• ubytování: hotelubytování: hotel
  strava: snídaněstrava: snídaně
  doprava: leteckydoprava: letecky
  • Poznávací zájezdy
  • Expedice

Tento zájezd kombinuje řady úchvatných míst Namibie s návštěvou jedné z největších atrakcí Afriky - Viktoriiných vodopádů na řece Zambezi. Největší turistickou atrakcí Namibie je národní park Etosha, jeden z nejúžasnějších parků divoké africké zvěře. Čeká zde na vás skvělé safari včetně nočního pozorování zvířat u přírodních napajedel. Další specialitou Namibie jsou písečné duny pouště Namib, prehistorické malby původních obyvatel této části Afriky i specifické pobřeží jižního Atlantiku. V Namibii můžete stále ještě zažít Afriku tak, jak ji znáte z románů Wilbury Smithe.

Termíny a ceny

Zájezd nemá k dispozici žádné termíny.

Vysvětlivky

 • D: Dospělí

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Namibie. Let s přestupem (zpravidla Amsterdam nebo Doha) trvá cca 16 - 18 hodin.
2. den: Dopoledne přílet do hlavního města Namibie , Windhoeku . Transfer do hotelu. Odpoledne prohlídka města. Jedinečná meteoritická fontána, která byla vytvořena z 33 meteoritů, nalezených u města Gibeonu počátkem 20. století. Dominanta Windhoeku - Christuskurche, nejstarší stavba Alte Feste a Inkoustový palác - dnešní sídlo parlamentu. Nocleh ve Windhoeku .
3. den: Ráno odjezd na sever Namibie . Dopoledne zastávka na jednom z největších tržišť Namibie - v Okahandja. Dále návštěva rezervace Okonjima, která se specializuje na záchranu gepardů. Víte, že 40% veškeré světové populace gepardů žije právě v Namibii? Odpoledne přesun na sever přes oblast Okahandha, kde žijí kmeny původních obyvatel - Hererů. Nocleh v okolí městečka Outjo.
4. den: Návštěva národního parku Etosha (v jazyce Sanů "Velké bílé místo"). Safari v NP Etosha bude jedním z vrcholů této vaší namibijské expedice. Do rezervace vjedeme na jejím jihozápadním okraji tzv. Andersenovou branou. Safari v Etoshi je jedinečné, nádherné a jen těžko srovnatelné se safari v jiných afrických zemích. Čeká na vás pestrá paleta zástupců zvířecí říše u vodních napajedel - zebry, žirafy, pakoně, hyeny, sloni, lvi, antilopy. Ale hlavně neskutečná volnost pohybu - jen vy sami si rozhodnete, kam se pojedete podívat. Vybírat si můžete z řady napajedel, mezi ta nejoblíbenější (nejen turisty, ale především africkou zvěří) patří napajedlo Okaukuejo s vysokou koncentrací zvěře. Možnost pozorování zvěře u napajedla. Nocleh uprostřed národního parku v campu Halali, který nabízí možnost nočního pozorování zvěře u napajedla v blízkosti campu. V noci vás možná vzbudí řev lvů, za svítání budete moci pozorovat stádo žiraf pasoucích se jen pár desítek metrů od vašeho bungalovu...
5. den: Dopoledne pokračování safari a pozorování zvěře v národním parku Etosha. Odpoledne pak přejezd do oblasti Kamanjabu. Návštěva vesnice Himbů s proslulými himbskými krasavicemi v kožených sukénkách a potřených směsí rudé hlinky a másla. Zastávka u Peet Alberts Rock - místa prehistorických skalních kreseb kmene Sanů. Nocleh v Kamanjabu.
6. den: Přejezd Hererským územím do oblasti Damaralandu a údolí Twyfelfontein. Damaraland, pokrývající většinu této oblasti, je pojmenována po lidu Damara, kteří tvoří většinu zdejší populace. Velké prostory jedné z posledních afrických "neoficiálních" divokých oblastí, kde žijí volně zebry, žirafy, antilopy, unikátní pouštní sloni i černí nosorožci, zatím stále ještě zůstávají bez omezujících plotů. Čekají zde na vás tisíce let staré skalní malby a rytiny. Malby Sanů. Twyfelfonteinské malby (památka UNESCO) vytvořili pradávní umělci (Křováci) sekáním do tvrdého povlaku, který kryje místní pískovec. Za staletí se tato vrstva přelila i přes samotné malby a chránila je tak před erozí. Většina z nich je starší než 6.000 let, tedy vznikla zhruba v době kamenné. Vědci identifikovali nejméně šest odlišných fází vzniku. Z motivů tu najdeme často zvířata, zvířecí stopy a geometrické znaky, ale kupodivu je tu jen poskrovnu lidských postav. Zastavíte se u Zkamenělého lesa (Petrified Forest) - místě, kde se dochoval miliony let staré stromy i podivuhodná endemická rostlina Welwitshia Miralibis, které jsou svědkem afrického dávnověku. Odpoledne, dle časových možností, se budete moci zúčastnit i fakultativního výletu za pouštními slony. Nocleh v oblasti Damarlandu v Twyfelfontein Country Lodge. Nadstandartní bufetová večeře v restauraci lodge je zahrnuta v ceně zájezdu.
7. den: Dopoledne navštívíte ojedinělé geologické útvary v chráněné oblasti Organ Pipes a také spatříte Burnt Mountain (Spálenou Horu), která jakoby vzplane při dotyku s paprsky vycházejícího či zapadajícího slunce. Odpoledne trasa zájezdu pokračuje kolem nejvyššího horského masivu Namibie - Brandbergu. Brandberg ukrývá ve svých skalách tisíce prehistorických maleb a rytin starých 2.000 let, z nich nejznámější je White Lady (Bílá paní). Abyste spatřili namibijskou "Bílou paní" vydáte se pěšky úzkým skalnatým kaňonem společně s místním africkým průvodcem do srdce Brandbergu (vycházka trvá cca 2 hodiny). Nocleh v Uis.
8. den: Dopoledne přejezd lokalitou Tsiseb k Atlantickému oceánu. Návštěva mysu Cape Cross a tzv. Pobřeží koster (Skelton Coast). Na mysu Cape Cross žije obrovská lachtaní kolonie. Skeleton Coast patří k nejopuštěnějším místům na Zemi a také k nejchladnější části Namibie. Odpoledne se pak poblíž Henties Bay přesvědčíte, že ještě i dnes je Skeleton Coast stále věrné své pověsti. Vrak lodi Zeila těsně u pobřeží o tom svědčí více než výmluvně. Odpoledne příjezd do Swakopmundu. V typickém "německém" koloniálním městečku si prohlédnete historické centrum a budete moci ochutnat místní kulinářské speciality - mořské plody, ryby či steak z antilopy. Nocleh ve Swakopmundu.
9. den: Dopoledne vyrazíme do přístavního města Walwis Bay. Na jeho okraji se nachází početná kolonie plameňáků a pelikánů. Dále nás čeká cesta přes kaňony Kuiseb a Ghaub během níž překročíme i obratník Kozoroha. Odpoledne dorazíme do Solitaire, jednoho z mála obydlených míst uprostřed pouště Namib. Zde budete mít možnost ochutnat speciality proslulé místní pekárny. Nocleh v oblasti Sesriem (Waltevrede).
10. den: Ráno se vydáme do srdce pouště Namib. Čekají nás nekonečné pláně, červené písečné duny a kamenné hory. Krajina je velmi rozmanitá: od písečných dun přes travnatou poušť až po izolované horské hřebeny. Vyskytují se zde velká stáda přímorožců, antilop skákavých, zeber, dále zde také můžete spatřit třeba kudu, hyeny, šakaly či pštrosy. Dopoledne dorazíme do oblasti Sossusvlei. Sossus Vlei je jedním z nejznámějších míst Namíbie. Je to ohromná mělká pánev, ležící uprostřed červených písečných dun, které se zvedají až 200 m nad okolím. Zastavíme se i u jedné z nejvyšších dun světa - DUNE 45. Sami si budete moci vyzkoušet, zda dokážete vystoupat až na její vrchol. Terénními džípy pak přejedete do srdce pouště Namib - údolí Sossuvlei. Mezi písečnými dunami pak můžete podniknout pěší výlet do Dead Vlei (Mrtvého údolí), rozpraskaná pánev se zbytky mrtvých stromů. Je to nejfotogeničtější místo Namibie. Odpoledne přejezd zpět do centrální části Namibie. Nocleh poblíž města Rehoboth u jezera Oanda.
11. den: Dopoledne přejezd zpět do Windhoeku. Odpoledne odlet z Windhoeku do Victoria Falls v Zimbabwe. Transfer do hotelu a ubytování.
12. den: Během dne návštěva Viktoriiných vodopádů. Viktoriiny vodopády jsou největší vodopády na světě. Jejich šíře je 1,7 km a výška 108 metrů! Dopoledne prohlídka vodopádů z řady míst a vyhlídek na zimbabwské straně. Zájemci mohou přejít i most (hranici) mezi Zimbabwe a Zambií a prohlédnout si vodopády i na straně Zambie. V podvečer fakultativní vyjížďka lodí po řece Zambezi (včetně lehkého občerstvení a nápojů).
13. den: V tento den si můžete vybrat některý z fakultativních výletů nebo adrenalinových aktivit: Národní park Chobe, Botswana - celodenní výlet do národního parku, který je znám četných výskytem africké zvěře. Z další nabídky: Sloní safari (safari na slonech), procházka se lvy, rafting na Zambezi, let nad vodopády a řada dalších aktivit.
14. den: Odlet z Victoria Falls zpět do Evropy.
15. den: Přílet do Prahy v průběhu dne.

