Tibet a Nepál - na střechu světa pod Mt. Everest

Od r. 2006 se dá do Tibetu dostat po jedinečné čching-chajské železnici, které místní přezdívají „cesta do nebes“. 80% trati leží v nadm. výšce přes 4 000 metrů. A právě touto železnicí se dostaneme na „střechu světa“, do Tibetu, kolébky jedinečných náboženství, země obrovských horských masivů, nekonečných bílých ledovců a několika nejvyšších vrcholů na světě. Říjen a listopad se v Tibetu považují za nejlepší měsíce pro návštěvu kvůli jasné a čisté obloze a největší šanci vidět himálajské osmitisícovky. Zároveň je zde již po vrcholné sezóně a tedy mnohem méně turistů. Zájezd připravila a průvodcuje Mgr. Lucie Leikepová. Upozorňujeme, že zájezd je náročnější, protože se několik dní stráví v nadm. výšce kolem 5000 metrů.

 • ubytování: hotelubytování: hotel
  strava: polopenzestrava: polopenze
  doprava: leteckydoprava: letecky
  • Památky a umění
  • Krásy přírody

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Číny do Chengdu.
2. den: Přílet do CHENGDU , dle času příletu program. Večer transfer na nádraží a začínáme 36 hodinovou jízdu vlakem do tibetské Lhasy (4lůžková kupé).
3. den: Celodenní přejezd vlakem Qinghajskou drahou do Lhasy , cestou překonáme nejvyšší bod v 5 072 m.
4. den: Ráno příjezd do Lhasy . Klášter DREPUNG - jeden z nejvýznamnějších a největších klášterů tibetské sekty Gelugpa. LHASA - prohlídka hlavního města Tibetu a centra lámaistického buddhismu: nejposvátnější tibetský chrám Džokhang (UNESCO) a ulice Barkhor - poutní okruh, kam míří poutníci z celého Tibetu .
5. den: LHASA : palác Potála (UNESCO) - bývalé sídlo dalajlámů. KLÁŠTER SERA - 2. největší a nejvýznamnější klášter tibetské sekty Gelugpa.
6. den: KLÁŠTER GANDÄN 4 300 metrů vysoko. Bývalé letní sídlo dalajlámů NORBULINKA (UNESCO).
7. den: Nejstarší tibetský KLÁŠTER SAMJE a sídlo prvních tibetských králů HRAD JUMBULAGANG.
8. den: Přejezd do Gyantse. Cestou uvidíme tyrkysově modré jezero YAMDROK-TSO a přejedeme průsmyk Gambala v nadm. výšce 4 990 metrů.
9. den: KLÁŠTER PALKHOR-ČCHÖDE s jednou z největších stúp v Asii. Město GYANTSE s mohutnou pevností. Přejezd do SHIGATSE a návštěva KLÁŠTERA TASHILINPO , jednoho z nejhonosnějších tibetských klášterů a sídlo pančenlamů.
10. den: Klášter SAKYA, který je označován za druhý Dunhuang, protože hostí sbírku více než 40 000 knih.
11. den: Přejezd k nejvýše položenému klášteru na světě RONGHPU (4 900 metrů) a prohlídka tohoto jedinečného kláštera. Zároveň se dostaneme do blízkosti hned několika osmitisícových vrcholů: Čo Oju, Mt. Everest, Lhotse a Makalu.
12. den: EVEREST BASE CAMP (5 200 metrů), pěšky cca 4 km do základního tábora pod nejvyšší horou světa Mt. Everestem. Přejezd pod nejnižší osmitisícovkou Šišapangma k nepálské hranici.
13. den: Přejezd přes hranice do zalesněného údolí Nepálu.
14. den: Celodenní výlet: BHATAPUR – jedno ze tří nepálských královských měst: náměstí Dattatraja se stejnojmenným chrámem, náměstí Taumádhi se dvěma chrámy (Bhairava a Njatapóla) s pětistupňovou pagodou, která je nejvyšší v údolí Káthmándú. Nejzachovalejší palácové náměstí Darbar.
15. den: Celodenní výlet v oblasti Káthmándú: chrám Pashupatinath (UNESCO) - centrum hinduismu se spalovacími gháty, nejvýznamnější poutní místo pro všechny hinduisty v Nepálu. Stúpa Bódhnáth, kde se soustředí většina tibetské emigrace, jsou zde uloženy Buddhovy ostatky. Tzv. Opičí chrám se stúpou Swayambhunath – nejstarší stúpa v Nepálu (UNESCO). Večer nebo 16. den ráno odlet.
16. den: Přílet do ČR.

Cena obsahuje

 • Letenku Praha - Chengdu a Kathmandu - Praha
 • vlak Chengdu - Lhasa (4lůžková kupé)
 • veškeré transfery a dopravu autobusem nebo minibusy, případně jeepy
 • místního (tibetský a nepálský) a českého průvodce
 • 11-12x ubytování dle programu (většinou hotely kategorie 3*, 1x ubytovna v oblasti kláštera Rongpu pod Everestem)
 • vstupy dle programu
 • povolení pro vstup do Tibetu
 • 11-12x polopenzi (během jízdy vlakem bez stravy)

Cena neobsahuje

 • vízum do Číny (budeme včas informovat, spropitné, vízum do Nepálu - uděluje se na hranicích, cena cca 25 USD)
 • Spropitné

Fakultativně

 • 1/1 pokoj (povinný při nedoobsazení) (příplatek: 16600 Kč)
 • pojištění léčebných výloh a storna do 80 000 Kč (příplatek: 1660 Kč)

Odběr novinek

(nabídky last moment)

E-KATALOG

mayer katalogstahnete si náš katalog a mějte jej stále po ruce
Stáhnout

OCENĚNÍ INVIA

invia2016Získali jsme ocenění volba klientů pro rok 2015
Více informací

KATALOG DOMŮ

katalog 2Nechte si zaslat tištěný katalog přímo domů
Zaslat domů

TOPlist