickými rysy ledovcové oblasti. Areál Jungfrau–Aletsch-Bietschhorn byl zapsán na seznam UNESCO v r. 2001. Odpoledne dle zájmu možnost koupání v termálních lázních Brigerbad nebo návštěva města Brig. Návrat na ubytování a večeři.
5. den: Po snídani odjezd do Ementálského údolí, kde se podíváme na ukázkovou sýrárnu, ochutnávka a možnost nákupu sýrů. V tomto údolí navštívíme také nejznámější výrobnu sušenek značky Kambly, spojenou s ochutnávkou mnoha druhů. Odjezd do ST. GALLEN , kde navštívíme benediktýnské opatství z doby karolínské. Zdejší klášterní knihovna obsahuje jednu z celosvětově největších středověkých sbírek. Knihovna a klášter byly mezi prvními lokalitami na celém světě, které se staly součástí světového dědictví, a to již v roce 1983. Večer odjezd ze Švýcarska.
6. den: Příjezd do Prahy v ranních hodinách.

Cena obsahuje

 • dopravu autobusem
 • průvodce
 • 3x ubytování v penzionu (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím)
 • 3x polopenzi (česká kuchyně)
 • 1/1 pokoj (výjimečně, na ověření předem v CK) (příplatek: 800 Kč)

Cena neobsahuje

 • vstupy, lanovky a vlaky (celkem cca 180 CHF)

Fakultativně

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 210 Kč)
 • 1/1 pokoj (omezený počet, na vyžádání v CK) (příplatek: 800 Kč)

Odběr novinek

(nabídky last moment)

E-KATALOG

mayer katalogstahnete si náš katalog a mějte jej stále po ruce
Stáhnout

OCENĚNÍ INVIA

invia2016Získali jsme ocenění volba klientů pro rok 2015
Více informací

KATALOG DOMŮ

katalog 2Nechte si zaslat tištěný katalog přímo domů
Zaslat domů

TOPlist