Cena obsahuje

 • letenka Praha - Windhoek - Viktoriiny vodopády - Praha vč. zavazadla k odbavení
 • 12x nocleh v hotelu nebo lodge
 • 12x snídaně
 • 1x večeře
 • doprava terénními auty nebo mikrobusem
 • průvodce
 • Fakultativní výlety nejsou doprovázeny českým průvodcem.

Cena neobsahuje

 • vstupné do národních parků a uzavřených lokalit
 • vízum (cca 72 USD) - od 1.1.2020 se vydává po příletu na letišti ve Windhoek, vízový poplatek je aktuálně 1 080 NAD, tj. 72 USD.
 • Vízum do oblasti Viktoriiných vodopádů (Zimbabwe, Zambie, Bostwana) se vyřizuje na místě po příletu na letišti. Dle zvolené varianty stojí buď 30 USD nebo 50 USD.

Slevy

 • Na dotaz v CK.

Fakultativně

 • pojištění léčebných výloh a storna do 105 000 Kč (příplatek: 1875 Kč)
 • 1/1 pokoj - zde povinný při nedoobsazení (příplatek: 15990 Kč)
 • Projížďka po řece Zambezi (příplatek: 1200 Kč)
 • NP Chobe (safari) (příplatek: 4500 Kč)

Odběr novinek

(nabídky last moment)

E-KATALOG

mayer katalogstahnete si náš katalog a mějte jej stále po ruce
Stáhnout

OCENĚNÍ INVIA

invia2016Získali jsme ocenění volba klientů pro rok 2015
Více informací

KATALOG DOMŮ

katalog 2Nechte si zaslat tištěný katalog přímo domů
Zaslat domů