Velký okruh Malou Asií, do země, která je odedávna spojnicí mezi kontinenty a kulturami, most mezi Evropou a Asií, kolébka lidské civilizace. Poznáme historické památky křesťanské i osmanské architektury, nádhernou přírodu vnitrozemí, přímořské oblasti jižního Turecka, ale i oblast Kappadokie. Navíc na mnoha místech vychutnáme atmosféru tureckých bazarů, kaváren a turecké kuchyně.

 • ubytování: hotelubytování: hotel
  strava: polopenzestrava: polopenze
  doprava: kombinovanádoprava: kombinovaná
  • Poznávací zájezdy
  • Památky a umění

Program zájezdu

1. den: Dopoledne odjezd z ČR.
2. den: Příjezd do EDIRNE, prohlídka města nazývaného „brána Orientu“, Selimova mešita, Stará mešita, návštěva bazarů, večerní město.
3. den: Starodávná TRÓJA (UNESCO), jedna z nejslavnějších světových archeologických lokalit. Odjezd do Ayvaliku na ubytování.
4. den: PERGAMON, antické město s akropolí na vysoké skále. SELCUK, mohutné rozvaliny byzantské pevnosti a bazilika sv. Jana.
5. den: Nejzachovalejší antické město východního Středomoří EFES, zříceniny starověkého města s pozůstatky jednoho ze sedmi divů světa - Artemidina chrámu. DIDYMA, slavná starověká věštírna se zbytky Apollónova chrámu. MILÉT, významné starověké město s divadlem, agorou a lázněmi.
6. den: PAMUKKALE (UNESCO), travertinové kaskády a jezírka, jeden z nejzajímavějších přírodních útvarů světa. HIERÁPOLIS (UNESCO), antické město s divadlem a rozsáhlou antickou nekropolí. Přejezd na Tureckou riviéru do ANTALYE, nocleh.
7. den: Pobyt u moře nebo fakult. výlet do antické Lýkie, antické město PHASELIS na rozhraní moře, možný výjezd lanovkou na turecký Olymp – TAHTALI DAGI (2400 m), MYRA, antické ruiny.
8. den: Dopoledne procházka v centru ANTALYE, Hadrianova brána, seldžucké mešity. Přejezd do KONYA, významné město muslimských věřících s věhlasnou mešitou, muzeum Mevlana. Ubytování.
9. den: Kappadokie, podzemní města DERINKUYU nebo KAYMAKLI. Návštěva vesnice UCHISAR. Údolí GÖREME (UNESCO) a ÇAVUSIN, jedny z největších přírodních zajímavostí v Turecku, kde byl v sopečných tufech dešťovou vodou vymodelován pohádkový svět skalních pyramid, ve kterých lidé vyhloubili řady kostelů, skalních klášterů i měst. Návrat na hotel.
10. den: Dokončení prohlídky Kappadokie, přejezd do ANKARY, hlavního města Turecka se známým archeologickým muzeem Anatolských civilizací.
11. den: Odjezd do ISTANBULU, první seznámení se Starým městem a uličkami Zlatého rohu.
12. den: ISTANBUL (UNESCO), celodenní prohlídka, čtvrť Sultanahmet, Hagia Sofia, Modrá mešita, Hippodrom, Yerebatanská cisterna, Velký bazar.
13. den: Dopoledne dokončení prohlídky ISTANBULU vč. paláce Topkapi, plného uměleckých pokladů. Odpoledne, dle letového řádu, transfer na letiště a odlet do Prahy.

Cena obsahuje

 • dopravu luxusním klimatizovaným autobusem
 • leteckou přepravu zpět Istanbul - Praha
 • transfer na letiště
 • trajekt přes Dardanelskou úžinu
 • 11x ubytování v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím)
 • 11x polopenzi
 • průvodce

Fakultativně

 • pojištění léčebných výloh a rozšířeného storna (příplatek: 590 Kč)
 • výlet 7. den (příplatek: 450 Kč)
 • 1/1 pokoj (povinný při nedoobsazení) (příplatek: 4490 Kč)

Odběr novinek

(nabídky last moment)

E-KATALOG

mayer katalogstahnete si náš katalog a mějte jej stále po ruce
Stáhnout

OCENĚNÍ INVIA

invia2016Získali jsme ocenění volba klientů pro rok 2015
Více informací

KATALOG DOMŮ

katalog 2Nechte si zaslat tištěný katalog přímo domů
Zaslat domů

TOPlist