Slovinsko - přírodní krásy, památky i koupání v mořském parku Termaris II

Tento nový zájezd Vám nabízí ve volném čase možnost koupání v jedinečných bazénech Termaris. Můžete relaxovat v několika bazénech a ve velké vířivce s mořskou vodou teplou 30°C přímo na břehu moře a s výhledem na Jadran. Jedná se o největší bazénový komplex s ohřívanou mořskou vodou na slovinském pobřeží (plocha přes 2000 m2). Upravili jsme program tak, aby se sem mohli vydat i ti z Vás, kteří již Slovinsko navštívili. V rámci výletů zamíříte na jeden celodenní výlet na chorvatskou Istrii do Poreče a Rovinje. V Hrastovlje ve starobylém kostele uvidíte jedinečný obrazový cyklus Tanec smrti. V Itálii se vydáme do Grotta Gigante, obrovské jeskyně, i za romantickým zámkem Duino a skalnatým malebným pobřežím.

 • ubytování: hotelubytování: hotel
  strava: polopenzestrava: polopenze
  doprava: autobusemdoprava: autobusem
  • Poznávací zájezdy
  • Krásy přírody

Termíny a ceny

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
126-01 27.9. - 4.10.2023 11 990 Kč Odjezd též Tábor, České Budějovice. rezervovat »
volno

Vysvětlivky

 • D: Dospělí

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.
2. den: Ráno příjezd do Slovinska. Prohlídka města CELJE, které se může pochlubit středověkým jádrem. Nad městem na vysoké skále se tyčí zřícenina mohutného hradu. Zastávka v HRASTOVLJE – jedinečná ukázka středověké malby – Tanec smrti z r. 1490. Dojezd na ubytování do Portorože .
3. den: Dopoledne pro zájemce pěší výlet do historického centra PIRANU , který Vás okouzlí úzkými uličkami, romantickými náměstími, katedrálou sv. Jiří na vrcholku kopce, nádhernými vyhlídkami aj. Ne nadarmo je Piran nazýván nejkrásnějším přímořským městem Slovinska, svůj vzhled získalo v benátské době, kdy také bylo nazýváno „druhými Benátkami“. Odpoledne volno ke koupání.
4. den: Výlet do Itálie: GROTTA GIGANTE, která patří k rozsáhlému systému jeskyní a krasových útvarů v oblasti Krasu a nabízí návštěvu největší podzemní prostory zpřístupněné turistům a bohatství stalaktitů a stalagmitů. Vycházka ze SISTIANY po Sentiero Rilke (trasa může být absolvována i v opačném směru) – cesta nad vápencovými skalami Duino (Devínské stěny), kudy prošel i spisovatel R. M. Rilke a napsal o ní ve svých deseti Elegiích z Duina, v délce cca 2,5 km s pěknými výhledy, vede k hradu DUINO, který proslavila řada prestižních hostů jako císařovna Sissi, Johann Strauss, Franz Liszt a další, možnost návštěvy a prohlídky interiérů. Věže hradu Duino se zvedají na skalnatém ostrohu vybíhajícím do moře. Básníci sem chodili hledat inspiraci.
5. den: Turistický výlet ze Strunjanu (přejezd autobusem) na nejvyšší útesy na Jadranu (až 80 metrů vysoké), daleké výhledy do oblasti Terstského zálivu, na Terst, Miramare, Izolu , Piran , naučná stezka. Poté procházka přes nejsevernější saliny na Jadranu, které jsou stále funkční – STRUNJAN . Průchod 550 metrů dlouhým tunelem Valetta bývalé železnice Parenzana do Portorože a přes toto mondénní letovisko pěšky návrat zpět na ubytování (celkem cca 10 km pěšky, možnost zkrátit při zpáteční cestě místním autobusem). Odpoledne volno ke koupání.
6. den: Celodenní výlet na chorvatskou Istrii: historické město POREČ s raně křesťanskou bazilikou zapsanou na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO jako nejlépe dochovaná raně křesťanská bazilika na světě. ROVINJ – prohlídka historického centra městečka s krásnými paláci, městskými branami i dominantním kostelem sv. Eufemie na vrcholku kopce. Možnost koupání na nádherných plážích nedaleko Rovinje nebo Poreče, v případě horšího počasí procházky kolem krásného pobřeží (jsou možné na obou místech).
7. den: Dopoledne ještě volno ke koupání, poté odjezd z Portorože, návštěva POSTOJENSKÉ JESKYNĚ , která je druhou největší zpřístupněnou jeskyní v Evropě (oslnivá krápníková výzdoba včetně pětimetrového zářivě bílého stalagmitu Briliant, který je symbolem Postojenské jeskyně, v rámci prohlídky jízda podzemním vláčkem v délce 3,7 km). Na závěr dne prohlídka historického centra starobylého města ŠKOFJA LOKA. Odjezd do ČR.
8. den: Příjezd do Prahy v časných ranních hodinách. Pořadí jednotlivých výletů může být přehozeno dle aktuální otevírací doby.

Cena obsahuje

 • doprava autobusem
 • průvodce
 • 5x ubytování v hotelovém resortu (2lůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím)
 • 5x polopenze
 • vstup do mořského parku Termaris (neomezený vstup do vnitřních bazénů v rámci otevírací doby)
 • většina pokojů je s terasou (může být malá) nebo s balkonem (pokoje s balkonem CK negarantuje)
 • (přání týkající se ubytování, např. pokoje vedle sebe, oddělené postele apod., je nutno uvést hned při přihlášení a na přihlášku. Na místě po příjezdu již nelze ubytování měnit, vše připravují na hotelu předem).

Cena neobsahuje

 • Cena nezahrnuje pobytovou taxu - cca 3,5 €/os./den (platí se na místě, vybere průvodce)

Fakultativně

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 320 Kč)
 • 1/1 pokoj - omezený počet (příplatek: 2800 Kč)

Odběr novinek

(nabídky last moment)

E-KATALOG

mayer katalogstahnete si náš katalog a mějte jej stále po ruce
Stáhnout

OCENĚNÍ INVIA

invia2016Získali jsme ocenění volba klientů pro rok 2015
Více informací

KATALOG DOMŮ

katalog 2Nechte si zaslat tištěný katalog přímo domů
Zaslat domů

TOPlist