Náš třídenní poznávací zájezd na Slovensko a do Maďarska v době Velikonoc Vás provede historickými místy na Slovensku jako je Nitra nebo jeden z nejslavnějších slovenských hradů Červený Kameň, ale i historickými městy Maďarska - Ostřihomí, Vyšegrádem a Szentendre, včetně metropole Budapešti na mohutném Dunaji.

 • ubytování: hotelubytování: hotel
  strava: snídaněstrava: snídaně
  doprava: autobusemdoprava: autobusem
  • Poznávací zájezdy
  • Památky a umění

Program zájezdu

1. den: Ráno odjezd z ČR. Kolem poledne návštěva jednoho z nejslavnějších slovenských hradů – ČERVENÝ KAMEŇ v Malých Karpatech. Mohutný hrad založila v 1. polovině 13. století česká královna Konstancie Uherská. Hrad byl v 16. století přestavěn na renesanční pevnost a prošel také barokními úpravami. Pro návštěvníky zde vznikly dva samostatné okruhy: Šľachtická rezidencia, která přestavuje interiéry se zařízením z 15. - 20. století vč. knihovny, kaple, zbrojnice, lékárny a unikátní salla terreny, a Renesančná pevnosť, okruh obranným systémem hradu, příkopy a rozsáhlým sklepením. Odpoledne prohlídka historického centra NITRY a hradu, který je sídlem nitranského biskupa a národní kulturní památkou. K hradu patří i biskupská Katedrála sv. Emeráma. V prostorách hradu se nachází Diecézní knihovna, kulturní památka evropského významu s více než 65 000 svazky knih, některé představují vzácné prvotiny. Večer ubytování na jižním Slovensku.
2. den: Ráno příjezd do OSTŘIHOMU - města položené v ohybu toku Dunaje s dominantní Bazilikou, jejíž kopule je viditelná z dalekého okolí. Dále zastávka ve VYŠEGRADU - dřívějším sídle maďarských králů. Odpoledne prohlídka SZENTENDRE - nádherné město s historickým jádrem s mnoha architektonickými skvosty. Ubytování v Budapešti.
3. den: Dopoledne prohlídka historického centra BUDAPEŠTI - Budínský hrad, Rybářská bašta s krásnou vyhlídkou na město, chrám sv. Matyáše, královský palác, Basilika sv. Štěpána, řetězový most, parlament atd. Možnost návštěvy termálních lázní v centru Budapešti. Odpoledne odjezd zpět do ČR. Příjezd do Prahy v pozdních večerních hodinách.

Cena obsahuje

 • dopravu autobusem
 • 2x ubytování v hotelu
 • 2x snídani
 • průvodce

Fakultativně

 • pojištění léčebných výloha a storna (příplatek: 90 Kč)

Odběr novinek

(nabídky last moment)

E-KATALOG

mayer katalogstahnete si náš katalog a mějte jej stále po ruce
Stáhnout

OCENĚNÍ INVIA

invia2016Získali jsme ocenění volba klientů pro rok 2015
Více informací

KATALOG DOMŮ

katalog 2Nechte si zaslat tištěný katalog přímo domů
Zaslat domů

TOPlist